مقالات

کفش آب نوردی را بشناسیم | کفش مخصوص آب

کفش آب نوردی را بشناسیم | کفش مخصوص آب

کفش آب نوردی، برای پیاده روی درون آب، غواصی، کایاک سواری و یا صرفا قدم زدن در ساحل کاربرد دارد و نمی توان منکر راحتی و محافظت کفش آب نوردی و نقش این نوع کفش ها برای جلوگیری از آسیب دیدگی پا شد. برای هر گونه ورزش یا تفریح مربوط به آب، شما به بهترین جفت کفش آب نوردی نیاز دارید. کفش های آب نوردی یا همان کفش مخصوص آب، در اصل بهترین دوست پاهای شما در درون آب هستند. هر زمان که به آب نزدیک باشید، (چه برای شنا، بازی، غواصی) کفش آب نوردی به درد شما خواهد خورد. آنها به گونه ای طراحی شده اند که نه تنها از پاهای شما در داخل و خارج از آب محافظت می کنند بلکه برای راحتی پاهای شما نیز مناسب هستند. با گذشت زمان، کفش های آب از طرح های ناخوشایند و سنگین به مدل های براق، سبک و راحت تبدیل شده اند. کفش های آب مطمئناً راهی طولانی را طی کرده اند تا اکنون دارای طیف متفاوتی از ویژگی ها از جمله حفاظت حرارتی، تخلیه آب، کشش زیر پا و البته طراحی عالی شده اند. بسته به فعالیت خاص شما، اعم از غواصی، قایق سواری، پیاده روی، قایق سواری یا قدم زدن در ساحل، قطعاً یک جفت کفش آب کاملاً مناسب شما وجود دارد.

انتخاب کفش های مناسب آب برای شما ممکن است گیج کننده باشد، به همین دلیل در این مقاله لیستی از بهترین کفش های آب نوردی را آورده ایم. به دنبال بهترین کفش های آبی هستید؟ پس از تحقیق در مورد 60 مدل برتر بازار در سال 2021، 10 مدل از آنها را خریداری کردیم تا در کنار هم آزمایش کنیم. این کفش های خریداری شده را هنگام پارو زدن، شنا کردن و کوهنوردی در سراسر اقیانوس آرام شمال غربی و کلرادو پوشیدیم و کیفیت آن ها را به صورت دقیق آزمایش کردیم.

بیشتر بخوانید:

کفش اسپرت دخترانه ترند امسال

برای ارزیابی این کفش ها، ما بیش از دو ماه را در پاروزدن در مناطق مرطوب شمال غربی اقیانوس آرام، قدم زدن در رودخانه، دویدن در ساحل، پیاده روی و کوهنوردی گذراندیم. ما اغلب از روشی آزمایش شده و واقعی برای تست کفش استفاده می کردیم. در مراحل تست کفش ها، کفش های مختلفی را برای هر پا می پوشیدیم و به راحتی می توانستیم بفهمیم که کدام پا از دیگری راحت تر است و کدام کفش عملکرد بهتری دارد. آزمایش دقیق، انواع محیط ها و فعالیت های آزمایشی و ارزیابی دقیق، به ما امکان می دهد توصیه های دقیق و قابل اعتمادی را برای انتخاب کفش آب نوردی ارائه دهیم و مشخص کنیم کدام یک از محصولات برای شما بهتر کار می کنند.

هنگام آزمایش، ما معیارهای اصلی عملکرد را ارزیابی می کنیم تا ببینیم کدام کفش باعث می شود پاهای شما گرم، راحت و سالم باشد. خواه برای اولین بار ورزش های آبی را امتحان کنید یا اینکه یک حرفه ای باشید، در این مقاله، بهترین توصیه ها را برای شما خواهیم داشت. در ادامه بهترین برندهای کفش آب نوردی را بررسی می کنیم. البته باید هر برند کفشی را که انتخاب می کنید، اندازه پای خود را در نظر بگیرید.

خواندن
بهترین کفی کفش را بشناسیم

کفش آب نوردی

کفش آب نوردی Astral TR1 Junction

کفش آب نوردی

بهترین نوع کفش های آب نوردی به طور کلی، این نوع کفش ها هستند.Astral TR1 Junction  یک کفش عالی است که همه کارها را انجام می دهد. ما در هنگام آزمایش، بیشتر از هر کفش دیگری از آن استفاده کردیم. فضای داخلی راحت آن بسیار قابل تنظیم است، چه پا برهنه باشید و چه جوراب بپوشید، استفاده از این نوع کفش ها، بسیار عالی است. زیره های G15 آنها بهتر از سایر کفش های مخصوص آبی که آزمایش کرده ایم، باعث حفظ تعادل ورزشکار در سطوح نرم و سخت می شوند و کف متوسط ​​ آن، محافظت و پشتیبانی عالی از پا را فراهم می کند. این در حالی است که Astral TR1 Junction از ویژگی های مناسبی در زمین های ناهموار نیز برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

کفش اسکیچرز

گرچه این کفش ها برای اکثر فعالیت های آبی، بسیار مناسب هستند، اما مانند کفش های پارویی مانند NRS Paddle Wetshoe کاملاً گرم نیستند. زیره های آنها آنقدر چسبناک اند که به سختی به صاف ترین سنگ ها هم می چسبند. برای کسانی که به دنبال یک کفش هستند که بتواند عملکرد خوبی در هر ورزش آبی داشته باشد، TRTR Junction بهترین توصیه ما است.

