مقالات

کفش اسکیت برای پیاده روی

کفش اسکیت برای پیاده روی

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که آیا کفش های اسکیت برای پیاده روی مناسب هستند. به طور کلی ، تفاوت زیادی بین کفش های اسکیت و کفش های معمولی پیاده روی وجود ندارد. برای حرفه ای ها و اسکیت بازان و دوندگان حرفه ای هر دو کفش هدف متفاوتی دارند. در صورت استفاده از کفش های اسکیت برای پیاده روی در مسافت های طولانی ممکن است برای برخی از افراد مشکلات جدی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با انواع کفش و راهنمای خرید کفش مناسب

زیره کفش های اسکیت صاف هستند و برای ضربه زدن مداوم روی سطح آسفالت و … ساخته نشده اند. با وجود اینکه قسمت داخلی کفش به خوبی پوشانده شده است ، اما هنوز این نوع کفش ها برای راه رفتن یا دویدن راحت نیست.

کفش اسکیت برای پیاده روی

آیا کفش های اسکیت با هم تفاوتی می کنند؟

این یک سوال پیچیده است زیرا کسانی که گاهی اوقات اسکیت می کنند ( به عنوان مثال افرادی که یک یا دو بار در هفته اسکیت می کنند.) نظر چندان متفاوتی در مورد انواع کفش های اسکیت نخواهد داشت. یک اسکیت باز حرفه ای کمی متفاوت به این سال پاسخ می دهد. ما قصد داریم هر دو نگاه افرادی و افراد حرفه ای را پوشش دهیم.

برای یک اسکیت سوار گاه به گاه و آماتور، کفش های اسکیت تفاوت زیادی ایجاد نمی کنند. به احتمال زیاد این فرد ایده ای در مورد نحوه استفاده مناسب از اسکیت بورد را ندارد بنابراین چگونه می تواند به مانور و یادگیری ترفندهای جدید کمک کند. او احتمالاً نمی داند چگونه درست اسکیت کند. برای حرفه ای ها و اسکیت سوارهای جدی تر ، فهمیدن تفاوت انواع کفش های اسکیت ضروری است و این دانش در دراز مدت به جلوگیری از آسیب و یادگیری سریعتر ترفندهای جدید اسکیت کمک می کند.

آیا کفش اسکیت برای پاهای شما مضر است؟

آنچه ما باید در اینجا بدانیم این واقعیت است که کفش های اسکیت کفش های تخصصی هستند. آنها با توجه به نیازهای خاص اسکیت سواران طراحی شده اند. درست مانند داروها که ما فقط مجاز به مصرف آنها طبق دستور پزشک هستیم. به عنوان مثال دارویی که با تب مبارزه می کند فقط به بیمار مبتلا به تب کمک می کند و ممکن است این داروی تب برای کسی که به سرفه یا سایر بیماری ها مبتلا است، بد باشد. به طور مشابه ، کفش های اسکیت برای اسکیت سواران طراحی شده است و برای انجام پیاده روی یا ورزش هایی مانند فوتبال و بسکتبال و والیبال چندان مفید نیستند، زیرا آنها به سادگی برای این کار ساخته نشده اند. به همین دلیل است که اگر از کفش های اسکیت به عنوان کفش روزمره خود استفاده کنید ، ممکن است احساس خستگی کنید.

خواندن
خرید کفش ایرانی باکیفیت و ارزان

بیشتر بخوانید:

کفش نامناسب چه مشکلاتی برای پا به وجود می آورد؟

 

بنابراین، اگر به دنبال پاسخی برای سوال فوق هستید ما می گوییم بله و نه! همه چیز به این نکته برمی گردد که چگونه از کفش اسکیت استفاده می کنید. برای انجام ورزش اسکیت ، این نوع کفش ها فقط عالی هستند اما برای استفاده روزمره ، بله ممکن است انتخاب ایده آل نباشند و به پاهای فرد آسیب وارد کنند.

