مقالات

مزیت پیاده روی صبحگاهی | ناشتا یا بعد از صبحانه؟

مزیت پیاده روی صبحگاهی | ناشتا یا بعد از صبحانه؟

اگر روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع کنید سلامتی خود را تضمین خواهید کرد.  این پیاده روی می تواند بخشی از رفت و آمد شما به محل کار یا مدرسه باشد و یا پیاده روی در پارک و … . در اینجا 10 دلیل وجود دارد که چرا باید روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع کنید.

بیشتر بخوانید:

کفش مخصوص پیاده روی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

1.      پیاده روی صبحگاهی، انرژی شما را افزایش می دهد.

شروع روز با پیاده روی به شما انرژی بیشتری در طول روز می دهد. اگر در فضای باز قدم می زنید، این امر بیشتر به وقوع می پیوندد. مطالعات نشان می دهد بزرگسالانی که 20 دقیقه در خارج از خانه قدم می زدند نسبت به کسانی که 20 دقیقه در داخل خانه قدم می زدند، نشاط و انرژی بیشتری را تجربه می کردند. هم چنین یک مطالعه کوچک نشان داد که 10 دقیقه پیاده روی برای افرادی که احساس کمبود خواب می کردند، بیشتر از یک فنجان قهوه انرژی بخش بود. با این اطلاعاتی که کسب کردید، دفعه بعد که نیاز به افزایش انرژی صبحگاهی دارید یا هنگام بیدار شدن که احساس خستگی می کنید، ممکن است بخواهید پیاده روی صبحگاهی را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:

کفی مموری فوم (Memory Foam) چیست | چرا بهتر است از کفی مموری فوم استفاده کنیم

2.       روحیه را بهبود می بخشد

پیاده روی صبحگاهی فواید بی شمار روحی و روانی و جسمی به دنبال خواهد داشت. پیاده روی ممکن است کمک کند:

  • عزت نفس فرد را بهبود بخشد
  • روحیه فرد را افزایش دهد.
  • استرس و اضطراب  فرد را کاهش دهد.
  • خستگی فرد را کاهش دهد.
  • علائم یا خطر افسردگی را کاهش دهد.

برای دستیابی به این فواید، سعی کنید حداقل 5 روز در هفته به مدت 20 تا 30 دقیقه پیاده روی کنید.

بیشتر بخوانید:

مروری بر بهترین کفش های اسکچرز گو واک 4

3. فعالیت بدنی لازم برای فرد در یک روز

یکی از مزایای پیاده روی صبح این است که فعالیت بدنی خود را برای یک روز کامل می کنید ( قبل از اینکه سرگرم انجام کارهای روزمره شوید) دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم باید حداقل 150 تا 300 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته انجام دهند. سعی کنید 5 صبح در هفته 30 دقیقه پیاده روی را انجام دهید تا این شرایط را برآورده کنید.

بیشتر بخوانید:

کفش نامناسب چه مشکلاتی برای پا به وجود می آورد؟

4. ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند

پیاده روی صبحگاهی ممکن است به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند. پیاده روی با سرعت متوسط ​​به مدت 30 دقیقه می تواند تا 150 کالری بسوزاند. انجام پیاده روی منظم همراه با رژیم غذایی سالم و تمرینات قدرتی ، ممکن است متوجه کاهش وزن شوید.

5. جلوگیری از بیماری

پیاده روی می تواند فواید بی شماری برای سلامتی شما داشته باشد. از جمله افزایش ایمنی بدن ، همچنین جلوگیری و کمک به شما در مدیریت بیماری های مختلف. مطالعات معتبر نشان می دهد که پیاده روی روزانه 30 دقیقه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 19 درصد کاهش دهد. اگر با دیابت زندگی می کنید ، پیاده روی نیز ممکن است به کاهش سطح قند خون شما کمک کند. حتی می تواند به افزایش طول عمر شما کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و برخی از سرطان ها را کاهش دهد.

خواندن
کفش والیبال چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ کفش سالنی والیبال

بیشتر بخوانید:

بدترین کفش ها برای سلامتی و زیبایی پای شما

در خبرنامه رایگان Wellness Wire چالش Move Your Body Challenge دستورالعمل های گام به گام یک تمرین ساده در روز به شما داده می شود تا به شما در ایجاد روال حرکتی شخصی خود کمک کند.برای تقویت عضلات ، تمرینات تقویت کننده پا مانند اسکات و لانگ را چندین بار در هفته انجام دهید. در شکل زیر نحوه اسکات زدن مشخص شده است.

پیاده روی صبحگاهی

7. بهبود تمرکز فرد

پیاده روی صبحگاهی ممکن است به بهبود وضوح ذهنی و توانایی تمرکز در طول روز کمک کند. یک مطالعه اخیر معتقد است که در میان افراد مسن ، کسانی که روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع کرده اند ، عملکرد شناختی خود را در مقایسه با افرادی که کم تحرک مانده اند ، بهبود بخشیده اند.

پیاده روی همچنین ممکن است به شما در تفکر خلاقانه کمک کند. تحقیقات نشان می دهد پیاده روی، یک جریان آزاد از ایده ها را باز می کند ، که ممکن است به شما کمک کند مشکلات را بهتر از حالت نشسته یا بی تحرک حل کنید. این امر به ویژه در صورتی که در خارج از خانه قدم می زنید بیشتر مورد توجه است. دفعه بعد که جلسه صبحگاهی یا جلسه طوفان فکری دارید ، به همکاران خود پیشنهاد دهید در صورت امکان در پیاده روی با شما همراه شوند.

