مقالات

نکات مهم هنگام خرید لباس ورزشی + جنس انواع لباس ورزشی

خرید لباس و ست ورزشی -شهر کفش

نکات مهم هنگام خرید لباس ورزشی+جنس انواع لباس ورزشی

تعریف لباس ورزشی

لباس ورزشی لباسی است که معمولاً از بالاپوش و شلوار (معمولاً به عنوان پایین لباس ورزشی شناخته می شود) تشکیل شده است که توسط شرکت کنندگان در رویدادهای ورزشی مانند دو و میدانی به عنوان لایه بیرونی پوشیده می شود. لباس‌های ورزشی معمولاً طوری طراحی می‌شوند که به راحتی قبل یا بعد از مسابقه حذف یا جایگزین شوند. لباس های ورزشی نیز در برخی فرهنگ ها به عنوان لباس های تفریحی پذیرفته شده است.

لباس ورزشی معمولا لباس‌های گشادی است تا شما را به اندازه کافی آزاد بگذارد تا هنگام تمرینات سنگین ورزشی احساس راحتی کنید.

تقریباً در همه موارد، تیم‌های ورزشی این لباس‌ها را با استفاده از پارچه‌ای می‌پوشند که با رنگ‌های رسمی تیم، مدرسه یا کشورشان مطابقت دارد.

ست لباس ورزشی - شهر کفش

جنس لباس ورزشی

در دوران مدرن، بازار پوشاک ورزشی با طیف گسترده ای از اقلام لباس برای هر نوع فعالیت ورزشی و محیطی اشباع شده است.

پنبه (کتان)

اخیراً لباس‌های ورزشی نخی دوباره احیا شده‌اند، زیرا بوها را بهتر از سایر مواد مدیریت می‌کنند. قابل تنفس است و به اثرات جانبی فعالیت مانند بوی بد را کمتر به خود جذب میکند.

پنبه خالص (کالیکو)

کالیکو یا چلوار یک ماده فرعی از پنبه است. این ماده به شدت جاذب است که آن را به انتخاب مناسبی برای لباس های پوشیدنی فعال تبدیل می کند. همچنین به دلیل ماهیت ناتمام و خام ماندن آن بسیار ارزان است.

اسپندکس یا لاکرا

اسپندکس یکی از رایج ترین مواد مورد استفاده در لباس های ورزشی و بدنسازی است. این به دلیل خاصیت ارتجاعی بالای آن است که باعث انعطاف پذیری و راحتی لباس برای حرکات سنگین می شود.

پلی استر

پارچه ای است که از الیاف پلاستیکی ساخته شده است - آن را سبک وزن، بدون چروک، ماندگاری طولانی و تنفس می کند. به طور طبیعی غیر قابل جذب است، به این معنی که عرق شما توسط پارچه جذب نمیشود، اما خود به خود در قسمت بیرونی مواد خشک می شود.

میکرو فایبر

میکرو فایبر دارای نخ هایی است که 100 برابر ظریف تر از موهای انسان است. این فرآیند تولید آن را به یک ماده گران قیمت برای استفاده در مقیاس بزرگ تبدیل می کند.

خواندن
چگونه سایز پای خود را پیدا کنیم؟سایز پای من چند است؟

الیاف مصنوعی

مواد مصنوعی را می توان نه تنها برای لباس، بلکه برای سایر تجهیزات ورزشی مانند بند زانو و آرنج نیز استفاده کرد. این ماده قابلیت تنفس دارد و همچنین به سرعت عرق را جذب می کند تا در حین ورزش شما را خنک نگه دارد.

نایلون

 اکنون به طور گسترده در تولید لباس های ورزشی برای تولید انواع بادگیر، لباس های ورزشی و لباس های ورزشی استفاده می شود.

نکات مهم هنگام خرید لباس ورزشی

طراحی

از آنجا که لباس های ورزشی به عنوان یکی از پایه های مد ، به خصوص در این عصر برندسازی ورزشی – شناخته میشود ، بنابراین توجه به ظاهر و زیبایی و نوع طراحی آن در انتخاب آنها بسیار مهم است.

راحتی

 هنگامی که در حال تمرین هستید، اولین چیزی که می خواهید این است که در لباس ورزشی خود احساس ناراحتی نکنید. ناراحتی در لباس ورزشی حواس شما را پرت می کند و شما را از تمرکز خارج می کند. شما چیزی نرم اما انعطاف پذیر و مقاوم در برابر کشش می خواهید تا در هنگام شرکت در فعالیت های شدید دامنه حرکتی کامل داشته باشید.

