مقالات

نحوه انتخاب چکمه ی اسنوبورد

نحوه انتخاب چکمه ی اسنوبورد

اگر چندین سال تجربه  انجام اسنوبورد را داشته باشید، آنگاه خواهید فهمید که چکمه ی اسنوبورد برای انجام ورزش اسنوبورد چقدر مهم است. اگر چکمه های شما کمی کوچک باشد و یا حتی کمی بیش از حد بزرگ باشد ، در هنگام شروع اسنوبورد اذیت خواهید شد. بنابراین تهیه چکمه اسنوبورد مناسب برای پاهای شما ضروری است.

چکمه های اسنوبورد در همه اندازه ها موجود است ، حتی اگر پاهای باریک تر یا پهن تری نسبت به پاهای عادی دارید ، چکمه ی اسنوبورد متناسب با اندازه پاهای شما پیدا خواهد شد. البته ممکن است مجبور شوید چند بوت را امتحان کنید تا بتوانید در نهایت چکمه ای را که مطابقت دقیقی با پای شما داشته باشد، انتخاب کنید.

قبل از اینکه سعی کنید چکمه ی اسنوبورد مورد نیاز خود را انتخاب کنید ، باید سبک اسنوبورد سواری خود را بفهمید. این یک عامل بسیار مهم است که قبل از خرید هر چیزی باید بدانید. دانستن سبک اسنوبورد سواری به این دلیل لازم است که هر مارک و شرکت سازنده چکمه ی اسنوبورد، برای سبک های مختلف سواری، چکمه متناسب با آن سبک را تولید می کند.

بیشتر بخوانید:

آیا اسکیت بورد به پاهای شما آسیب می رساند

اگر شما یک اسنوبورد باز مبتدی هستید ، به چکمه های اسنوبردی نیاز خواهید داشت که کمی انعطاف پذیرتر هستند ، اما باید از مچ پا و ساق پا نیز حمایت کنند. اما اگر اسنوبورد باز آزاد هستید یا کسی هستید که در پارک اسنوبورد کار می کنید، چکمه های شما باید نرم تر باشند ، اما همچنان پشتیبانی زیادی از پاهای شما داشته باشند. اگر سبک سواری شما یک سوارکار آزاد یا کوهستانی است ، به دلیل پیچ های سریع و سرعت بالا به چکمه هایی نیاز خواهید داشت که از پشتیبانی و راحتی بیشتری برخوردار باشند. با این حال، ما قبل از خرید هرگونه چکمه اسنوبورد ، یک راهنمای سریع برای شما تهیه کرده ایم تا بدانید که تقریباً به اسنوبورد با چه سایز و ویژگی هایی احتیاج دارید.

چکمه اسنوبورد چه اندازه ای باید داشته باشد؟

چکمه اسنوبورد

ممکن است به طور خودکار فکر کنید که اندازه کفشی که همیشه می پوشید با اندازه بوت شما یکسان است ، اما این در واقع اشتباه است ، زیرا اندازه آنها متفاوت است. برای پی بردن به اندازه واقعی کفش خود ، ممکن است لازم باشد به یک فروشگاه وسایل ورزشی برفی (فروشگاه وسایل ورزشی زمستانی) واقعی بروید ، زیرا تشخیص آن در خانه بسیار چالش برانگیز است.

همچنین مواردی وجود دارد که قبل از انتخاب سایز بوت باید به آنها توجه داشته باشید و این واقعیتی است که شما همچنین باید با جوراب از جوراب برفی استفاده کنید. این جورابها بسیار ضخیم تر از جورابهای معمولی هستند ، بنابراین به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت و چکمه ی اسنوبورد باید بزرگتر از کفش عادی شما باشد. هنگامی که شروع به بستن بندهای چکمه می کنید ، لازم است که آنها بیش از حد تنگ نباشند و ه چنین خیلی هم گشاد نباشند. بندها در واقع باید در اطراف پای شما قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید:

اگر نمی توانید به زودی به یک فروشگاه ورزشی زمستانی بروید ، یک راهنمای اندازه وجود دارد که می توانید از آن پیروی کنید. بنابراین ، اگر شما مرد آمریکایی سایز 4 هستید ، احتمالاً اندازه چکمه ی اسنوبورد باید 22 سانتی متر باشد، اما اگر اندازه شما 4.5 هست ، احتمالاً اندازه چکمه شما 22.5 سانتیمتر خواهد بود. هنگامی که اندازه پای آمریکایی 0.5 افزایش می یابد ، اندازه چکمه ی اسنوبورد نیز افزایش می یابد و این الگو را دنبال می کند.