آیا کفش های اسکیت لغزش ندارند؟

زیره کفش های اسکیت عموماً از لاستیک تشکیل شده است ، که در برابر لغزش مقاوم تر از سایر مواد است ، به ویژه هنگامی که در معرض کف مرطوب یا چرب قرار می گیرد. از آنجایی که کفش های اسکیت چسبندگی فوق العاده ای روی کف صاف و نرم دارند ، توسط کارگران در آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی صحبت از اسکیت بورد می شود این کفش ها چسبندگی عالی را ارائه می دهند. اسکیت بوردرها بیشتر از خاصیت ضد لغزش به محکم بودن کفش های خود نیاز دارند و این همان چیزی است که زیره لاستیکی ارائه می دهد.

از آنجایی که بهترین کفش های اسکیت ضد لغزش هستند ، اکثر افراد نیز آنها را در محل کار می پوشند. علاوه بر ایمنی این نوع کفش ها ، باید بگوییم که کفش های اسکیت نیز بسیار شیک به نظر می رسند. با این وجود ، ما همچنین به خوانندگان خود توصیه می کنیم که این کفش ها برای حمایت از افرادی که روزی چند ساعت در محل کار خود سر پا می ایستند مناسب است البته به این نکته هم باید توجه داشت که گفتیم برای چند ساعت. بله برای چند ساعت ممکن است مقاومت کنند اما هر نوع کفشی اگر بیش از 5 ساعت در یک روز در پای شما باشند به احتمال زیاد پاهای شما را تحت فشار قرار می دهند. بنابراین ، قبل از پوشیدن کفش های اسکیت خود در محل کار ، فقط مطمئن شوید که آیا واقعا برای نوع کار شما مناسب هستند؟

خواندن
راهنمای خرید اینترنتی کفش-نکاتی برای خرید آنلاین کفش

کفش اسکیت برای پیاده روی

زیره آن قسمت خارجی کفش است که مستقیماً با سطح زمین تماس پیدا می کند. در کفش های اسکیت بورد ، این قسمت از لاستیک نرم ساخته شده و تا انتها صاف است. کفی لاستیکی نرم ، با طراحی صاف ، باعث می شود که روی سطح مرطوب یا چرب دچار لغزش نشوید. از سوی دیگر ، یک زیره سخت تر و منحنی تر از یک کفش معمولی بعید است که بتواند پشتیبانی لازم را برای سطوح سخت تر انجام دهد.

یکی دیگر از مواردی که کفش های اسکیت برد ما را آنطور که می شناسیم ضد لغزش می کند ، طراحی خاص کفش و زیره آن است. بسیاری از مردم بین کفش های اسکیت بورد و کفش های بسکتبال به اشتباه می افتند چرا که این دو نوع کفش یعنی کفش اسکیت بورد و کفش بسکتبال دارای طراحی مشابه هستند ، اما کفش های بسکتبال ضد لغزش نیستند. اگر طرفدار بسکتبال هستید ، مطمئن هستیم که بازیکنانی را دیده اید که در زمین می لغزند و دچار مصدومیت های جدی می شوند. این اتفاق زمانی اتفاق می افتد که بسکتبالیست ها روی یک قسمت مرطوب در محوطه زمین پا می گذارند. به همین دلیل است که NBA و سایر لیگ های سرتاسر دنیا از افرادی استفاده می کند که تنها وظیفه آنها خشک و تمیز نگه داشتن زمین بسکتبال در طول بازی است. اگرچه از نظر طراحی، هر دو نوع کفش مشابه هم هستند ولی کفش های بسکتبال دارای زیره کمی منحنی تر هستند و لاستیک مورد استفاده در آنها نیز کمی نرم است. این مسأله باعث می شود کفش های بسکتبال، ثبات بیشتری در برابر ضربه های سخت تر داشته باشند اما این نوع کفش ها بیشتر در معرض لیز خوردن هستند.

بیشتر بخوانید:

مزایای کتانی اسکچرز | تکنولوژی‌های پایه‌ای کفش‌های اسکچرز

از طرف دیگر کفش های اسکیت بورد ، محافظت عالی در برابر لغزش ها را ارائه می دهند. همه اینها به دلیل طراحی صاف و ساده زیره است. خطوط کف کفش های اسکیت بورد نیز گسترده تر و قابل مشاهده تر هستند و اصطکاک بیشتری در برخورد ایجاد می کند.

منابع:

https://www.myproscooter.com/are-skate-shoes-good-for-walking/

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.