مقالات

کفش هندبال | موارد مهمی که باید هنگام خرید آن بخاطر بسپارید

banner 6

هندبال، ورزشی کاملاً فعال است که می تواند در داخل سالن و یا در فضای باز انجام شود. هندبال، نوعی ورزش است که می تواند یک تمرین عالی هم برای بدن و هم برای ذهن شما باشد. افراد زیادی هستند که این ورزش را دوست دارند و برای حفظ سلامتی خود و راحتی در هنگام بازی، از کفش و تجهیزات دیگری که برای انجام بازی لازم است، استفاده می کنند. مسلماً، برای انجام بازی، کفش مهمترین وسیله برای بازیکنان هندبال است. هم کفش هندبال اختصاصی در بازار وجود دارد و هم کفش های ورزشی که برای ورزش های دیگر ساخته شده اند ولی می توانند برای هندبال نیز مورد استفاده قرار گیرند. کفشی که برای بازی هندبال برمی گزینید به ویژگی های مورد نظر شما و نوع زمین بازی شما بستگی خواهد داشت. استفاده نکردن از کفش ورزشی در هنگام بازی هندبال می تواند باعث پیچ خوردگی پا و به وقوع پیوستن آسیب دیدگی در سالن شود. در اینجا ویژگی هایی آورده شده است که باید هنگام خرید کفش هندبال به خاطر داشته باشید.

اندازه کفش

بیشتر کفش های ورزشی در اندازه های استانداردی در بازار موجودند. اکثر بازیکنان می توانند اندازه کفش خاص خود را پیدا کنند، اما به احتمال زیاد مشکل بازیکنان از نظر عرض کفش ها باشد. عرض کفش هندبال باید با عرض پای فرد متناسب باشد. اگر پای شما از حد معمول پهن تر است، یا اگر از کمانی قوس پا رنج می برید، ممکن است کفش پهن تری برای شما لازم باشد. عرض کفش برای مردان، از B تا E4 و برای زنان از A2 تاE2 است. برای مردان، عرض استاندارد D و برای زنان، عرض استاندارد B است. این نکته را در نظر داشته باشید که در بیشتر موارد، بر روی کفش های ورزشی، عرض کفش نوشته نمی شود و فقط با پوشیدن کفش، متوجه متناسب بودن عرض کفش با عرض پای خود خواهید شد. مردانی که کفش باریک تری بخواهند، می توانند مدل زنانه را انتخاب کنند و خانم هایی که پای پهن تری دارند می توانند از کفش هندبال مدل مردانه استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با انواع کفش و راهنمای خرید کفش مناسب

بسیاری از تولیدکنندگان کفش هندبال، تمام کفش هایی که تولید می کنند دارای عرض یکسانی هستند. اگر سایز پای شما خیلی بزرگ است، یونکس، ویکتور و ASICS همگی تولیدکنندگانی هستند که مدل های کفش هندبال دارای ابعاد بزرگتر را می فروشند. مدل هایی خاص مانند Yonex Power Cushion 65 یا ASICS Gel Rocket 9 نمونه هایی از تولیدات سایز بزرگ کفش هندبال هستند. به عنوان یک قاعده کلی، کفش های ورزشی که دارای جعبه های پای بزرگتری هستند، عرض بیشتری دارند.

کفش هندبال

سطح زمین بازی

هندبال را می توان در زمین های داخل سالن و خارج از سالن بازی کرد. برای زمین های بیرون از سالن، کفش هایی با زیره لاستیکی منظم که حرکات سریع را تقویت می کنند، بهترین هستند. برای زمین های داخل سالن، کفش های دارای کف لاستیکی چسبنده بهترین گزینه برای تأمین چسبندگی لازم در سطح تقریبا لغزنده سالن هستند. برای هر دو نوع زمین، از کفش مخصوص هندبال استفاده کنید. برای زمین های خارج از سالن، علاوه بر کفش های محصوص هندبال، کفش مناسب تنیس نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. برای بازی کردن هندبال در داخل سالن نیز می توان از کفش های والیبال، بدمینتون یا راکت بال استفاده کرد.

خواندن
مقایسه کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

وزن کفش

کفش هندبال باید سبک باشد. در غیر این صورت، دستیابی به سرعت سریع در انجام بازی های هندبال دشوار خواهد بود. به نظر می رسد میانگین وزن کفش هندبال در محدوده 290 گرم (10.6 اونس) باشد. کفش های سبک تر به شما کمک می کنند تا دویدن و پریدن در طول بازی، به راحتی صورت پذیرد.

مواد قابل تنفس

مواد و ساختاری که باعث می شود پای شما نفس بکشد بسیار مهم است. بسیاری از کفش های ورزشی از چرم و مش ساخته شده اند. مقدار مش در قسمت فوقانی، اغلب در خنک ماندن پای شما در طول مسابقات سنگین تاثیر زیادی دارد. خنک بودن پا باعث می شود که کفش ورزشی شما در طول مسابقات هندبال یک شریک خاموش باشد.

مارک های معروف کفش هندبال

در مورد ویژگی هایی که باید در هنگام بررسی کفش های هندبال درنظر بگیریم، بحث کردیم. در ادامه نگاهی اجمالی به مارک های برجسته این کفش های زمینی و مدل های معروف آنها می اندازیم.