وزن و دوام

 لباس ورزشی باید از مواد بادوام برخوردار باشد، زیرا این مواد در طول ورزش و فعالیت های ورزشی تحت فشار زیادی قرار می گیرند. وزن لباس نیز بسیار مهم است، زیرا در بسیاری از ورزش‌ها هر گرم اضافه که می‌پوشید، انرژی شما را تخلیه می‌کند و عملکرد و نتایج را مختل می‌کند.

مدیریت رطوبت

 لباس‌های ورزشی کاربردی باید قابلیت تنفس داشته باشند تا رطوبت بدن، مانند عرق، به راحتی از مواد خارج شود. اگر لباس این کار را انجام ندهد، هرکسی که آن را بپوشد به سرعت خیلی گرم یا خیلی سرد می شود که می تواند باعث آسیب هایی مانند کشیدگی عضلات و گرفتگی شود.

 

محافظت در برابر عناصر

  این به یک ویژگی بسیار مهم تبدیل شده است و لباس ورزشی با مواد ضد آب و ضد باد در دسترس هستند.

خواندن
انواع کتونی و نکات خرید آن

قیمت

 البته، قیمت مواد همیشه در درجه اول اهمیت قرار دارد. اگر چیزی به طور قابل توجهی بیشتر از رقبای خود هزینه داشته باشد، باید عملکرد قابل توجهی بهتر داشته باشد یا دارای نقطه فروش منحصر به فردی باشد که لباس ورزشی را جذاب تر کند. به خصوص در اقتصاد امروزی، داشتن قیمت مناسب یکی از فاکتورهای مهم انتخاب پوشاک  مخصوصا لباس ورزشی است.

انواع ست ورزشی

انواع مختلفی از ست لباس ورزشی وجود دارد که اهداف مختلفی را انجام می دهند.

ست گرمکن ورزشی - شهر کفش

ست شلوار گرمکن ورزشی

لباس ورزشی نوعی لباس ورزشی است که می توانید با آن بدوید. این لباس شامل شورت و تیشرت است اما آستین های بلندی نیز دارد. کل لباس به گرم نگه داشتن بدن شما در ماه های سردتر هنگام دویدن کمک می کند.

ست شرت و تیشرت ورزشی -شهرکفش

ست تیشرت و شورت

تی شرت و شورت رایج ترین نوع لباس ورزشی است که افراد می پوشند. تی شرت گشاد و راحت است و شلوارک تنگ است تا هنگام بازی مانعی برای شما ایجاد نکند.

ست لباس فوتبالی - شهرکفش

ست فوتبال

این ست شامل یک پیراهن، شورت، جوراب و گیره است.

ست لباس دوچرخه سواری - شهر کفش

ست پیراهن و پیش بند دوچرخه سواری

دارای جیب‌هایی در کناره است که می‌توانید چیزهایی مانند پول یا تنقلات را در آن نگهداری کنید.

ست لباس گرمکن ورزشی -شهرکفش

ست لباس های بیسبال

لباس‌های بیس‌بال برای بیسبال ایده‌آل هستند، زیرا به ‌خوبی جا می‌شوند، بنابراین می‌توانید آزادانه حرکت کنید.

ست لباس ورزشی زمستانی -شهرکفش

ست لباس اسکی

لباس های اسکی شامل ژاکت و شلوار ساخته شده از پارچه ضد باد، چکمه هایی با میخ های پایین برای گرفتن، دستکش هایی برای گرم نگه داشتن دست ها در هوای سرد و کلاه یا کلاه ایمنی برای محافظت از سر شما است.

گرمکن لباس باشگاه بدنسازی -شهرکفش

ست لباس بدنسازی

شامل شورت، پیراهن و کفش برای انواع مختلف ورزش است. این پیراهن دارای آستین‌هایی است که می‌توانید وزنه‌ها را بدون به دام انداختن بازوها بلند کنید و همچنین برای جلوگیری از حرکت در حین ورزش به خوبی به کار می‌آید.

لباس و مایو شنا -شهرکفش

ست شنا (مایو)

این ست شامل انواع مختلف زنانه و مردانه و یک تکه یا دو تکه است که در هنگام شنا استفاده میشود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.