مقالات

مقایسه کفش مشکی و کفش قهوه ای

مقایسه کفش مشکی و کفش قهوه ای

هر چند کتانی های مردانه در رنگ های مختلف در بازار موجود هستند ولی کفش های مردانه رسمی یا همان شبروها در چند رنگ محدود در بازار وجود دارند و در واقع رنگ بندی محدودی دارند. اگر کل بازار را بگردید شبروی مردانه زرد رنگ یا سبز رنگ نمی یابید. کفش های شبروی مردانه موجود در بازار یا به رنگ قهوه‌ای هستند یا به رنگ سیاه هستند و در موارد محدودی به رنگ زرشکی و سرمه‌ای هستند. مشکی و قهوه ای پر استفاده ترین رنگ های کفش شبروی مردانه بازار هستند. ایرانیان هم به این دو نوع کفش علاقمندند.

هیچ لیست واحدی از قوانین لباس مردانه وجود ندارد که جامع و مطلق باشد. برخی از قوانین حاکی از آن است که مرد باید کفش خود را با سگک کمربند خود و با دکمه های پیراهن خود و دکمه های سر دستش مطابقت دهد و ست کند. هم چنین برخی از قوانین وجود دارد که نکاتی را راجع به ظاهر مرد بیان می کنند. به عنوان مثال یکی از این قانون ها این است که جوراب های مرد باید با رنگ شلوار او مطابقت داشته باشد.

مد مدرن مردانه به ما امکان می دهد طیف وسیعی از رنگ ها را در کمد لباس روزانه خود استفاده کنیم و مدل های مختلفی از لباس را بپوشیم. هر تولید کننده کفش در خط تولید خود طیف هایی از رنگ سبز، رنگ قرمز ، رنگ آبی و … دارد. با این وجود، متنوع ترین رنگ ها در مدل کفش مردانه رنگ های مشکی یا قهوه ای هستند.

کفش مشکی و کفش قهوه ای

موارد کمی وجود دارد که شما انتخابی بین کفش مشکی و کفش قهوه ای نداشته باشید. اول از همه باید به این نکته دقت کنید که کفش های به رنگ قهوه ای و سیاه، کفش های رسمی هستند. به طور معمول هر چقدر محیط رسمی تر باشد، به سختی یک کفش با رنگ قهوه ای ایده خوبی برای پوشیدن خواهد بود و در واقع یک مد لباس سخت در محل کار به شما اجازه نمی دهد کفش قهوه ای بپوشید.

با این حال، اگر تا به حال جمله “بدون قهوه ای در شهر” را شنیده اید، آن را فراموش کنید. کفش های قهوه ای لباس مجلسی هستند ولی کفش های مشکی با لباس های مجلسی کم تری ست می شوند و کاملاً معمولی هستند. وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که با کفش مشکی یا کفش قهوه ای به یک مجلس بروید قوانین زیر را در نظر بگیرید. اما باز هم به این نکته توجه داشته باشید که “قوانین برای شکسته شدن ساخته شده اند“.

یک سری از قوانین مربوط به نحوه لباس پوشیدن مربوط به باید های لباس پوشیدن است و یک سری دیگر مربوط به نبایدها. یکی از مهمترین قوانین نباید یا قوانین منع در لباس پوشیدن از کنار هم قرار دادن قهوه ای و مشکی پدید می آید. پوشیدن کت و شلوار مشکی و کفش های قهوه ای یک منع بزرگ است. البته کفش های قهوه ای با کت و شلوار آبی تیره کاملاً مناسب به نظر می رسند. طیف های مختلف رنگ قهوه ای می توانند از شکلات تلخ گرفته تا برنز روشن باشند و می توانند کفش های شما را بسیار متنوع کنند. کفش های قهوه ای با کت و شلوارهای رنگی به ویژه سرمه ای، خاکستری و آبی بسیار زیبا به نظر می رسند.

کفش مشکی و کفش قهوه ای

کفش های مشکی به اندازه کفش های قهوه ای همه کاره نیستند، اما لباس های سبک و کلاسیک تری هستند. آنها می توانند با رنگ های شهری و اسپرت تر مطابقت داشته باشند. کت و شلوارهای زغالی و مشکی با کفش های مشکی بسیار زیبا به نظر می رسند و هنگام شرکت در مراسم رسمی تر، پوشیدن این ست، نشان از مرتب بودن فرد دارد. اگر لباس شما مشکی نیست، حتماً به همراه کفش مشکی از ساعت سیاه و کمربند مشکی استفاده کنید.