کفش هندبال آدیداس

Adidasکه یک برند ورزشی و تجاری معروف است، کفش هایی را می سازد که مخصوص بازی هندبال طراحی شده اند. از مزایای کفش هندبال آدیداس، کیفیت و دوام بالای آن هاست. طراحان کفش درجه یک و حرفه ای، کفش های این برند مشهور را طراحی می کنند. کفش های این برند، راحتی و بالشتک سازی و هم چنین قدرت و پایداری مناسبی دارند. کفش هندبال آدیداس می تواند توسط خانمها و آقایان پوشیده شوند. برای داشتن حداکثر قابلیت تنفس، از روکش مش در کفش هندبال آدیداس استفاده می شود تا پای شما در هنگام بازی شدید، عرق نکند و خشک نشود.

کفش هندبال

کفش هندبال هومل

Hummel  یک شرکت دانمارکی لباس ورزشی است که از اوایل دهه 1920 وجود داشته است. یکی از ادعاهای این برند لباس ورزشی این است که طراحی و ایجاد اولین لباس فوتبال را انجام داده است. این شرکت هم کفش مد می سازد و هم کفش ورزشی. یکی از این لباس ورزشی ها، کفش هندبال است. طراحی های شیک و چشم نواز و ویژگی های پیشرفته ورزشی از مزیت های کفش هندبال هومل است.

کفش هندبال

هنگام نوشتن این مقاله، بهترین کفش هندبال هومل،  Omnicourt Z8 Trophy بود. جدیدترین مدل و پرچمدار آنها Aerocharge Engineered STZ  است. این کفش ها دارای جدیدترین مدل روکش گره ای روی کفش است که با وجود ارائه یک طراحی منحصر به فرد و به روز ، همچنان بیشترین میزان تهویه را فراهم می کند.

خواندن
خرید کفش جدید

کفش های هندبال کمپا

Kempa یک شرکت ورزشی در آلمان است که کفش مخصوص هندبال تولید می کند. همانند کفش های آدیداس، کفش های هندبال Kempa  نیز از فن آوری های خاص استفاده می کنند و باعث می شوند پای شما، بهترین عملکرد را هنگام انجام این ورزش داشته باشد.

کفش هندبال

هنگامی که این مقاله برای اولین بار نوشته شد، بهترین انتخاب این مارک، Attack One است که برای زنان و مردان در دسترس است. در حال حاضر، مدل برتر آنها Kempa Attack Three نسخه 2.0 است. نسخه جدید کفش ها هنوز هم مشهای زیادی برای تنفس کفش دارند. یک طراحی بسیار رنگی و سرگرم کننده دارند و از مچ پا پشتیبانی می کنند تا احساس محکمی و پایداری برای پای فرد هندبالیست ایجاد کنند.

کفش های راکتبال سالمینگ

تمرکز این شرکت روی اسکواش و راکتبال است اما کفش های آنها را می توان در زمین هندبال نیز استفاده کرد.

کفش هندبال

در زمان نوشتن این مقاله ، انتخاب برتر کفش آنها Salming Viper 2.0 است و همچنین آخرین مدل آنها Salming Hawk می باشد. سالمینگ هاوک از فناوری هایی برای راحتی و عملکرد مناسب کفش برخوردار است که باعث می شود تثبیت و کنترل بیشتری در حفاظت از پا و پاشنه را فراهم می کنند.

کفش های والیبال میزونو

میزونو به ساخت کفش برای بسیاری از ورزش های مختلف معروف است. این شرکت از فناوری راحتی پا در تمام محصولات خود استفاده کنند. برترین کفش انتخابی آنها برای هندبال Wave Tornado X است.

کفش هندبال

این کفش در دو مدل زنانه و مردانه موجود است و همچنین برای حداکثر محافظت از مچ پا دارای قد متوسطی است. فناوری موج  که در این کفش به کار برده شده است، کمک می کند تا شوک از پا دور شود و از طریق بدنه کفش پخش شود. این کفش در واقع یک کفش والیبال است اما به دلیل داشتن کفی لاستیکی می تواند برای هندبال مورد استفاده قرار گیرد.

کفش های تنیس و والیبال ASICS

ASICS عمدتا به خاطر تولید کفش های دومیدانی و تنیس معروف است، اما این شرکت سازنده لباس های ورزشی، کفش های داخل سالن هم تولید می کنند که از این کفش های داخل سالن می توان برای هندبال نیز استفاده کرد. به عنوان مثالASICS GEL-Rocket ، در چندین رنگ مختلف عالی و با فناوری ASICS GEL و با کفی لاستیکی لثه ارائه می شود.

کفش هندبال

برای انجام بازی در زمین هندبال فضای باز، بهترین گزینه ASICS GEL-Solution Speed 3 است. این کفش، ثبات زیادی را برای بازیکن هندبال ایجاد می کند و از پای بازیکن محافظت می کند. تنها عیب این کفش هندبال این است که نسبت به سایر کفش های هندبال، وزن سنگینی دارد. وزن این کفش 12.4 اونس است. البته در اکثر اوقات اگر می خواهید کفش، ثبات بیشتری داشته باشد، وزن کفش اضافه تر می شود.

کفش هندبال

منابع:handball-shoes

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.