کفش, مقالات

نکات خرید کفش طبی: انواع کفی و انحرافات پا

نکات خرید کفش طبی - شهر کفش

نکات خرید کفش طبی: انواع کفی و انحرافات پا

دلایل مختلفی برای خرید کفش طبی وجود دارد. ممکن است پا درد یا کمر درد داشته باشید و به دنبال تسکین در خود باشید. ممکن است به یک جفت کفش طبی برای فعالیت های روزانه خود یا برای دویدن، تنیس و بسکتبال نیاز داشته باشید. از آنجا که محصولات بسیار متنوعی در دسترس است و دلایل زیادی برای خرید کفش طبی وجود دارد؛ شما باید با توجه به فرم، انحرافات و حجم پای خود انتخاب داشته باشید. در ادامه ما نکاتی را بیان می کنیم که می توانند به شما کمک کنند.

 

نکاتی که هنگام خرید انواع کفی باید بدانها توجه کنید

هنگام خرید کفش طبی باید انواع کفی را مد نظر قرار دهید. شما همچنین باید به قوس پای خود توجه داشته باشید:

اندازه کفی

اندازه کفی معمولا به عنوان محدوده اندازه کفش مشخص می شود. معمولا کفی هایی هم وجود دارند که دارای اندازه بزرگتری هستند و شما قبل از استفاده آنها را برش می زنید. این کفی ها به گونه ای طراحی شده اند که در طیف وسیعی از کفش های طبی و غیر طبی استفاده شوند.

 

قرار دادن کفی

اگر یک کفی تمام قد خریداری کرده اید به احتمال زیاد قبل از استفاده باید بخش های اضافه را برش بزنید. قبل از قرار دادن کفی جدید باید کفی فعلی را بردارید. توجه داشته باشید که این نوع کفی ها بسیار نازک و صاف هستند.

 

نوع قوس پای شما

قوس پای فرد با یکی از سه نوع قوس خنثی یا متوسط؛ قوس کم یا کف پای صاف و قوس بلند مطابقت دارد. به طور مشابه هر کفی برای کار با یک یا چند نوع قوس پا طراحی شده است. هنگام بررسی کفی ها، ابتدا باید نوع قوس پای خود را مشخص کنید و فقط کفی هایی که برای پای شما مناسب هستند را خریداری کنید.

 

انواع کفی

به طور کلی نوع کفی ها و تکیه گاه های قوص ارتز دارای یکی از چهار ساختار ارتوتیک صلب، ارتوتیک نیمه سخت، تکیه گاه قوس بالشتکی و بدون تکیه گاه قوس است. نوع کفی مورد نیاز شما بستگی زیادی به این دارد که چرا به دنبال کفی هستید و باید مطمئن باشید که محصولاتی را که مطابقت زیادی با پای شما دارند را خریداری کنید.

 

جنس

چهار ماده متداول که کفی ها از آنها ساخته می شوند شامل فوم، ژل، چوب پنبه و چرم است. هر کدام مزایای خود را دارند و موادی که اینتخاب می کنید تا حد زیادی بر اساس اولویت است. با این حال، به طور کلی، فوم برای کوشن، پشتیبانی و کاهش فشار خوبی دارد. ژل برای جذب شوک خوب عمل می کند. چوب پنبه برای حمایت و کوشن جزئی به خوبی کار می کند. در نهایت چرم برای مواقعی که جوراب های نازکی می پوشید خوب عمل می کند.

 

انواع انحراف پا -شهرکفش

 

انواع انحرافات پا

در ادامه در مورد مهمترین انحرافات پا را مورد بررسی قرار می دهیم و همچنین نکاتی برای خرید کفش طبی را بیان می کنیم.

 

خواندن
کفش نامناسب چه مشکلاتی برای پا به وجود می آورد؟

فاسیا پلانتار (التهاب فاسیای کف پا)

هنگامی که به دنبال تسکین درد کف پا و درد قوس پا هستید باید به دنبال یک کفش با کفی قوس ارتز با سیستم کوشن خوب باشید. ی کفش با کفی ارتز فوم با یک بیس نیمه سخت یا بیس سخت بهترین کار را می کند. این دسته از کفش های طبی ترکیب خوبی از پشتیبانی، انعطاف پذیری و راحتی را امکان پذیر می کنند. برای کسانی که قبلا از ارتز استفاده کرده اند و به دنبال پشتیبانی قوس تهاجمی تر هستند، توصیه یم شود که برای خرید کفش طبی با ساپورت قوس ارتز سفت اقدام کنند. اگر در کفش هایتان جا دارید، یک لایه فوم به تسکین بیشتر درد کمک می کند.

 

پروناسیون بیش از حد

پرونیشن طبیعی است و به چرخش طبیعی پا به سمت داخل هنگام برداشتن گام اشاره دارد. پروناسیون بیش از حد به وضعیت غلت زدن بیش از حد پا به سمت داخل هنگام برداشتن گام می پردازد که اغلب می تواند منجر به بی ثباتی و درد پا شود. برای اصلاح پروناسیون بیش از حد، به دنبال یک قوس نیمه سفت و یا سخت باشید که به شما کمک می کند تا پا را همیشه در یک راستا و حمایت قرار دهید. به طور طبیعی این امر به اصلاح پروناسیون بیش از حد کمک می کند.

