مقالات

چگونه سایز پای خود را پیدا کنیم؟سایز پای من چند است؟

چگونه سایز پای خود را پیدا کنیم؟ | سایز پای من چند است؟

همه ما تجربه پوشیدن کفش‌هایی که برای ما خیلی بزرگ بوده یا خیلی کوچک بوده را داشته ایم. این کار هیچ لذتی ندارد و احتمال آسیب دیدگی پا در آن زیاد است. دانستن اندازه دقیق پا برای خرید کفش یک امر ضروری است. یافتن سایز پای خود قبل از خرید کفش باعث صرفه جویی در وقت در فروشگاه‌ میشود و به ما کمک‌ میکند تا از خریدن یک جفت کفش نامناسب و مرجوع کردن آن جلوگیری شود.

اگر به یک فروشگاه کفش حرفه ای دسترسی دارید، اندازه گیری حرفه ای پای شما دقیق ترین سایز پا را به شما ارائه‌ میدهد. متأسفانه‌، اکثر افراد به کفش فروشی‌های حرفه ای دسترسی ندارند‌، بنابراین در اینجا چند نکته در مورد اندازه گیری سایز پاها در خانه با بهترین دقت ممکن آورده شده است.  کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا از سایز پای خود مطلع شوید.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با انواع کفش و راهنمای خرید کفش مناسب

ابزاری که به آن‌ها نیاز دارید عبارتند از:

  • یک کاغذ
  • چسب
  • مارکر
  • خط کش

سایز پای خود را در خانه اندازه بگیرید

سایز پای خود

یک قطعه کاغذ را به زمین بچسبانید. در این مرحله‌ میخواهیم دور پای خود را اندازه بگیریم. بنابراین از انجام این کار بر روی فرش یا هر سطح دیگری که نوشتن روی آن دشوار باشد‌، خودداری کنید.

سایز پای خود

پای خود را محکم بالای قطعه کاغذ قرار دهید. پای شما باید کمی خم شود و ران شما باید به سمت جلوی مچ پا خم شده باشد. سعی کنید پای خود را عمود بر هر خط روی کاغذ قرار دهید.‌ میتوانید بایستید یا روی صندلی بنشینید یا خم شوید.

سایز پای خود

دور پای خود را به طور کامل بکشید. شما‌ میتوانید در این مرحله جوراب‌هایی را که‌ میخواهید همراه با آن کفش بپوشید را به پا کنید، اما دقت کنید در این مرحله کفش نپوشید.

سایز پای خود

طول و عرض پای خود را بر روی کاغذ مشخص کنید. از یک مارکر برای کشیدن خطوط صاف و عمود که هر طرف تصویر پای شما را مشخص‌ میکند استفاده کنید. بطوریکه یک مستطیل حاصل شود.

سایز پای خود

سایز پای خود را با اندازه گیری طول مستطیل بدست آورید. برای اندازه گیری از  نوار اندازه گیری یا خط کش استفاده کنید. این عدد را یادداشت کنید. این عدد سایز پای شما را تا حد زیادی تعیین‌ میکند.

سایز پای خود

سایز پای خود را با اندازه گیری عرض مستطیل بدست آورید. بین خطوط سمت چپ و راست را اندازه بگیرید و عدد را بنویسید. عرض بسیاری از کفش‌ها متفاوت است‌، بنابراین این عدد تعیین‌ میکند کدام مدل خریداری شود.

سایز پای خود

از هر عدد بدست آمده سه شانزدهم اینچ را کم کنید. این مقدار‌ میزان فضای بین خط ایجاد شده توسط مداد و اندازه واقعی پای شما است.

سایز پای خود

از اندازه طول و عرض بدست آمده برای یافتن اندازه کفش خود در یک نمودار اندازه استفاده کنید. کفش‌های مردانه و زنانه در اندازه مختلفی وجود دارند، این اندازه‌ها در کشورهای مختلف نیز متفاوت است.

خواندن
بهترین برندهای کفش چرم مردانه

تجزیه و تحلیل نتایج بدست آمده از مراحل بالا در پیدا کردن سایز پای خود

برای پیدا کردن اندازه پای بانوان‌ میتوان از جدول زیر استفاده کرد که یک سایز بندی آمریکایی است.

سایز پای خود

سایز کفش مردانه در جدول سایز آمریکایی به قرار زیر است.

سایز پای خود

برای انتخاب سایز کفش به عرض پای خود نیز اهمیت دهید. کفش‌های زیادی هستند که عرض آن‌ها با هم متفاوت است. این اندازه‌ها در رنج AA، A، B،  C، D، E، EE و EEE‌ میتواند باشد. B سایز‌ میانه برای بانوان و D سایز‌ میانه برای آقایان است. سایزهای A و قبل از آن باریک تر و سایز‌های E و بالاتر، پهن و پهن تر هستند.

بهتر است قبل از خرید کفش حتما از سازنده یا مغازه دار این اندازه‌ها را بپرسید. در جدول زیر عرض کفش‌های مردانه را به اینچ و‌ میلی متر‌ میبینید.

