مقالات

کفش دوچرخه سواری | مزایا و معایب آن

کفش دوچرخه سواری | مزایا و معایب آن

اگر دوچرخه سواری تازه کار هستید یا اینکه از قبل دوچرخه سواری می کردید ولی الآن می خواهید وسایل مخصوص دوچرخه سواری خود را گسترش دهید، ممکن است بخواهید کفش دوچرخه سواری بخرید. از آنجا که این کفش ها و پدال های مورد نیاز آنها می توانند پرهزینه باشند ، شاید برای شما این سال پیش بیاید که آیا کفش دوچرخه سواری ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

کفش های دوچرخه سواری مزایایی دارند که باعث می شود هزینه ای که صرف آن ها می کنید خیلی هم زیاد نباشد و در واقع کفش دوچرخه سواری، ارزش این پول پرداختی را دارد. آنها امکان سواری راحت تر و روان تری را فراهم می کنند که با کفش های کتانی معمولی قابل مقایسه نیست. کفش دوچرخه سواری، پایداری بیشتری را برای دوچرخه سوار به ازمغان می آورد. این پایداری دوچرخه سوار، در زمان رها کردن فرمان، بیشتر مشخص می شود. اگر دوچرخه سواری هستید که به دنبال خرید و استفاده از کفش های جدید هستید ، ما در این مقاله، شما را راهنمایی می کنیم. در زیر ما به مزایا و معایب کفش دوچرخه سواری و تجزیه و تحلیل تمام جزئیاتی که برای انتخاب یک جفت مناسب نیاز دارید ، می پردازیم.

بیشتر بخوانید:

انواع زیره های کفش را بشناسیم

جوانب مثبت و منفی کفش دوچرخه سواری

کفش دوچرخه سواری

استفاده از کفش دوچرخه سواری مانند هر چیز دیگری مزایا و معایبی دارد. ما ابتدا با بحث راجع به معایب شروع می کنیم ، زیرا کفش دوچرخه سواری، تعداد زیادی عیب ندارد و تقریباً همه این عیب ها را می توان با جوانب مثبت کاهش داد.

معایب کفش های دوچرخه سواری

·         نیاز به تجهیزات اضافی: برای استفاده از کفش های دوچرخه سواری جدید خود ، به پدال های بدون گیره نیز نیاز دارید. اگر مشکل مالی دارید یا آنقدر دوچرخه سواری نمی کنید که ارزشاین میزان پول خرج کردن را داشته باشد ، این می تواند مشکل ایجاد کند. خوشبختانه ، اگر به تازگی شروع به دوچرخه سواری کرده اید ، گزینه هایی برای افرادی با بودجه و درآمد کم وجود دارد.

·         نیاز به مهارت نصب پدال: در ادامه عیب قبلی کفش دوچرخه سواری که بیان شد، باید این موضوع را هم عنوان کنیم که باید نحوه برداشتن و نصب پدال های جدید بر روی دوچرخه خود را بدانید. البته می توانید برای انجام این کار به کسی پول بدهید ، اما این هزینه کلی را افزایش می دهد.

·         خطرات احتمالی: در حالی که کفش های دوچرخه سواری می توانند دوچرخه سواری در آب و هوای نامناسب را ایمن تر کنند ، اما می توانند چالش های خطرناک دیگری را نیز به همراه داشته باشند. اگر برای جلوگیری از خطر ناگهان مجبور شوید از دوچرخه پیاده شوید و فرار کنید، پوشیدن کفش دوچرخه سواری می تواند این کار را دشوارتر کند زیرا کفش های شما به پدال ها متصل هستند.

بیشتر بخوانید:

مقایسه کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

در بخش زیر، همه مزایای استفاده از کفش دوچرخه سواری را بیان می کنیم.

استفاده از کفش دوچرخه سواری چه مزایایی دارد؟

کفش دوچرخه سواری

مزایای استفاده از کفش های دوچرخه سواری بسیار زیاد است. از تناسب راحت تر از کفش های کتانی معمولی ، تا افزایش ثبات دوچرخه همگی از مزایای این نوع کفش ها هستند. اگربخواهیم به مزایای اصلی استفاده از کفش دوچرخه سواری اشاره ای داشته باشیم، این مزایا شامل موارد زیر است:

·         راحتی: این کفش ها برای دوچرخه سواری راحت تر ساخته شده اند. پس از پوشیدن این کفش ها متوجه خواهید شد که احساس بهتری نسبت به کفش های ورزشی دیگر دارند. همچنین متوجه خواهید شد که آنها از کفش شما نرم تر هستند.

خواندن
کفش بچه گانه BKG

·         افزایش ثبات: کفش های دوچرخه سواری روی پدال های شما چسبانده می شوند و تثبیت دوچرخه را هنگام رانندگی بسیار آسان می کند. لطفاً توجه داشته باشید که در حالی که پوشیدن این نوع کفش، سواری را آسان تر می کند، بازکردن موفقیت آمیز این کفش ها از پدال، کمی تمرین می طلبد. بنابراین باید آهسته تر از حالت عادی سوار شوید. حداقل تا زمانی که به کفش های دوچرخه سواری جدید خود عادت کنید.

·         اگر زیر باران سوار می شوید ، نگران این نباشید که پای شما از روی پدال خارج شود زیرا کفش های دوچرخه سواری شما آن را در جای خود می چسبانند.

·         قدرت بیشتر: با استفاده از کفش دوچرخه سواری ، می توانید قدرت واقعی را افزایش دهید. این به این دلیل است که گیره هایی که روی کفش دوچرخه سواری هستند، شما را مجبور می کنند که پاها را به بهترین حالت ممکن روی پدال برسانید. همچنین ، چون کفش های شما به پدال وصل شده اند ، در واقع می توانید عضلات همسترینگ خود را درگیر کنید. پوشیدن کفش دوچرخه سواری به شما امکان بلند شدن در حین دوچرخه سواری را می دهد. به طور کلی پوشیدن این نوع کفش ها به شما این امکان را می دهد که خیلی سریعتر حرکت کنید.