 

درد های ناشی از ایستادن بیش از حد

هر کسی که مدت زمان طولانی را در حالت ایستاده سپری می کند، معمولاً از درد پا رنج می برد. برای جلوگیری از این امر، به دنبال یک تکیه گاه قوس دار باشید که به نگه داشتن پا به آرامی در طول روز و کاهش فشار از روی پا کمک می کند. کفی های فوم برای کاهش درد ناشی از ایستادن بهترین عملکرد را دارند. 

 

نوروم مورتون

نوروم مورتون سوزش، سوزن سوزن شدن یا درد شدیدی است که در جلوی پا احساس می شود و معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب در جلوی پا ایجاد می شود. اگر از نوروم مورتون رنج می برید، باید یک کفی با یک پد متاتارس برای کفش خود و همچنین پد اضافی جلوی پا برای کاهش فشار روی عصب تحریک شده خریداری کنید.

 

متاتارسالژیا و درد در ناحیه کف پا

اگر از متاتارسالژیا یا سایر دردهای جلوی پا رنج می برید، بهتر است برای خرید کفش طبی با کفی اقدام کنید که دارای یک پد متاتارسال و پوشش بالایی باشد. یک کفش طبی قوس دار در اینجا بهترین گزینه است، اما گزینه های پشتیبانی قوس نیمه سفت و سخت هم برای کسانی که به دنبال حمایت بیشتر برای پای خود هستند، ارائه می شود.   

 

هالوکس ریجیدوس، هالوکس لیمیتوس و انگشت پا مورتون

برای جلوگیری از درد و ناراحتی ناشی از هالوکس ریجیدوس، هالوکس لیمیتوس یا پنجه مورتون، باید یک کفی سفت برای جلوگیری از خم شدن انگشتان پا انتخاب کنید. قسمت پنجه تقریباً همه کفش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در حین قدم برداشتن خم شوند، بنابراین کفی می‌خواهید که بتواند تا حد امکان از این خم شدن جلوگیری کند.

خواندن
چگونه صندل مناسب انتخاب کنیم

 

سوپینیشن

سوپینیشن یا ساب پرونیشن به چرخش پا به سمت بیرون هنگام برداشتن یک گام طبیعی اشاره دارد. پا به گونه ای طراحی شده است که در طول هر مرحله کمی به سمت داخل بچرخد ("پروناسیون")، بنابراین چرخش پا به سمت بیرون اغلب منجر به درد و ناراحتی می شود. برای جلوگیری از درد، به دنبال یک کفش طبی با کفی قوس نیمه سفت و سخت یا سفت باشید که به شما کمک می کند تا پا را همیشه در یک راستا و حمایت قرار دهید.

 

دویدن، راه رفتن، و شین اسپلینت

دوندگان، افرادی که پیاده روی می کنند ممکن است از شین اسپلینت رنج می برند اغلب به ترکیبی از حمایت انعطاف پذیر و جذب ضربه در کفی های خود نیاز دارند. برای این کار، به دنبال خرید کفش طبی با کفی ارتوتیک نیمه سفت باشید که یا ساختار کاملا ژله ای داشته باشد یا دارای لایه های ژلی در پاشنه و جلوی پا باشد.

 

دیابت و آرتریت

کسانی که از دیابت و/یا آرتریت رنج می برند به یک کفش طبی نیاز دارند که به گردش خونشان کمک کند و از گرفتن پا و ضربه جلوگیری کند.  

 

خار پاشنه و درد پاشنه

اگر از خار پاشنه یا سایر دردهای پاشنه رنج می برید، بهتر است به دنبال خرید کفش طبی با یک سیستم کوشن ضخیم باشید.

 

خرید کفش طبی - شهرکفش

 

نکات خرید کفش طبی با توجه به شکل پا

تعداد سرسام آوری از انواع پا وجود دارد.  پاهای شیب دار انگشت شست برجسته ای دارند و همه انگشتان پا کوتاهتر از انگشت قبلی هستند. پاهای کوهی انگشت دوم شان بلندتر از بقیه انگشتانشان است. پاهای پلاتو دارای 3 انگشت اول با طول یکسان هستند (یا برای برخی ممکن است 2 یا 4 انگشت یکسان باشد). و پاهای مربعی دقیقا پاهایی هستتند که شکل مربع را در ذهن تداعی می کنند. تشخیص شکل پای شما می تواند خرید کفش طبی را ساده تر کند.

همانطور که از تصویر زیر مشاهده می کنید برندهای مختلف بر اساس این شکل های پا کفش های طبی متنوعی را تولید و روانه بازار می کنند.

 

کفی طبی کفش -شهرکفش

 

نکات خرید کفش طبی با توجه به بلندی پا

بلندی پا فضای عمودی پای شما را توصیف می کند. استخوانی که در تصویر زیر مشخص شده است می تواند در هر نقطه ای از امتداد پا شما باشد. اگر این استخوان پایین باشد شما باید کفش های طبی خود را شل نگه دارید تا از چسبندگی جلوگیری شود. این دست از افراد ممکن است متوجه شوند که فضای اضافی را در بالای کفش خود دارند.

 

قوس پا -شهرکفش

 

نکات خرید کفش طبی با توجه به باریک یا پهن بودن پا

اگر متوجه می شوید که پاهایتان در کفش طبی که قصد خرید دارید فضای زیادی اشغال نمی کند شما دارای پاهای باریکی هستید. اما اگر پاهایتان از گوشه به گوشه داخل کفش را پر می کند یا احساس تنگی دارید پاهای شما پهن است. توصیه می شود که در هنگام خرید کفش طبی آن را امتحان کنید  و از راحت بودن پای خود اطمینان حاصل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.