مقالات

نکاتی برای پیاده روی تا محل کار

نکاتی برای پیاده روی تا محل کار

اگر به صورت مستمر ورزش نمی کنید و پیاده روی طولانی، جایی در برنامه زندگی شما ندارد، به این معنی نیست که نمی توانید از مزایایی که پیاده روی روزانه برای شما فراهم می کند بهره مند شوید. شما می توانید برای رفتن به سر کار خود به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی و عمومی، پیاده روی کنید و به صورت پیاده از منزل تا سر کار خود بروید. به هر حال، پیاده روی تا محل کار، یکی از بهترین راه کارها برای کاهش چاقی و هم چنین جلوگیری از بیماری های مختلفی که بر اثر بی تحرکی ایجاد می شوند، می باشد. یک سری از تحقیقات ثابت می کند که چرا پیاده روی هر روزه برای سلامتی شما مفید است.

پیاده روی تا محل کار

 1. پیاده روی باعث شادتر شدن فرد می شود و روحیه او را بالا می برد. طبق یک مطالعه در سال 2016، پیاده روی با افزایش روحیه ارتباط مستقیم دارد، حتی اگر پیاده روی را با احساس منفی شروع کنیم یا انتظار نتایج کمتری داشته باشیم، در هنگام خاتمه پیاده روی، شادتر می شویم و متوجه فواید بی شمار آن برای روحیه و بدن خود می شویم.
 2. پیاده روی به شما کمک می کند تا عمر طولانی تری داشته باشید. یک آمار ترسناک بیان می کند که ما تا 90 درصد از روز کاری خود را صرف نشستن می کنیم (برای بسیاری، این میانگین ممکن است حتی بیشتر از میانگین زمانی باشد که در خانه مقابل تلویزیون می گذرانید). بنابراین پیاده روی دقیقاً همان چیزی است که برای زندگی طولانی تر، سالم تر و مقاوم به آن نیاز داریم.
 3. پیاده روی، به جلوگیری از بروز آسیب دیدگی در فرد کمک می کند. پیاده روی قبل از هر ورزش شدیدی مانند دویدن و فوتبال بازی کردن و بازی والیبال و بازی هندبال و بازی بسکتبال و شنا کردن و … ضروری است. پیاده روی قبل از ورزش، باعث گرم شدن عضلات و بهبود کارایی حرکت می شود، که به نوبه خود به شما کمک می کند تا احتمال بروز آسیب دیدگی از بین برود و یا لااقل این احتمال کم تر شود. علاوه بر این، پیاده روی، یک روش خوب برای کاهش فشار قلب با افزایش آرام ضربان قلب است.
 4. پیاده روی باعث خلاقیت بیشتر شما می شود. البته این شکوفایی خلاقیت، موقتی است و بیشتر در یک دوره کوتاه پس از پیاده روی بروز می کند. بنابراین، اگر در کار خود باید سر پروژه بزرگ و حساسی کار کنید که نیاز به خلاقیت دارد، بهتر است پروژه را با رفتن به یک قدم زدن شروع کنید.

در اینجا سه نکته ساده برای گنجاندن مراحل اضافی در روز کاری خود آورده شده است:

 • جلسات خود را در حال حرکت برگزار کنید. مدیر عامل شرکت Fleet Feet ، روزانه این نوع جلسات سیار و در حال حرکت را برنامه ریزی می کند. او بیان می کند: “مانیفست شرکت ما می گوید که ما می خواهیم یک ملت را به پا کنیم( از سر جای خود بلند کنیم). بنابراین ما باید حرکت کنیم.” اما این تاکتیک فقط مردم را به حرکت وا نمی دارد. به گفته مدیر عامل شرکت Fleet Feet، افراد اغلب در جلسات پیاده روی، کم تر عصبی هستند. این مسأله منجر به مکالمات ارگانیک، آرام و خلاقانه تر می شود.
 • پیاده روی را به تقویم خود اضافه کنید. در یک روز کاری شلوغ وقت مشخصی را برای پیاده روی خود اختصاص دهید. سپس در تقویم خود زنگ هشدار ایجاد کنید تا شما را به برخاستن و رفتن به پیاده روی تشویق کند. برای ایجاد انگیزه بیشتر با یک دوست یا همکار هماهنگ کنید و با هم به پیاده روی بروید. در ضمن کفش راحتی بپوشید که از راه رفتن در آن لذت می برید. هیچ چیز بدتر از تاول و درد پا در اواسط راه رفتن نیست بنابراین پوشیدن کفش هایی که در حین حرکت احساس خوبی دارند ضروری است.
 • در هنگام پیاده روی از لباس و کفش مناسب و متناسب با اندازه پای خود استفاده کنید. استفاده از کفش نامناسب باعث آسیب دیدگی پا می شود که این امر می تواند باعث شود فرد سر کار خود هم نتواند به خوبی کار کند. کفش های مارک اسکچرز نمونه ای از کفش پیاده روی خوب هستند. هم چنین خانم ها باید دقت کنند که در محل کار از کفش پاشنه بلند استفاده نکنند.
خواندن
کفش‌ های زنانه ترند در بهار و تابستان

بسیار خوب، ما به اندازه کافی توجه شما را با چند مزیت پیاده روی جلب کردیم و لیستی از نکته ها برای سهولت پیاده روی تا محل کار را بیان نمودیم. دو شرکت Fleet Feet  و Superfeet از علاقه مندان به  Walk to Work یا همان پیاده روی تا محل کار با تبحر دعوت می کند تا در شبکه های اجتماعی، عکس ها و فیلم های خود از پیاده روی تا محل کار را ارسال کنند. این دو شرکت قول داده اند که به شرکت کنندگان واجد شرایط، جوایز عالی تقدیم خواهند کرد.

