مقالات

کفش بچگانه| معیارهای مهم در خرید کفش بچگانه

کفش بچگانه| معیارهای مهم در خرید کفش بچگانه

در حالی که خرید لباس برای کودکان عمدتا جنبه زیبایی و مد دارد، کفشی که برای کودکان انتخاب می کنید می تواند بر سلامتی آنها تأثیر بگذارد تعادل و تراز بودن کفش ها مسأله بسیار مهمی است. پوشیدن کفش غیر استاندارد و نامناسب می توانند منجر به مشکلات مادام العمر برای سلامتی کودک شوند. به این دلیل که کودکان خیلی اهل بازیگوشی هستند احتمال اینکه پاهای آن ها با قدرت بیشتری نسبت به بزرگسالان به زمین برخورد کند، بیشتر است، بنابراین کفش بچگانه باید بالشتک و انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند. این ویژگی کفش کودکان باعث می شود که احتمال شکستن پای کودکان کاهش یابد. در هنگام خرید کفش کودکان باید دنبال کفش هایی باشید که از مواد تنفسی مانند چرم یا مش ساخته شده باشند و دارای پوشش ضد میکروبی باشند. دفعه بعدی که قصد خرید کفش برای کودکان را داشتید از این راهنما استفاده کنید.

گام های لازم برای خرید کفش بچگانه

گام اول: انتخاب فروشگاه

برای خرید کفش برای کودکان خود یک فروشگاه کفشی که پرسنل خدماتی متخصص و مجربی دارد را انتخاب کنید. یک فروشگاه تخصصی در کفش های کودکان باید دارای کادر مجرب و آگاه باشد.

گام دوم: اندازه گیری پای کودک

از فروشنده بخواهید پای فرزند شما را اندازه بگیرد. هنگام اندازه گیری پا، کودک شما باید صاف بایستد و جوراب هایش را بپوشد. این مسأله باعث می شود کفش با اندازه متناسب را پیدا کند. مارک های کفش نسبت به هم متفاوت هستند، بنابراین به عنوان مثال اگر سایز 30 از یک برند کفش اندازه پای کودک شماست، دلیلی نمی شود که سایز 30 از یک برند دیگر هم مناسب پای کودک شما باشد. ممکن است کودک شما برای اطمینان از تناسب کفش با پای خود لازم باشد چندین کفش با اندازه های مختلف را آزمایش کند. اگر فرزند شما پاهای پهنی دارد، علاوه بر کفش های با اندازه های استاندارد، کفش های پهن را نیز امتحان کنید.

پای بچه ها سریع رشد می کند. در مورد کودکان زیر 2 سال باید توجه کنید که بهتر است ماهیانه پای آن ها اندازه گیری شود. پای کودک نوپا تقریباً هر 2 تا 4 ماه یکبار رشد می کند. به نکات زیر توجه کنید.

  • پای کودکان زیر 15 ماه، می تواند تا 1⁄ 2 سانتی متر در هر 2 ماه افزایش اندازه پیدا کند.
  • پای کودکانی که سن 15 ماه تا 2 سال دارند، 1⁄2 سانتی متر در هر دو تا سه ماه افزایش می یابد.
  • پای کودکانی که سن 2 تا 3 سال دارند، 1⁄2 سانتی متر در هر 3 تا 4 ماه افزایش می یابد.
  • پای کودکانی که سن 3 تا 5 سال دارند، 1⁄2 سانتی متر در هر 4 ماه افزایش می یابد.

کفش بچگانه

گام سوم: انتخاب کفشی که کودک دوستش دارد

فرزند شما باید کفشی را که انتخاب می کنید را دوست داشته باشد. اگر کفشی را خریداری کنید که فرزند شما آن را دوست ندارد، در صورت امتناع کودک از پوشیدن آن، پول شما هدر می رود. اگر به جز این فرزندی که قصد خرید کفش برای او را دارید، فرزندان کوچک تردیگری هم دارید و می خواهید احتمالا در آینده این کفش را به یکی از آنها بدهید، حتماً به جنسیت و علاقه آن ها هم توجه کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر کودک شما نمی تواند بند کفش خود را ببندد، از خرید کفش با بند استفاده نکنید. اگر قصد خرید کفش بنددار برای کودک خود را دارید، ابتدا به کودک خود بیاموزید که چگونه بند کفش خود را ببندد.

خواندن
مقایسه کفش مشکی و کفش قهوه ای

کفش بچگانه

گام چهارم: اندازه بودن کفش با پای کودک

اندازه کفشی که برای کودک خود انتخاب می کنید باید اندازه پای او باشد. پوشیدن کفش کوچک و یا کفش بزرگ آسی های فراوانی به پاهای فرزند شما وارد می کند.

کفش بچگانه

گام پنجم: وجود فضای خالی در کفش

بررسی کنید که بین طولانی ترین انگشت پای کودک شما و انتهای کفش تقریباً 0.5 تا 0.65 اینچ معادل 1.5 سانتی متر تا 2 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد. این فضا باعث راحتی و ثبات بهتر انگشتان پای کودک می شود.

