مقالات, اسکیچرز

مراقبت از کفش اسکچرز | راهنمای نگهداری از کفش‌های اسکچرز

شهر کفش - مراقبت از کفش اسکچرز | راهنمای نگهداری از کفش‌های اسکچرز

برای حفظ کیفیت کفش‌های اسکیچرز ، اگرچه در بسیاری از راهنمای نگهداری شستشوی آن‌ها با ماشین لباسشویی ذکر شده است اما شرکت اسکچرز شستشوی ماشین را توصیه نمی کند. بهتر است برای پاک سازی جزئی کفش‌های خود و مراقبت از کفش اسکچرز مراحل زیر را انجام دهید و تا جایی که می‌توانید آن‌ها را در ماشین لباسشویی نیندازید:

  1. با استفاده از یک برس یا حوله کوچک ، کثیفی‌های بوجود آمده را از قسمت رویه و زیره آن پاک کنید.
  2. با ترکیب آب گرم و مقدار کمی (چند قطره) مواد شوینده ماشین لباسشویی مخلوط صابونی ایجاد کنید.
  3. برس یا پارچه را به مخلوط صابون آغشته کنید. ناحیه کثیف شده را پاک کنید. مقدار کمی آب تمیز و گرم را به برس یا پارچه آغشته کنید و مواد شوینده اضافی را از روی کفش پاک کنید.
  4. اجازه دهید کفش‌ها در هوای آزاد خشک شوند.

مراقبت از کفش اسکچرز نایلونی یا مش (بافته)

“مش” خود به ساختار بافتنی الیاف اشاره دارد. نخ‌ها به هم گره زده شده یا بافته می‌شوند و در نتیجه پارچه ای با فضاهای باز در بین رشته‌های نخ ایجاد می‌شود. از مش فقط برای پارچه‌های تولید پوشاک مد استفاده نمی شود و بسته به نوع استفاده از آن می‌توان از طیف وسیعی از مواد آن‌ها را تهیه کرد.

وقتی صحبت از پارچه مشبک یا مش می‌شود ، این ماده معمولاً از پلی استر یا نایلون ساخته می‌شود. الیاف مصنوعی بافته می‌شوند تا پارچه ای انعطاف پذیر و شبه مانند ایجاد کنند که طیف وسیعی از کاربردها را در بر می‌گیرد. همچنین می‌توان از فلزات برای ماده ای مقاوم و ساختارمند تر ، اغلب برای استفاده‌های صنعتی ، مش ایجاد کرد.

پارچه مش به طور معمول از پلی استر یا نایلون ساخته می‌شود و از نظر ارزش اسمی ، این دو نوع مش چندان متفاوت به نظر نمی رسند. از هر دو گونه آن‌ها می‌توان برای کاربردهای مشابه استفاده کرد ، اما تفاوت‌هایی بین دو نوع پارچه وجود دارد. نایلون از پلی آمید ساخته شده است ، در حالی که پلی استر از مواد پلی استر تشکیل شده است و همچنین می‌تواند با استفاده از مواد گیاهی نیز ساخته شود. در نتیجه ، در حالی که نایلون به ابریشم شباهت دارد ، پلی استر در لمس الیافی تر بنظر می‌رسد. کشش نایلون نسبت به پلی استر نیز بیشتر است. ماندگاری نایلون نسبت به پلی استر بیشتر است ، بنابراین برای مواردی که ساییدگی و پارگی زیادی دارند ، نایلون ممکن است گزینه بهتری باشد.

بیشتر بدانید:

آشنایی با انواع کفش و راهنمای خرید کفش مناسب

مواد مش یا پارچه‌های بافته به دلیل خاصیت تنفسی، برای کفش‌های ورزشی و پیاده روی مناسب هستند.

