مقالات

چگونه صندل مناسب انتخاب کنیم

چگونه صندل مناسب انتخاب کنیم

آیا می دانید یکی از قدیمی ترین نمونه های کفش در جهان صندل است؟ استفاده از صندل نه تنها امروزه یک مد رایج است، بلکه در دوران باستان هم به عنوان وسیله ای برای محافظت از پا کاربرد فراوانی داشته است. حتی پادشاهان مصر هم مانند مردمی که بر آنها حکومت می کردند، صندل به پا داشتند. صندل ها را نباید مانند دمپایی روی پا انداخت. روش های خاصی برای اطمینان از تناسب صندل و پای فرد وجود دارد. از آنجایی که انگشتان پا با پوشیدن این نوع کفش در معرض دید قرار می گیرند، این مسأله انتخاب صندل مناسب را برای برخی از افراد تا حدودی دشوار می کند.

صندل های مختلف با طیف گسترده ای از رنگ ها، سبک ها و راحتی در بازار وجود دارند. در حالی که برخی صندل ها برای همراهی با لباس های راحت ایجاد شده اند، انواع دیگری از صندل ها نیز وجود دارد که می توان از آنها همراه با لباسهای مجلسی استفاده کرد. اکثر صندل هایی که به همراه لباس مجلسی پوشیده می شوند، صندلهای پاشنه بلندی هستند که خانم ها آنها را می پوشند. لازم به ذکر است که پوشیدن این صندل ها احتمال پیچ خوردگی پا را افزایش می دهد. انواع دیگر صندل ها نیز برای افراد ماجراجو طراحی شده است که در پیاده روی و سایر ورزش ها کاربرد دارند. در همه این موارد، شما باید یک جفت صندل راحت را انتخاب کنید. این بدین معناست که باید مراقبت از پاها و راحتی آن ها را به مد ترجیح دهید.

بهترین صندل برای شما کفشی است که پشتیبانی کافی داشته باشد. راحتی و حفظ مراقبت از پا مهمترین عواملی است که در هنگام خرید صندل باید بخاطر بسپارید. از قوس پا مراقبت ویژه کنید زیرا این قسمت از بدن است که به حفظ وضعیت بدن شما کمک می کند و همچنین به شما امکان می دهد به درستی راه بروید. سعی کنید صندل هایی بخرید که از قوس مناسب برای پای شما پشتیبانی می کنند. برخی از صندل ها از همان ابتدا از قوس پا پشتیبانی می کنند در حالی که برخی دیگر از صندل ها، مانند مارک های ساخته شده از چوب پنبه را هرچه بیشتر بپوشید با پای شما مطابقت پیدا می کنند.

کف صندل مناسب شما باید کمی بزرگتر از پای خودتان باشد. وقتی انگشتان پای شما از لبه صندل بیرون نیامده باشند بدانید که صندل مناسب را انتخاب کرده اید. مراقب صندل هایی که کف سختی دارند، باشید زیرا ممکن است این صندل ها در طولانی مدت در پای شما ایجاد درد کنند. کف صندل مناسب نیز باید ضخیم باشد زیرا تنها چیزی که شما پای شما را از لمس زمین باز می دارد، همین کف صندل است. بنابراین از آنجایی که کف ضخیم صندل، محافظت لازم را از پای شما ایجاد می کند، از صندل با کفی ضخیم استفاده کنید.

خواندن
اسکیچرز یا اسکچرز مساله این است

هنگام خرید صندل، باید سراغ آن صندل هایی بروید که بندهایی دارند که به طور ایمن روی پای شما قرار می گیرند. همین امر باعث می شود که صندل شما به راحتی ار پا خارج نشود. بندهای قابل تنظیم (به جای بند ها کشی که ممکن است با گذشت زمان کشیده شود)، ویژگی مناسبی است که باید روی یک جفت صندل وجود داشته باشد. انتخاب صندل مناسب برای پا به انتخاب کف ضخیم، بندهای قابل تنظیم، پشتیبانی خوب از قوس و مهمتر از همه موارد راحتی وابسته است. بعد از اینکه از رعایت همه این موارد در صندل، مطمئن شدید، می توانید روی مدی که می خواهید با صندل خود ایجاد کنید، تمرکز کنید. در واقع دقت به مد، آخرین چیزی است که در هنگام خرید صندل باید به آن توجه کنید.

با فرا رسیدن فصل تابستان، می توانیم چکمه های خود را در کمد بگذاریم و صندل مناسب  خود را بیرون بیاوریم. از آنجا که مقاومت صندل ها نسبت به چکمه ها یا کفش های مخصوص دویدن کمتر است، یافتن یک جفت صندل مقاوم و مناسب پای شما اغلب دشوار است. بسیاری از صندل ها، به ویژه صندل های مد، پشتیبانی کافی لازم برای سلامتی و راحتی پا را ارائه نمی دهند.