8. شب ها بهتر می خوابید

راه رفتن ممکن است به شما کمک کند شب ها بهتر بخوابید. یک مطالعه کوچک در سال 2017 معتقد بود افراد مسن 55 تا 65 ساله که در خوابیدن در شب با مشکل روبرو بودند یا با بی خوابی خفیف زندگی می کردند ، بعد از این که صبح و عصر پیاده روی و در کل ورزش کردند، کیفیت خواب بهتری در شب به دست آوردند. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود چرا ورزش صبحگاهی برای خواب بهتر از ورزش شب است.

بیشتر بخوانید:

بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

9. با پیاده روی صبحگاهی، گرمای کمتری حس کنید

یکی از مزایای پیاده روی صبح در تابستان (یا اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که در تمام طول سال گرم است) این است که می توانید قبل از اینکه هوا گرم شود ، ورزش کنید. حتماً مقدار زیادی آب بنوشید تا قبل و بعد از تمرین بدن خود را هیدراته نگه دارید. در صورت نیاز یک بطری آب همراه داشته باشید و یا اینکه طوری برنامه ریزی کنید که در مسیری با چشمه های آب قدم بزنید.

10. در طول روز بهتر غذا بخورید.

یکی دیگر از فواید پیاده روی صبحگاهی، بهتر کردن وضعیت اشتهای فرد است. شروع روز خود با پیاده روی ممکن است شما را مجبور به خوردن وعده های غذایی سالم تری در طول روز کند. بعد از پیاده روی ، ممکن است احساس انرژی و کمبود خواب کنید. وقتی انرژی شما کاهش می یابد یا خسته می شوید ، به احتمال زیاد به دنبال خوردن تنقلات یا تقویت کننده انرژی هستید. تا جایی که می توانید بعد از انجام پیاده روی از خوردن خوراکی های ناسالم پرهیز کنید و از اشتهای خوبی که ایجاد شده در خوردن غذاهای سالم بهره ببرید. پیاده روی در صبح ممکن است به شما انگیزه دهد تا بعد از ظهر یک ناهار و میان وعده سالم انتخاب کنید. آن را جزء برنامه معمول خود قرار دهید.

خواندن
کفش بچه گانه BKG

نکات تکمیلی راجع پیاده روی صبحگاهی

  • برای پیاده روی صبحگاهی ، از شب قبل لباس بپوشید. جوراب و کفش ورزشی خود را کنار درب بگذارید تا مجبور نباشید صبح به دنبال آنها باشید.
  • سعی کنید زنگ هشدار خود را 30 دقیقه زودتر تنظیم کنید تا بتوانید صبح حداقل 20 دقیقه پیاده روی کنید.
  • دنبال پارک و طبیعت در نزدیکی خود بگردید تا آنجا پیاده روی کنید و اگر هم هیچ پارک و فضای سبز و منظره طبیعی در دسترس شما نبود، در همان محله خود قدم بزنید.
  • یک دوست یا همکار پیدا کنید تا صبح با او قدم بزنید. گپ زدن و همکاری با هم می تواند به شما در ایجاد انگیزه کمک کند.
  • اگر وقت زیادی برای پیاده روی صبحگاهی ندارید، پیاده روی را به عنوان بخشی از رفت و آمد خود به محل کار بگنجانید. اگر محل کار شما خیلی دور است و نمی توانید تا محل کار پیاده روی کنید ، سعی کنید یک یا دو ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید تا پیاده روی کنید. یا اگر با خودروی شخصی به محل کار می روید، ماشین خود را دورتر از دفتر خود پارک کنید تا بتوانید از محل پارک ماشین خود تا محل کار را پیاده روی کنید.

بیشتر بخوانید:

کفش دوچرخه سواری | مزایا و معایب آن

باید قبل یا بعد از صبحانه باید پیاده روی کرد؟

اگر صبح ها قدم می زنید ، ممکن است با خود فکر کنید که آیا پیاده روی قبل یا بعد از صبحانه اهمیت دارد و آیا برای کاهش وزن مفید است یا خیر. تحقیقات در مورد این که آیا صرف نکردن صبحانه باعث افزایش متابولیسم شما می شود یا به کاهش سریع وزن کمک می کند ، متفاوت است. برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش در حالت ناشتا (قبل از صبحانه) به بدن شما کمک می کند تا چربی بیشتری بسوزاند. اما مطالعات بیشتری مورد نیاز است. در ضمن این مسأله بستگی به بدن شما دارد. اگر با پیاده روی قبل از غذا خوردن احساس خوبی می کنید و وقتی غذا نمی خورید معده شما احساس بهتری می کند، مشکلی نیست. اگر هم متوجه شوید که بهتر است قبل از پیاده روی یک میان وعده کوچک مانند موز یا میوه های دیگر بخورید، همین کار را انجام دهید. در هر صورت آن چیزی که اهمیت دارد این است که بعد از ورزش، مطمئن شوید که صبحانه سالمی می خورید و آب زیادی می نوشید.

شروع روز خود با یک پیاده روی کوتاه و سپس خورد صبحانه کامل می تواند مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد. ممکن است در طول روز احساس انرژی بیشتری داشته باشید ، شاهد بهبود روحیه و وضوح ذهنی خود باشید و شب ها بهتر بخوابید.

نکته آخر اینکه حتما قبل و بعد از پیاده روی، حرکات کششی انجام دهید و آب زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید. اگر سوالات بیشتری دارید ، قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/morning-walking-benefits#sleep

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.