اکثر کفش‌های غیر چرمی معمولی را می‌توان با خیال راحت در چرخه آرام ماشین لباسشویی شستشو داد و در هوا خشک کرد ، پیشنهاد می‌کنیم قبل از شستن اسکیچرز در ماشین ، آنها را در یک کیسه یا کیف لباسشویی قرار دهید. لطفا برای جلوگیری از تغییر رنگ ، کفش‌ها را یک بار بشویید. کفش‌ها را در خشک کن قرار ندهید. کفش‌های چراغ دار را شستشو نکنید. برای محافظت از کفش در برابر آب و لکه‌ها و مراقبت از کفش اسکچرز، از اسپری محافظی مانند Skechers Water Proofer Spray استفاده کنید. برای کفش‌های دارای کفی مموری فوم (Skechers Memory Foam)، اجازه دهید کفش‌ها و کفی‌ها به مدت 10 تا 12 ساعت در هوا خشک شوند تا از خشک شدن کامل کفی‌ها اطمینان حاصل کنید.

مراقبت از کفش اسکیچرز چرمی

بیشتر کفش‌های با کیفیت از چرم ساخته شده اند. چرم به دلیل دوام و انعطاف پذیری همچنان محبوب ترین ماده در ساخت کفش است. وقتی می‌گویید کفش‌های شما از چرم اصل ساخته شده اند ، می‌دانید که در لبه بالای مد قرار گرفته اید.

جالب اینجاست که بعضی از چرم‌ها به سایر انواع چرم ترجیح داده می‌شوند و دانستن تفاوت کیفیت چرم‌ها می‌تواند به شما در انتخاب بهترین کفش کمک کند.

خواندن
کفش نایک جردن

اختراع کفش‌های چرمی احتمالاً زمانی بود که انسان شروع به استفاده از پوست گوزن و پوست خرس برای پوشاندن پاهای خود کرد. این امر می‌توانست آنها را در برابر سنگ ، برف و آب محافظت کند ، اما از آن زمان کفش‌ها پیشرفت زیادی کرده اند. در همه این دوران‌ها این چرم نیست که تغییر کرده است بلکه فقط ظاهر و طراحی کفش با تغییر مواجه شده است.

محافظی مانند اسپری اسکچرز واتر پروفر(Spechers Water Proofer Spray) را برای مراقبت از کفش اسکچرز در برابر آب و لکه‌ها قبل از پوشیدن در شرایط مرطوب استفاده کنید. برای تمیز کردن از لوسیون یا اسپری تمیز کننده چرم مانند اتلتیک کلینزر (Skechers Athletic Cleanser) استفاده کنید. برای اینکه اسکچرزهای شما نرم و لطیف باشد ، به طور دوره ای از لوسیون یا روغن چرم استفاده کنید. کفش‌های چرمی را با ماشین شستشو ندهید.

مراقبت از کفش اسکچرز جیر یا نوبوک

چرم‌های جیر و نوبوک نرم تر از چرم‌های صاف سنتی هستند و بیشتر برای کفش و محصولات جانبی یا اکسسوری استفاده می‌شوند. حالتی که روی چرم‌های جیر و نوبوک دیده می‌شود ، به این دلیل به نظر می‌رسد که هر دو جیر و نوبوک با استفاده از سنباده پوست‌های چرمی ساخته می‌شوند تا لایه بالایی مواد را از بین ببرند.

با این حال ، یک تفاوت اساسی بین این دو ماده وجود دارد. جیر با سنباده زدن یا مالیدن لایه داخلی پوست چرم ساخته می‌شود. نوبوک از لایه بیرونی پوست چرم ساخته شده است.

لایه بیرونی پوست چرمی بسیار ضخیم تر ، محکم و بادوام است. این بدان معنی است که نوبوک در لمس کمی خشن تر است اما از دوام بیشتری برخوردار است. دوام و مقاومت بیشتر باعث می‌شود نوبوک برای استفاده در کفش مناسب باشد.