بیشتر بخوانید:

کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آیا همه کفش های دوچرخه سواری مانند هم هستند؟

کفش دوچرخه سواری

همه کفش های دوچرخه سواری مانند هم نیستند. این نوع کفش ها معمولاً با نحوه چسبیدن به پدال دوچرخه با هم متمایز می شوند. یک سیستم گیره سه پیچ یا دو پیچ وجود دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید چه نوع کفشی مناسب کدام نوع دوچرخه است. دانستن این موضوع مطمئناً می تواند در وقت و پول شما صرفه جویی کند. در اینجا باید توجه داشته باشیم که برخی از شکاف ها دارای قابلیت اتصال به هر دو سیستم گیربکس سه و دو پیچ هستند.  روی جعبه کفش راهنمایی های لازم نوشته می شود و البته در توضیحات محصول هم به صورت آنلاین توضیحاتی نوشته می شود. اگر از کفش های با کیفیت بالا و مخصوص استفاده می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که نحوه اتصال آن ها به دوچرخه کمی متفاوت تر است.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید اینترنتی کفش | نکاتی برای خرید آنلاین کفش

نحوه انتخاب کفش دوچرخه

برای انتخاب کفش مناسب دوچرخه ، ابتدا باید نوع دوچرخه ای که می خواهید سوار بر آن شوید را انتخاب کنید. در واقع نوع کفش دوچرخه، به نوع رکاب و پدال آن هم بستگی دارد.

·         دوچرخه کوهستان: برای دوچرخه کوهستان ، از سیستم پدال دو پیچ استفاده می کنند. اغلب این کفش ها از آج بیشتری برخوردار هستند چرا که با دوچرخه کوهستان مسافت های طولانی را طی می کنند.

خواندن
کفش نایک جردن

·         دوچرخه سواری جاده ای: یک دوچرخه جاده ای عموماً نیاز به یک سیستم پدال سه پیچ دارد.

·         دوچرخه سواری داخل سالن: به طور شگفت انگیزی ، همان سیستم پدالی دو پیچ که برای دوچرخه کوهستان استفاده می شود ، برای برخی از دوچرخه های داخل سالن هم کار می کند.

سیستم پیچ دوچرخه سواری دو پیچ

کفش دوچرخه سواری

سیستم دوچرخه سواری سه پیچ (همچنین با عنوان SPD-SL هم شناخته می شود)

کفش دوچرخه سواری

یونیورسال (سازگار با دو سیستم دوچرخه سواری دو و سه پیچ)

اگر می خواهید سفارشی سازی بیشتری داشته باشید ، باید به کد گذاری رنگی (برخی شرکت ها برای تعیین میزان شناور بودن کفش ها از کد گذاری رنگی استفاده می کنند) استفاده می کنند ، نگاهی بیندازید. شناور به سادگی به میزان چرخش جانبی شما هنگامی که گیره ها در جای خود چسبیده اند اشاره می کند.

بیشتر بخوانید:

کفی مموری فوم (Memory Foam) چیست | چرا بهتر است از کفی مموری فوم استفاده کنیم

بسته به اینکه کفش های شما در چه شرکتی تولید می شود ، کد رنگ متفاوت است. به عنوان مثال ، ما کدهای رنگی مربوط به شرکت Shimano را در زیر ارائه کرده ایم:

·         شناور 0 درجه قرمز

·         آبی 2 درجه شناور

·         شناور 6 درجه زرد

اگر کدی را که شرکت کفش شما استفاده می کند نمی دانید ، معمولاً می توانید آن را در وب سایت مخصوص شرکت سازنده کفش یا توضیحات محصول پیدا کنید.

آیا کفش های چرخان مانند کفش های دوچرخه سواری هستند؟

کفش اسپین با کفش دوچرخه سواری یکسان نیست. کفش های چرخان به طور خاص از پدال های بدون گیره SPD متفاوتی نسبت به اکثر کفش های دوچرخه جاده ای استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند گاهی از یک پدال تخت قفسی استفاده کنند ، که همچنین با اکثر کفش های دوچرخه جاده سازگار نیست. گفته می شود ، پدال های مناسب SPD بدون گیره بیشتر در کفش های دوچرخه کوهستانی یافت می شوند.

چقدر باید برای کفش دوچرخه سواری هزینه کنم؟

قیمت کفش دوچرخه سواری معمولاً بین 50 تا 200 دلار است. اگر هنوز به طور کامل از آنها استفاده نکرده اید ، می توانید با یک جفت ارزان تر شروع کنید و بعد از اینکه با کارکرد آن ها آشنا شدید یک جفت باکیفیت تر و گران تر خرید کنید.

بنابراین ، آیا کفش دوچرخه سواری ارزشش را دارد؟

اگر می خواهید قدرت و سرعت خود را افزایش دهید ، کفش دوچرخه سواری ارزش خرید دارد. آنها همچنین دوچرخه سواری را به یک تجربه روان و آسان تبدیل خواهند کرد. آنها دارای محدوده قیمت نسبتاً مناسبی بین 50 تا 200 دلار هستند ، بنابراین می توانید قبل از سرمایه گذاری در جفت های گران قیمت ، یک جفت ارزان تر را امتحان کنید. با این حال ، هنگام خرید آنها ، فقط مطمئن شوید که از دوچرخه ، پدال و کفش مناسب استفاده می کنید.

منابع:

https://www.thecyclingpoint.com/are-cycling-shoes-worth-it/

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.