سایز پای خود

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید اینترنتی کفش | نکاتی برای خرید آنلاین کفش

نکاتی که باید قبل از اندازه گیری سایز پا آن‌ها را رعایت کنیم

  • بهتر است بعد از یک روز کامل راه رفتن‌، پاها را اندازه بگیرید زیرا پیاده روی‌ میتواند اندازه پاها را کمی افزایش دهد.
  • بهتر است پای خود را با پوشیدن جورابی که در کفشی که قصد دارید خریداری کنید بپوشید، اندازه بگیرید. اگر پاهای خود را بدون جوراب اندازه گیری کنید این اندازه برای پوشیدن کفش بدون جوراب مناسب است.
  • هر دو پا را اندازه بگیرید. پای اکثر افراد کمی نامتقارن است. هنگام خرید کفش از اندازه گیری‌های پای بزرگتر استفاده کنید.
  • اگر هنوز از سایز پای خود مطمئن نیستید‌، در دو اندازه مختلف کفش را سفارش دهید. اگر فکر‌ میکنید ممکن است پای شما بین سایزها باشد یا مارک جدیدی را امتحان‌ میکنید که از آن مطمئن نیستید‌، سعی کنید کفش‌ها را در دو اندازه نزدیک بهم سفارش دهید. در اینصورت‌ میتوانید جفت متناسب را حفظ کرده و موردی را که اندازه پای شما نیست را مرجوع کنید.
  • قبل از سفارش چند جفت کفش از سیاستی که هر وب سایت برای کالاهای مرجوعی در نظر گرفته باخبر شوید.

سایز پای خود

به محض دریافت کفش‌ها آن‌ها را امتحان کنید. وقتی کفش‌های خود را از طریق پست دریافت‌ میکنید‌، سریع برچسب‌ها را پاره نکنید! کفش را بپوشید چند دور بزنید و چند ساعت آنها را در خانه بپوشید تا ببینید راحت هستند. باید فضای کافی برای انگشتان پا وجود داشته باشد‌، اما آنها نباید به اطراف بلغزانند یا فشرده شوند. کفش‌ها را بیرون از خانه نپوشید تا کثیف شوند.

اندازه‌گیری سایز پای کودکان

در انتخاب کفش برای کودکان بسیار مهم است که حتما کفش را انتخاب کنید که با سایز پای کودک همخوانی داشته باشد. برای اینکه برای کودکان نیز بتوانید به سایز مناسب کفش را انتخاب کنید در ادامه به روش اندازه‌گیری سایز پای کودک  می‌پردازیم.

هر کودکی نسبت به سایر کودکان هم سن و سال خود متفاوت است. انتخاب سایز مناسب کفش برای کودکان 2 ساله به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. همه کودکان چه دختر و چه پسر دارای سایز و فرم پای متمایز هستند. به همین دلیل خیلی مهم است که بتوان کفش را که مختص هر کودک است پیدا کرد.

خواندن
خرید جديدترين مدلهای کفش زنانه اسپرت

چگونه پای کودک خود را اندازه بگیریم

طول پای کودک را در حالت ایستاده اندازه بگیرید. حتماً هر دو پا را اندازه بگیرید زیرا ممکن است طول پای چپ و راست آنها متفاوت باشد. کودک شما باید در حالی که وزن او به طور مساوی بین هر دو پا تقسیم شده است، در کنار دیواری ایستاده باشد. پاشنه آنها را کنار دیوار بچسبانید و یک کتاب را روی زمین قرار دهید تا بلندترین انگشت شست آنها را لمس کند. سپس ، هر دو پا را با مقیاس سانتیمتر از پاشنه (دیوار) تا بلندترین انگشت (کتاب) اندازه بگیرید.

سایز پای خود

جای رشد پای کودک را چقدر در نظر بگیریم

پای بزرگتر را به عنوان منبع اندازه گیری در نظر بگیرید و به اندازه 1 سانتی متر (0.375 اینچ) به عدد بدست آمده اضافه کنید. این مقدار اندازه ای است که به عنوان جای رشد پای کودک در نظر گرفته  میشود.

مهم است که پاهای کودک شما در کفش های خود فضای حرکت و رشد داشته باشد. به طور کلی ، باید در یک کفش یا چکمه جدید بین 1-1.5 سانتی متر فضای رشد داشته باشید. اینکه دقیقاً این مقدار چقدر است به خرید کفش یا چکمه بستگی دارد. با چکمه های زمستانی باید 1.5 سانتی متر فضای رشد داشته باشید ، در حالی که برای مثال کفش صندل نباید بیش از 1 سانتی متر داشته باشند.

عرض کفش کودکان چقدر باید باشد

بسیاری از کفش‌ها و چکمه‌ها کفی‌هایی دارند که  میتوان آنها را بیرون آورد. این کار به شما این امکان را  میدهد که عرض کفش یا بوت را با پای کودک خود مقایسه کنید. کل پا باید در مرزهای کفی کفش باشد. به خاطر داشته باشید که اندازه گیری‌های داخلی کفی کفش با اندازه گیری عرض پا نسبت به کفش از بیرون آن متفاوت است، زیرا مواد، روکش‌ها و ظاهر کفش  میزانی از فضای داخلی کفش را اشغال میکنند.

بیشتر بخوانید:

کفی مموری فوم (Memory foam) چیست | چرا بهتر است از کفی مموری فوم استفاده کنیم

رشد پای کودکان به چه میزان است

پای کودکان سرعت رشد بالایی دارد. برای مثال این  میزان رشد در سنین بین 0 تا 2 سالگی، 2 سانتیمتر در سال است. در بین بازه سنی 2 تا 5 سالگی این روند رشد کمی کاهش  مییابد و به اندازه 1.5 سانتیمتر در سال  می‌رسد. در نهایت در بازه سنی 6 تا 11 سال این میزان رشد حدود 1 سانتیمتر در سال  میشود. کاری که  میتوان برای کودکان انجام داد این است که هر دو ماه یکبار پای آن ها را اندازه بگیریم.

منابع: wikihowbisgaardshoes

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.