کفش آب نوردی آدیداس Adidas Terrex Summer.RDY

کفش آب نوردی

این نوع کفش ورزشی، بهترین کفش برای انجام تحرکات زیاد است. از نظر نسبت عملکرد به قیمت، Adidas Terrex Summer.RDY Voyager بهترین کفش است. با قیمتی بسیار پایین تر از کفش های مخصوص آب مشابه، با پوشیدن این نوع کفش ها می توانید چسبناک ترین لاستیک موجود، زهکشی خوب و محافظت زیادی برای پای خود را داشته باشید. این کفش بسیار سبک تر از کفش های آب نوردی دیگر است و برای مواقعی که باید در آب ایمن باشید بسیار خوب عمل می کند اما زهکشی و راحتی عالی نیز دارد.

در حالی که زهکشی و خشک شدن سریع آنها را دوست داریم، قسمت بالای آن از مش مشبک است که باعث می شود این کفش مستعد خراش و پارگی باشد. این کفش ها فقط قادر به تحمل محیط هایی که پر از سنگ و … است و احتمال ساییدگی وجود دارد، نیستند. همانطور که گفته شد، بالاترین سطح تنفس هوا و زیره های حمایتی، این کفش ها را برای کل فعالیت ها، چه در داخل و چه در خارج از آب، مناسب می کند.

کفش مخصوص آب NRS Kicker Remix

کفش آب نوردی

این نوع کفش، بهترین کفش به لحاظ قیمتی و مقرون به صرفه بودن است. برخی از افراد فقط به دنبال یک کفش آب نوردی عالی برای قایق سواری با بودجه پایین هستند. اگر شما هم اینگونه فکر می کنید، مارک  NRS Kicker Remix گزینه مناسبی است. رویه های ضخیم نئوپرن این کفش ها راحت هستند و پاهای شما را کاملاً گرم می کنند. زیره نازک اما بسیار چسبناک این نوع کفش ها، در سنگ های خیس و مرطوب بسیار عالی هستند و از ایده مناسب برای تعادل در زمین های ناهموار استفاده می کنند.

در حالی که این کفش ها برای کایاک سواری خوب عمل می کنند ولی از آنجایی که کف بسیار نازکی دارند، نمی توان پیاده روی زیادی با آن ها انجام داد. از آن جایی که این کفش ها فاقد بند هستند به راحتی می لغزند، مگر اینکه پای شما به خوبی درون آن ها قرار بگیرد. خلاصه اینکه این کفش ها با توجه به قیمت، کفش قایقرانی بسیار مناسبی هستند و برای گرم نگه داشتن پاهای خود در یک قایق و محافظت از پاها به کار می آیند.

خواندن
بهترین های کفش دامادی و مجلسی

کفش آب نوردی Astral Loyak

کفش آب نوردی

این نوع کفش ها، بهترین کفش به لحاظ ظاهری و شیک بودن هستند.  Astral Loyak  فقط ظاهر شیکی ندارند. بلکه این کفش های آب نوردی با عملکرد بالا و مناسب، زهکشی عالی و زیره های چسبناک و جرقه دار، در پیاده روی چه در آب و چه در خشکی بسیار راحت هستند. کفی های نازک و خنثی آنها احساس خوبی به ورزشکار می دهند و به حفظ تعادل در هنگام راه رفتن و شنا کمک می کنند. این کفش ها در حالی که عملکرد خوبی در آب دارند، از دوام کمتری نسبت به سایر کفش های آزمایش شده برخوردار هستند. Astral Loyak برای هر کسی که به دنبال یک کفش برای پارو زدن یا راه رفتن در رودخانه است، مناسب هستند.

کفش مخصوص آب  NRS Paddle Wetshoe

کفش آب نوردی

این نوع کفش ها، بهترین کفش برای پارو زدن هستند. در واقع NRS Paddle Wetshoes به طور خاص برای پارو زدن طراحی شده است. این کفش یک قسمت فوقانی کششی نئوپرن و یک قسمت داخلی از جنس پشم گوسفند دارد به طوری که حتی در روزهای بسیار سرد نیز این کفش ها، گرما را فراهم می کند. لاستیک چسبناک آنها هنگام حرکت از روی صخره های نرم و مرطوب رودخانه، ما را پایدار نگه می دارند. کشش بالا و کشش مچ پای بسیار عالی که این کفش ها دارند، پوشیدن آن ها را در آب جالب می کند.

زیره های نازک و انعطاف پذیر آن ها، پشتیبانی کافی از پیاده روی زیاد فرد را فراهم نمی کنند و کمبود زهکشی باعث می شود که آب در آنها بماند و منجر به پاهای خیس و ناراحت کننده شود. برای زمانی که بیشتر اوقات درون قایق هستید و می خواهید پس از بازگشت به ساحل، پای شما اذیت نشده باشد، این کفش ها مناسبند.

کفش آب نوردی

قیمت کفش آب

هزینه و پولی که برای یک کفش صرف می کنید به فعالیت شما بستگی دارد. برای پارو زدن ها می توانید یک بوت ستاره ای زیبا مانند NRS Kicker Remix با قیمتی بیشتر از کفش های آبی دیگر تهیه کنید، اما انتظار نداشته باشید که برای کارهای دیگر عملکرد خوبی داشته باشد. با صرف قیمتی بیشتر، می توانید کفش کایاکینگ متنوع تری مانند آدیداس ویجر یا آسترال لویاک تهیه کنید. کفش های آب نوردی canyoneers، هزینه بالاتری دارند ولی در عین حال دوام و چسبندگی بیشتری هم دارند. کفش های آب نوردی Burlier، هم همین گونه هستند و تهیه مدل Burlier در طولانی مدت برای ورزشکار ارزان تر و کم هزینه تر است، زیرا احتمالاً این کفش ها 2-3 برابر بیشتر از سایر کفش های مخصوص آب دوام خواهند داشت.

کفش آب نوردی

منابع:water-shoeswater-shoes

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.