لایه داخلی پوست که برای ساخت چرم‌های جیر استفاده می‌شود ، نرم و نازک است. بنابراین جیر به عنوان یک محصول بسیار لوکس در نظر گرفته می‌شود که برای کاربردهای مانند دستکش و کفش‌های لوکس مناسب است.

محافظی مانند اسپری اسکچرز واتر پروف (Skechers Water Proofer Spray) را برای مراقبت از کفش اسکچرز و محافظت از کفش در برابر آب و لکه‌ها قبل از پوشیدن در شرایط مرطوب استفاده کنید. برای تمیز کردن کفش‌های اسکچرز نوبوک یا کفش های اسکچرز جیر از یک محصول تمیز کننده جیر یا نوبوک استفاده کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه با برس مخصوص کفش جیر آن‌ها را برس بزنید. کفش‌های جیر یا نوبوک را با ماشین شستشو ندهید.

مراقبت از کفش اسکچرز چراغ دار

 شستشوی کفش‌های اسکچرز چراغ دار توصیه نمی شود زیرا ممکن است به چراغ‌ها آسیب برساند. با صابون ملایم ، آب گرم و یک پارچه نرم آن‌ها را تمیز کنید. برای مراقبت از کفش اسکیچرز و تازه نگه داشتن آن‌ها از اسپری معطرکننده مانند اسکچرز اودور الیمینیتور (skechers Odor Eliminator) استفاده کنید تا کفش‌ها تازه و بدون بو باقی بمانند.

بیشتر بخوانید:

راهنمای کامل نحوه شستشوی کفش

مراحل تصویری تمیز کردن و مراقبت از کفش های اسکچرز

دیگران نگران کثیف شدن اسکچرز خود نباشید، تمیز کردن کفش اسکچرز یک فرآیند آسان است. بسته به اینکه اسکچرزها از چه ماده ای ساخته شده اند ، روش های مختلفی برای تمیز کردن Skechers شما وجود دارد. با برس زدن با آب و صابون می‌توانید آن‌ها را بشویید یا آن‌ها را روشن و تمیز کنید. همانطور که گفته شد برای Sketchers نایلونی یا مش می‌توانید آنها را در ماشین لباسشویی بشویید. برای کفش های جیر ، نوباک ، چراغ دار یا چرمی باید بیشتر مراقب باشید و آنها را با برس زدن تمیز کنید. اگر مطمئن نیستید که چه نوع اسکچرزی دارید ، به وب سایت Skechers نگاه کنید و کفش های خود را با عکس های آنجا مقایسه کنید. در ادامه با نحوه تمیز کردن اسکچرز در خدمت شما هستیم.

تمیز کردن اسکچرز بدون استفاده از ماشین لباسشویی

ابتدا با استفاده از یک تکه پارچه کثیفی های اسکچرز را پاک کنید

خواندن
بهترین های کفش دامادی و مجلسی

مراقبت از کفش اسکچرز

چند قطره مواد شوینده لباس در یک فنجان آب ولرم بریزید. مواد شوینده را در آب مخلوط کنید تا حالت غلیظی پیدا کند.

مراقبت از کفش اسکچرز

کف و کفی های خود را با آب صابون و یک پارچه برس بزنید. پارچه ، مسواک یا حوله خود را به آب گرم و صابون آغشته کنید. از هر طرف کفش خود را تمیز کنید. به یاد داشته باشید که کف کفش های خود را نیز تهیه کنید. اگر کفی دارند ، آن را بیرون آورده و جدا برس بزنید.

مراقبت از کفش اسکچرز

کفش‌ها را با آب تمیز و پارچه پاک کنید. یک کاسه تازه آب تمیز و یک حوله ، پارچه یا اسفنج تمیز تهیه کنید. تمام صابون‌ها را پاک کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت های کفش خود را پاک کرده اید.