کفش مشکی و کفش قهوه ای

در مورد شلوار جین و ترکیب آنها با کفش ، رنگ قهوه ای در اینجا ترجیح داده می شود. کفش های قهوه ای حتی با شلوار جین مشکی نیز عالی به نظر می رسند. فقط سعی کنید کفش قهوه ای تیره تری را انتخاب کنید. شلوار جین آبی کاملاً با کفش های قهوه ای از هر طیفی مطابقت دارد.

مثل همیشه باید بگوییم که سبک لباس پوشیدن یک مسأله ذهنی است. با لباس خود بازی کنید و با خلاقیت، سبکی که برای شما مناسب است را کشف کنید. متأسفانه، هیچ قاعده سختی برای انتخاب کفش مشکی یا قهوه ای وجود ندارد. یافتن کفش مناسب برای پوشیدن به این صورت است که باید از خود چند سؤال مختلف بپرسید و در نهایت کفش مناسب را بپوشید و به هر کجا که خواستید بروید.

مقایسه کفش مشکی و کفش قهوه ای به لحاظ نگهداری

در این قسمت می خواهیم در مورد نگهداری کفش مشکی و کفش قهوه ای صحبت می کنیم. نگهداری از کفش‌های مشکی نسبت به کفش‌های قهوه‌ای تا حدی ساده‌تر است. هر چند گرد و خاک و کثیفی در کفش‌های مشکی خیلی زود مشخص می شود اما با یک برس کشیدن ساده و در صورت نیاز کمی واکس مشکی می‌توان کفشمشکی را تمیز کرد.

مقایسه کفش مشکی و کفش قهوه ای از لحاظ میزان تنوع در لباس

رنگ مشکی یک رنگ رسمی است و به همین دلیل در دسته کفش های رسمی مانند آکسفورد و کفش های یکپارچه ، رنگ مشکی پرفروش ترین و غالب ترین رنگ است. همانطور که مشاهده می کنید با انتخاب کفش مشکی گزینه های شما در انتخاب لباس کمتر می شود چرا که کفش مشکی بیشتر به لباس رسمی می آید و با لباس رسمی ست می شود. رنگ های زمینی با کفش های قهوه ای عالی به نظر می رسند، در حالی که رنگ های شهری یا اسپرت با مشکی بسیار زیبا به نظر می رسند. اگر شلوار شما سیاه یا قهوه ای است ، معمولاً انتخاب کفش های همرنگ ساده است ، اما همانطور که دیوید بکهام در عکس زیر ثابت کرد، همیشه موارد استثنا وجود دارد. هنگامی که تصمیم گرفتید از قانون لباس پوشیدن شانه خالی کنید، داشتن یک مثال مانند این مورد دیوید بکهام به شما کمک می کند.

کفش مشکی و کفش قهوه ای

این عکس مربوط به شهر نیویورک در روز 13 سپتامبر سال 2015 است. در این عکس، دیوید بکهام در روز چهاردهم مسابقات تنیس آزاد 2015 ایالات متحده در مرکز تنیس ملی USTA دیده شد. کفش مشکی دیوید بکام با کت و شلوار توسی خود نمایی می کند.

سایر جزئیات یک ظاهر طراحی را در نظر بگیرید

به طور کلی متناسب بودن کفش و کمربند مهم است، بنابراین هنگام نهایی کردن ظاهر خود، آنها را به عنوان یک مجموعه در نظر بگیرید. سایر لوازم جانبی نیازی نیست که در یک ردیف قرار بگیرند ، اما اگر کاملاً احساس یک حالت دارند ، پاسخ شما را می دهد. به عنوان مثال کوله پشتی سوراخ دار که از آن به عنوان کیف بدنسازی استفاده می کنید ، در اسپادریل های چرمی مشکی بهتر از کیف های قهوه ای به نظر می رسد.

سایر نکات

·         رنگ سیاه بیشتر از قهوه ای جدی و سرسختانه به نظر می رسد، که ممکن است این مسأله چیز خوبی نباشد. البته این به روحیه شما بستگی دارد. به عنوان مثال در مراسم رسمی و اداری کفش مشکی مناسب تر است. در حالی که در مراسم خانوادگی، کفش قهوه ای مناسب تر است.

خواندن
بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

·         کفش مشکی مات تر از کفش قهوه ای است و کفش قهوه ای براق تر از کفش مشکی

·         کفش مشکی کلاسیک تر از کفش قهوه ای است در حالی که کفش قهوه ای نسبت  مدرن است

این تفاوتهای ظریف همان چیزی است که در نهایت به شما این را امکان را می دهد که یکی از این دو کفش را انتخاب کنید.

منابع:

https://www.stepshoes.com/blog/black-shoes-vs-brown-shoes.html

https://www.gq.com/story/how-to-choose-black-or-brown-shoes

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.