کفش بچگانه

گام ششم: فشار دادن قسمت جلویی کفش

قسمت جلوی کفش را فشار دهید. نباید خیلی سفت و محکم باشد و فضای کمی برای حرکت انگشتان کودک شما فراهم باشد. برای کفش های کودک نوپا، در قسمت جلوی کفش باید تقریباً نیم اینچ فضا وجود داشته باشد و در پاشنه هم یک فضای کمی برای رشد پای کودک در آینده وجود داشته باشد.

کفش بچگانه

گام هفتم: قرار دادن انگشت پشت پای کودک

انگشت خود را در امتداد پاشنه بین قسمت عقب کفش و پای کودک خود، قرار دهید. انگشت شما باید کاملاً بین پاشنه کودک و پشت کفش قرار بگیرد.

اگر کفش بچگانه، کوچک باشد اصطکاک بین کفش و پاشنه کودک شما، به مرور زمان باعث ایجاد تاول می شود. هم چنین اگر  کفش بچگانه شما بزرگ باشد، قسمت پشت کفش، خیلی شل می شود و با راه رفتن، کفش از پای کودک خارج می شود. پوشیدن کفش بزرگ، می تواند باعث مشکلات راه رفتن شود زیرا کودک برای نگه داشتن کفش در پای خود، باید بیش از حد تلاش کند. قسمت پشت کفش بچگانه باید محکم باشد و ترجیحاً از پلاستیک ساخته شود. مواد نرم تر زودترخراب می شوند و به قفل شدن پای کودک در کفش کمک نمی کنند. بنابراین اگر جنس قسمت عقب کفش نرم باشد، منجر به گشاد شدن کفش و راه رفتن ناجور کودک می شود.

خواندن
بر اساس یک پژوهش ورزشی مشخص شد پای ایرانیان چه شکلی است؟ + عکس

کفش بچگانه

گام هشتم: تماس نداشتن کفش با مچ پای کودک

پای کودک خود را از مچ پا از یک طرف به طرف دیگر خم کنید. کفش هایی که با مچ پا تماس دارند می توانند باعث تاول، پینه و در کل آسیب دیدگی پای کودک شوند. این اصطکاک کفش و مچ پا، ممکن است به دلیل پوشیدن کفش های بزرگ برای توسط کودک شما باشد.

کفش بچگانه

گام نهم: فشار دادن قسمت بیرونی کفش

قسمت بیرونی کفش بچگانه خود را به نحوی فشار دهید تا انگشت کوچک کودک را احساس کنید. باید بتوانید انگشت پا را حس کنید، اگر انگشت کوچک پای کودک شما، محکم به دیواره کفش چسبیده است، باید به این نتیجه برسید که کفش مورد نظر کوچک است.

کفش بچگانه

گام دهم: بررسی قوس کفش

به قوس داخلی کفش نگاه کنید. باید یک قوس مناسب با پا در کفش بچگانه شما وجود داشته باشد. شیب قوس کف کفش بچگانه باید از پایه انگشت شست کودک شما شروع شود.

کفش بچگانه

سوالاتی که باید از کودکان بپرسید

همیشه در هنگام خرید کفش از کودکان خود این سوالات را بپرسید:

  1. آیا می توانید انگشتان پای خود را درون کفش تکان دهید؟
  2. آیا انگشتان پای شما با قسمت ابتدایی کفش برخورد می کند؟
  3. آیا پاشنه پای کودک به اطراف می لغزند یا احساس چسبیدن بیش از حد پاشنه به کفش و سفتی بیش از حد در قسمت پاشنه می کنند؟

کفش نوزادان

نوزادان قبل از اینکه قادر به راه رفتن باشند، به کفش نیاز نخواهند داشت و نمی توانند کفش های کودک، جوراب کودک و سایر کفش های نرم و نرم بپوشند. همانطور که نوزادان شروع به برداشتن اولین قدم های خود می کنند، از کفش نوزاد برای او استفاده کنید، کفشی با یک کفی قابل انعطاف اما ساختارمند برای او تهیه کنید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که کفش هایی که هنگام یادگیری راه رفتن کودکان استفاده می شود باید انعطاف پذیر باشند. بخاطر بسپارید ساختار استخوان کودک در دو سال اول رشد می کند و بسیاری از مشکلات پا در دوران کودکی ایجاد می شود، بنابراین تناسب و سبک مناسب کفش بچگانه بسیار حیاتی است.

خرید آنلاین کفش بچگانه

برای خرید کفش بچگانه خود علاوه بر مراجعه حضوری به فروشگاه های کفش، می توانید وارد سایت های فروش کفش شوید و سفارش خود را در آن سایت ها ثبت کنید. طبیعتا خرید آنلاین کفش، ریسک دارد و امکان دارد کفش خریداری شده، مناسب پای کودک شما نباشد. بنابراین همیشه از سایت هایی خرید کفش انجام دهید که امکان مرجوعی کالا دارند.

بمنظور مشاهده کفش های کودک عرضه شده در فروشگاه شهر کفش بر روی لینک زیر کلیک کنید:

منابع:Shoes-for-Childrenkids-shoes

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.