نحوه شرکت در مسابقه پیاده روی تا محل کار

عکس Walk to Work یا همان پیاده روی تا محل کار خود را در فیس بوک یا اینستاگرام ارسال کنید. برای اینکه واجد شرایط برنده شدن باشید، پست شما باید شامل موارد زیر باشد: #WalktoWorkFleetFeetSports ،Superfeet

به هر برنده یک جفت کفی برتر Superfeet (حداکثر 60 دلار ارزش دارد) تعلق می گیرد. دسته بندی های مختلفی در این مسابقات وجود دارد. این دسته بندی ها عبارتند از:

 • بزرگترین گروه – یکی از مواردی که در انتخاب فرد برنده مؤثر است تعداد افراد موجود در گروه است. اینکه چه کسی می تواند بیشتر افراد را در یک گروه Walk to Work یا پیاده روی تا محل کار جا دهد، در انتخاب فرد برنده مؤثر است. بدیهی است که هر چه تعداد افراد گروه بیشتر باشد، افراد بیشتری از مزایای پیاده روی بهره خواهند برد. شخصی که عکس را ارسال می کند واجد شرایط برنده شدن است.
 • دورترین مسافت – میزان مسافت طی شده توسط فرد، عامل بسیار مهمی در انتخاب فرد برنده است. به هر حال هر چه میزان پیاده روی فرد بیشتر باشد، آن فرد از سلامتی بیشتری برخوردار خواهد بود. فیلم یا عکس Walk to Work خود را به اشتراک بگذارید و ردیاب مسافت پیموده شده خود را در آن بگنجانید تا مشخص شود تا کجا پیاده روی کرده اید و یا اینکه تا کجا دویده اید.
 • بهترین لباس – یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب فرد برنده، لباس فرد و هم گروهی های او است. لباس فرد باید شیک و زیبا باشد و از طرف دیگر مناسب پیاده روی هم باشد. عکسی از بهترین و مناسب ترین و زیباترین لباس پیاده روی تا محل کار خود را ارسال کنید.
 • بیشترین لایک ها – یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب فرد برنده، محبوبیت او بین مردم و دنبال کننده های فضای مجازی است. تصاویر یا فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی، بیشترین لایک را به خود اختصاص داده اند می توانند به عنوان بهترین عکس یا فیلم برگزیده شوند.
 • جذاب ترین – یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب فرد برنده، مناظر جذابی است که فرد از آن مسیرها و مناظر عبور می کند تا به محل کار خود برسد. انتخاب مسیرهای جذاب، خود عاملی برای تهییج فرد به پیاده روی است. بدیهی است که در بسیاری از شهرها محل پیاده روی تا محل کار، فاقد مناظر جذاب است و متأسفانه چهره شهر پر از ماشین ها و ساختمان عای بلند بی روح و … شده است. این عامل در اینکه افراد به جای پیاده روی تا محل کار از خودرو استفاده می کنند مؤثر است. هر چه چهره شهر زیباتر باشد تمایل افراد به پیاده روی در آن بیشتر می شود. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که متأسفانه در شهرهای بزرگ کشور ما مثل شهر تهران، در بسیاری از مسیرها هیچ مکان و مسیری به عنوان پیاده رو وجود ندارد و فرد ناگزیر است که از وسیله نقلیه استفاده کند وگرنه باید در وسط خیابان پیاده روی کند که در این صورت خطرات بسیاری او را تهدید خواهند کرد.
خواندن
معرفی کتونی اسکچرز مدل انرژی

برنده جایزه بزرگ پیاده روی تا محل کار

شرکت Fleet Feet یا Superfeet ، فردی را به عنوان برنده جایزه بزرگ انتخاب خواهند کرد که احساس می کند عکس او واقعاً روح پیاده روی تا محل کار را به تصویر می کشد. در کل پیاده روی تا محل کار باید سلامتی فرد را ارتقا دهد و هم چنین باید سرگرم کننده باشد. در تصویر یا فیم ارسالی هم باید جنبه سلامت بخشی و جنبه تفریحی پیاده روی به مشخص باشد. ذکر این نکته الزامی است که برنده جایزه بزرگ یک جفت کفش Superfeet که حداکثر 150 دلار ارزش دارد را دریافت می کند.

قوانین و مقررات Walk to Work

عکس ها و فیلم های ارسالی فقط محدود به پیاده روی تا محل کار نیستند بلکه این عکس ها و فیلم ها می توانند شامل پیاده روی از محل کار تا محل استراحت یا پیاده روی از محل کار تا ناهار خوری یا پیاده روی بعد از اتمام کار از محل کار تا خانه باشد.

منابع:

https://www.fleetfeet.com/blog/tips-for-walking-to-work

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.