مراقبت از کفش اسکچرز

بگذارید کفش و کفی‌ها خشک شوند. کفش های خود را در یک مکان خشک ، با دمای اتاق و با تهویه مناسب قرار دهید. اگر کفی های خود را شسته اید ، بگذارید قبل از قرار دادن در کفش در هوای آزاد خشک شوند. ممکن است چند روز طول بکشد تا کفش کاملاً در هوا خشک شود ، اما بی حوصله نشوید و آنها را در خشک کن قرار ندهید.

مراقبت از کفش اسکچرز

تمیز کردن اسکچرز نایلونی با استفاده از ماشین لباسشویی

بندهای کفش را درآورید و آن‌ها را در یک کیف ظریف قرار دهید. اگر کیف ظریف ندارید ، می‌توانید کفش های خود را در یک رو بالشی قرار دهید. یک روبالشتی نازک و سفید بهترین عملکرد را خواهد داشت. مطمئن شوید که قسمت بالایی کیسه یا رو بالشی بسته باشد.

مراقبت از کفش اسکچرز

کفش های خود را با آب سرما با مواد شوینده لباس بشویید زیرا گرما می‌تواند لایه های کفش شما را از هم جدا کند.

مراقبت از کفش اسکچرز

بگذارید کفش و کفی های اسکچرز در هوا خشک شوند. بسته به میزان مرطوب بودن محل زندگی ممکن است خشک شدن کفش شما چند روز طول بکشد.

مراقبت از کفش اسکچرز

نحوه تمیز کردن کفش های اسکچرز نوبوک ، جیر یا چرمی

کفش های جیر ، نوبوک یا چرمی را در ماشین لباسشویی قرار ندهید. جیر، چرمی است که برای حالت مخملی بودن ساییده شده است. خیساندن این کفش‌ها در آب باعث تجزیه مواد می‌شود ، بنابراین آنها را در ماشین لباسشویی قرار ندهید.

مراقبت از کفش اسکچرز

کفش های جیر یا نوباک را با برس جیر برس بزنید. کفش های خود را با ضربه های سریع و ملایم مسواک بزنید تا به مواد آسیب نرسد.

مراقبت از کفش اسکچرز

چرم هایی که جیر یا نوباک نیستند را با آب صابون و پارچه پاک کنید. یک کاسه کوچک را با آب گرم و کمی مواد شوینده لباس پر کنید. یک پارچه را به آب صابون آغشته کنید ، و چرم را با آب بمالید. سپس ، آب صابون را با مقداری آب تمیز پاک کنید.

مراقبت از کفش اسکچرز

اسپری ضد آب روی کفش خود بزنید. شما می‌توانید یک اسپری ضد آب با نام تجاری Skechers یا یک اسپری ضد آب کفش عمومی از یک فروشگاه کفش خریداری کنید. تمام قسمت رویه کفش های خود را اسپری کنید ، بگذارید کفش چند دقیقه خشک شود.

مراقبت از کفش اسکچرز

بندهای اسکچرز را درآورید و هر نوع لکه ای را با مواد شوینده لباس قبل از قرار دادن در ماشین پاک کنید.

مراقبت از کفش اسکچرز

بند کفش‌ها را در کیسه ای ظریف بگذارید تا همه در دستگاه گره نخورند و سپس آنها را در ماشین لباسشویی بیندازید.

مراقبت از کفش اسکچرز

بگذارید بندها در هوای آزاد خشک شود. می‌توانید آنها را روی توری خشک کن آویزان کنید و یا روی حوله بگذارید. بندهای خود را با ماشین خشک نکنید ، زیرا ممکن است کشیده شود ، جمع شود یا در غیر این صورت به آنها آسیب برساند. ممکن است چند ساعت طول بکشد تا بندهای شما خشک شود.

مراقبت از کفش اسکچرز

بندهای سفید را به مدت 30 دقیقه در مواد سفید کننده و آب خیس کنید. یک کاسه را با آب و کمی پاشیده مواد سفید کننده پر کنید. بندها را به مدت نیم ساعت در محلول قرار دهید و سپس آنها را بشویید.

مراقبت از کفش اسکچرز

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.