خواندن
کفش کشتی | راهنمای کامل خرید کفش کشتی

در مورد زنان کمی تفاوت وجود دارد اما این تفاوت خیلی زیاد نیست. بنابراین اگر شما یک زن آمریکایی با سایز 5 هستید ، احتمالاً اندازه چکمه ی اسنوبورد شما  22 سانتی متر و اگر شما یک خانم آمریکایی با سایز 5.5هستید ، احتمالاً اندازه چکمه ی اسنوبورد شما 22.5 سانتی متر خواهد بود. باز هم ، الگو دقیقاً مشابه سایز مردان است.

اندازه بوت اسنوبرد برای افرادی که پاهای پهن دارند

پاهای هر فرد در طیف وسیعی از اندازه ها و شکل ها وجود دارد. بنابراین ، افراد می توانند پاهای کمی پهن تر از سایرین داشته باشند. این پهن بودن پا می تواند در پیدا کردن چکمه ی اسنوبورد مشکل ایجاد کند ، اما معمولاً این مشکل به سادگی حل می شود زیرا اکثر فروشگاه ها تمایل دارند کفش هایی برای پاهای پهن نیز تهیه کنند. البته اگر هم چکمه ی اسنوبوردی پیدا نکردید که به اندازه پای شما پهن باشد می توانید از بوت های اسنوبرد آستری با قابلیت قالب گیری حرارتی استفاده کنید. این نوع کفش ها دقیقاً به شکل و اندازه پای شما قالب می گیرند ، این نوع چکمه ها با این که کمی گرانتر از چکمه ی اسنوبورد عادی هستند ولی ارزش این گران بودن را دارند. البته این نکته را هم بگوییم که مارک های معدودی مانند برتون و سالومون هستند که کفش های با قابلیت قالب گیری را تولید می کنند که همین مارک ها، نسخه های مناسب کفش خود را نیز ارائه می دهند.

بیشت بخوانید:

کفش اندازه پا چه ویژگی هایی دارد

انواع مختلفی از چکمه های اسنوبورد وجود دارد و هر مارک مختلف چکمه های متنوعی را ارائه می دهد. حتی انتخاب چکمه های اسنوبوردی که همه آنها در جلوی صورت شما هستند نیز بسیار گیج کننده است چه برسد به این که بخواهید چکمه ی اسنوبورد را به صورت آنلاین خریداری کنید. با این حال ، یک چیز را باید همیشه به خاطر داشته باشید و آن این واقعیت است که اندازه چکمه های اسنوبورد با کفش های معمولی شما متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

13 روش رفع بوی بد کفش در خانه

 

چگونه متوجه خواهید شد که آنها مناسب هستند؟

هنگامی که چکمه های اسنوبورد را امتحان می کنید ، فوراً متوجه می شوید که مناسب هستند یا نه ، اگر مناسب باشند ، محکم و پایدار خواهند بود. وقتی آن ها را بپوشید و با آن ها حرکت کنید ، باید بتوانید احساس کنید که آنها برای پای شما راحت هستند. اگر انگشتان پای شما در انتهای چکمه تحت فشار هستند و اذیت می شوند، پس باید بدانید که این چکمه ها برای پاهای شما مناسب نیستند. نکته دیگر اینکه پس از پوشیدن چکمه ی اسنوبورد، پاشنه پای شما باید احساس کند که در جای خود قفل شده است و هم چنین انگشتان پای شما باید بتوانند درون کفش اسنوبورد کمی عقب تر بروند.