نکات انتخاب صندل مناسب

در انتخاب و خرید صندل مناسب باید چند عامل را بررسی کنیم که در زیر به آن ها اشاره شده است. به این نکته دقت کنید که احتمالا سایز کفش با سایز صندل شما متفاوت خوا هد بود، بنابراین خرید آنلاین کفش با خرید آنلاین صندل متفاوت است و نمی توانید به راحتی صندل را با همان سایز کفش خود سفارش دهید.

صندل

  1. صندل با اندازه مناسب بخرید

ظاهرا این مسأله واضح است، اما غالباً ، مردم صندل هایی با اندازه خیلی کوچک یا خیلی بزرگ خریداری می کنند زیرا اندازه  صندل متناسب با اندازه پای شما شاید موجود نباشد. مردم به دو دلیل صندل بزرگتر یا کوچکتر از سایز پای خود را خریداری می کنند. اولا خیلی از خریداران صندل فکر می کنند صندل کوچک تر یا بزرگتر، زیباتر به نظر می رسد ثانیا خیلی از خریداران صندل، نمی دانند کدام صندل متناسب با پای آن هاست.

یک جفت صندل با اندازه مناسب، برای فرد ناراحت کننده نخواهد بود ولی با پوشیدن یک صندل کوچک، انگشتان شما از جلوی صندل، بیرون می آید وپای شما از طرفین صندل یا پشت آن بیرون می زند. با این حال، پوشیدن صندل بزرگ هم باعث می شود پای شما به اطراف حرکت کند.

  1. از پشتیبانی صندل از کف پا مطمئن شوید.
خواندن
کفش پیاده روی اسکیچرز

یکی از جنبه های منفی صندل هایی که صرفا برای مد ساخته شده اند این است که به ندرت از قوس پای شما پشتیبانی می کنند. شما همیشه باید صندل هایی را انتخاب کنید که از قوس کف پای شما پشتیبانی کنند. بسته به سبک صندل، می توانید از کفی نیز استفاده کنید تا به صندل شما کمک کند، پشتیبانی لازم را از قوس کف پای شما داشته باشد.

  1. صندل مناسب با فعالیت خود را بپوشید.

این چیزی است که اغلب نادیده گرفته می شود. صندل ها انواع مختلفی دارند که در طول فعالیت های مختلف، ویژگی های مختلفی برای حمایت از پا دارند. به عنوان مثال صندلی که در استخر می پوشید با صندلی که در مهمانی می پوشید، ویژگی های یکسانی نخواهند داشت. مارک ها و طرح های خاص صندل وجود دارد که می توانیم به شما کمک کنیم متناسب با نیازهای خود پیدا کنید. چه برای پیاده روی، چه برای استراحت، چه در استخر، سبک های مختلفی از صندل وجود دارد که پشتیبانی لازم را برای شما فراهم می کند.

صندل

  1. صندلی که از مواد مناسب ساخته شده اند را انتخاب کنید

درست مثل هر کفش دیگر، صندل های شما هم باید از مواد اولیه مناسبی برخوردار باشند. چرم، جیر و پارچه برای نفس کشیدن پای شما و عرق نکردن آنها بسیار مناسب است. صندل هایی که از جنس مموری فوم و یا از انواع خاصی از لاستیک ساخته شده اند، معمولاً بیشتر دوام می آورند و از محافظت و پشتیبانی خوبی برخوردار هستند، اما اگر جنس کف از لاستیک باشد مانع تنفس مناسب پای شما می شود. بنابراین کفی های از جنس لاستیک باعث عرق کردن پای شما در صندل می شود. عرق کردن پا هم باعث می شود پا لغزنده شود و هم چنین منجر به رشد باکتری در پا می شود.

5- صندل هایی که بند پشت دارند را برگزینید

صندل هایی که در اطراف مچ پا یا پشت پا بدون تکیه گاه هستند می توانند فشار زیادی روی پا وارد کنند. وجود نوار و بند در پشت صندل در زیر مچ پا اگر کاملاً متناسب با پای فرد باشد، راهی عالی برای حمایت بیشتر از پا است. اطمینان حاصل کنید که بند صندل خیلی سفت یا شل نباشد. اگر بند صندل شل باشد و به راحتی به این طرف و آن طرف حرکت کند، ممکن است پای شما تاول بزند.

صندل

منابع:sandals-for-your-feet

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.