خواندن
کفش وزنه برداری را بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

راه دیگری که می توانید بفهمید چکمه ی اسنوبورد متناسب با پای شما است این است که هنگام پوشیدن آن ها به سادگی بتوانید خم شوید. تمام این مواردی که ذکر شد نشانه های این هستند که بوت دقیقاً همانطور که باید مناسب شما است. حتی اگر چکمه های شما در زمان پوشیدن در ابتدا کمی تنگ به نظر برسند باید نگران شوید. یکی از کارهایی که هرگز نباید انجام دهید این است که فکر کنید این نوع چکمه ها مانند کفش های معمولی هستند و با پوشیدن، گشاد می شوند بلکه کفش اسنوبورد اگر کمی هم تنگ باشد ممکن است هنگام سوار شدن روی تخته با آن ها از گرفتگی پا رنج ببرید.

بیشتر بخوانید:

کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

سازگاری چکمه ی اسنوبورد با اندازه تخته ی بورد

همانطور که قبلاً اشاره کردم اندازه کفش های اسنوبرد با کفش های روزمره شما متفاوت است. با این حال ، یک چیز دیگر نیز بسیار مهم است و آن تهیه یک بوت مناسب برای صفحه اسنوبورد شما است. اگر اندازه مناسب را بدست آورید ، به شما این امکان را می دهد تا هنگام پایین رفتن از کوه کنترل کامل روی اسنوبرد داشته باشید.

اگر چکمه ی اسنوبوردشما نسبت به تخته اسنوبورد بسیار باریک باشد ، مشکلات زیادی خواهید داشت زیرا چکمه های شما از لبه اسنوبورد عبور می کنند و این می تواند باعث از دست دادن کنترل هنگام چرخاندن اسنوبورد شود. همچنین اگر تخته اسنوبورد نسبت به چکمه ی اسنوبورد کوچک تر باشد ، مشکلاتی به وجود می آید و این به این دلیل است که باعث می شود کنترل کمتری در هنگام حرکت از کوه داشته باشید. بنابراین شما باید چکمه ی اسنوبوردی را تهیه کنید که اندازه و متناسب با تخته ی اسنوبرد شما باشد و بالعکس.

انواع مختلف چکمه های اسنوبورد:

چکمه اسنوبورد

چکمه ی اسنوبورد کوهستانی

اگر شما از آن دست اسنوبرد سوارانی هستید که در کوهستان اسنوبورد می کنید ، به چکمه هایی نیاز خواهید داشت که مقدار متوسطی انعطاف پذیری داشته باشند. این نوع چکمه ها در واقع برای افرادی مناسب است که مایلند مهارت بیشتری در اسنوبورد کسب کنند.

چکمه ی اسنوبورد پارک یا چکمه ی اسنوبورد آزاد

اگر از این نوع سوارکاران هستید ، به یک نوع چکمه نیاز خواهید داشت که به شما امکان می دهد تا انعطاف پذیر حرکت کنید ، زیرا هنگام انجام همه پرش های جدید به تمام حرکتهای انعطاف پذیر نیاز خواهید داشت.

بندهای چکمه ی اسنوبورد

بندها یکی دیگر از عوامل مهم برای چکمه های اسنوبورد شما هستند. در واقع سه نوع بند برای چکمه ی اسنوبورد وجود دارد که عبارتند از بندهای سنتی ، بندهای سرعت و سیستم توری BOA.

بیشتر بخوانید:

کفش آب نوردی را بشناسیم | کفش مخصوص آب

بندهای سرعت می توانند تجربه سریع تری را هنگام بلند کردن و برداشتن چکمه ها به شما ارائه دهند. استفاده از توری های سنتی ساده تر است و هر اسنوبردی می تواند از آن استفاده کند. در حالی که بندهای BOA می توانند ساده تر و سریعتر تنظیم شوند.

منابع:

https://www.myproscooter.com/how-to-choose-your-snowboard-boots/

https://www.myproscooter.com/snowboard-boot-size-guide/

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.