مقالات

بهترین راه سوزاندن کالری | کاهش وزن

بهترین راه سوزاندن کالری | کاهش وزن

آیا امکان سوزاندن 1000 کالری در روز برای یک فرد وجود دارد؟ سوزاندن 1000 کالری در روز ممکن است یک هدف عالی به نظر برسد، اما آیا اینطور است؟ و آیا اصلا این میزان، سوزاندن کالری کار درستی است؟ باید بگوییم که جواب این سوال ها به بسیاری از عوامل بستگی دارد. تعداد کالری هایی که در حین ورزش می سوزانید به عواملی مانند اندازه بدن ، جنسیت و میزان توده عضلانی شما بستگی دارد. معمولاً مردان و زنان با اندام بزرگتر روزانه کالری بیشتری نسبت به مردان و  زنان با اندام کوچکتر می سوزانند. به عنوان مثال ، یک زن 100 کیلویی باید زمان بیشتری را صرف ورزش برای سوزاندن 1000 کالری نسبت به یک مرد 250 کیلویی کند.

کارشناسان حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی ​​در هفته را برای همه افراد سالم توصیه می کنند. این 150 دقبقه ورزش باید حداقل در دو جلسه صورت پذیرد و انجام این میزان فعالیت در یک روز موثر نخواهد بود و احتمال مصدومیت هم افزایش می یابد. اگر در حال ایجاد یک برنامه تمرینی جدید برای داشتن تناسب اندام هستید ،  حداقل سطح فعالیت بدنی 150 دقیقه در هفته گزینه خوبی برای شروع است.

بیشتر بخوانید:

تاثیر پیاده روی در کاهش وزن و چربی شکم

اینکه چقدر سوزاندن 1000 کالری دشوار است بستگی به این دارد که “سوزاندن 1000 کالری” را از چه طریقی انجام دهید. تقریباً بدن همه از طریق عملکردهای بیولوژیکی ضروری ، مانند تجدید سطح هورمون ها و ساختن بافت های جدید ، به حداقل 1000 کالری در روز نیاز دارد. فعالیت های روزانه مانند نظافت خانه ، پیاده روی و باغبانی نیز می تواند تعداد قابل توجهی از کالری های یک فرد را در طول روز بسوزاند. حتی برای برخی افراد ، همین فعالیت های روزمره ممکن است بیش از 1000 کالری بسوزاند. ولی اگر کسی بخواهد 1000 کالری را فقط از طریق ورزش یا تنها در یک جلسه ورزشی بسوزاند کار دشوار می شود، اما غیر ممکن نیست. به عنوان مثال ، یک فرد 150 پوندی اگر به مدت 90 دقیقه بدود و سرعت دویدن او هم به نحوی باشد که یک مایل را در ده دقیقه تمام کند، حدود 1020 کالری می سوزاند.

آیا سوزاندن 1000 کالری در روز کار درستی است؟

این بستگی به دلیل شما برای تلاش برای سوزاندن کالری ها دارد. اگر شما فردی فعال هستید که به اندازه کافی برای دریافت کالری سوزانده شده غذا می خورید ، هیچ اشکالی ندارد که روزانه 1000 کالری از طریق ورزش بسوزانید. با این حال ، ورزش شدید برای کاهش سریع وزن یا جبران پرخوری عادات سالمی نیست و می تواند نشانه های اختلال خوردن باشد.

سوزاندن کالری

به خواندن این مقاله ادامه دهید زیرا ما بررسی می کنیم که برای سوزاندن 1000 کالری در روز چه کار باید کرد و به شما کمک می کند تعیین کنید که این میزان سوزاند کالری برای شما واقع بینانه است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

مزیت پیاده روی صبحگاهی | ناشتا یا بعد از صبحانه؟

انتظارات واقع بینانه

آیا حاضرید روزی 1 ساعت وقت بگذارید؟ دو ساعت در روز؟ 3 روز در هفته چطور؟ پنج روز در هفته؟ کاهش وزن یا تناسب اندام یک فرایند تدریجی است. برای اینکه تمرینی، تاثیری طولانی مدت بر بدن شما بگذارد باید به صورت بلند مدت و مستمر انجام شود. بنابراین هدف واقع بینانه  ای برای خود در نظر بگیرید. در تعیین هدف خود این نکته را در نظر بگیرید که چه سطحی از فعالیت را می توانید هر روز و هر هفته انجام دهید.

خواندن
کفش بچگانه| معیارهای مهم در خرید کفش بچگانه

سوزاندن کالری

با توجه به شورای ورزش آمریکا (ACE) ، در اینجا نگاهی اجمالی به میزان کالری سوزاندن سه نفر در روز و هفته با رعایت حداقل دستورالعمل ها وجود دارد:

بیشتر بخوانید:

طریقه صحیح راه رفتن را بیاموزیم

نکاتی راجع به سوزاندن کالری

  • ورزش منظم برای بدن شما مفید است ، اما ورزش شدید برای کاهش وزن شدید یا ورزش برای جبران پرخوری، کار درستی نیست.
  • اگر قصد دارید 1000 کالری در روز بسوزانید ، ممکن است ایده خوبی باشد که از خود بپرسید چرا. اگر هدف شما بهبود آمادگی جسمانی کلی شما یا تقویت آن است ، اندازه گیری میزان پیشرفت کالری سوزانده شده راهی ضعیف برای دریافت بازخورد معنی دار است. در واقع پیگیری سایر نشانگرها ، مانند درصد چربی بدن ، آمادگی قلبی عروقی یا سطح قدرت ، روش دقیق تری برای ارزیابی پیشرفت شما است.
  • اگر هدف شما کاهش وزن است ، سوزاندن تعداد مشخصی کالری بدون زمینه معنی ندارد. اگر روزانه 1000 کالری از طریق ورزش بسوزانید اما 1000 کالری مصرف کنید ، وزن شما ثابت می ماند.
  • امکان سوزاندن 1000 کالری در یک تمرین وجود دارد. با این حال ، برای برخی از افراد، سوزاندن این میزان کالری آسان تر از دیگران است. مردان و زنانی که اندام بزرگتری دارند در مقایسه با زنان و افرادی که اندام کوچکتری دارند استعداد بیشتری برای کالری سوزی دارند و زودتر کالری می سوزانند. یا به عنوان مثالی دیگر یک پسر 18 ساله که در چندین تیم ورزشی بازی می کند ، به راحتی می تواند بیش از 1000 کالری در روز برای ورزش بسوزاند در حالی که برای یک زن 40 ساله که مشغول کار در آشپزخانه منزل خود است ، سوزاندن 1000 کالری در روز دشوارتر خواهد بود.
  • برخی از افراد فعال، روزانه بیش از 1000 کالری با ورزش می سوزانند. با این حال ، اگر هدف شما کاهش سریع وزن است و بدن خود را به درستی پس از تمرین مجدد پر نمی کنید ، تلاش برای سوزاندن 1000 کالری ایده خوبی نیست.
  • به این نکته توجه کنید که تبلیغات فراوان موجود در رسانه های مختلف مبنی بر کاهش وزن و کالری سوزی توسط داروی خاص را نادیده بگیرید و فریب این تبلیغات را نخورید. چرا که هیچ دارویی در دنیا وجود ندارد که بدون عوارض باعث کاهش وزن شما شود و میزان زیادی از کالری های بدن شما را بسوزاند. ایجاد عادات غذایی و ورزش پایدار تقریباً همیشه بهترین استراتژی برای کاهش وزن و سلامتی طولانی مدت شما است. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید این است که اگر بیماری قلبی یا بیماری دیگری دارید که ممکن است مانع از انجام تمرینات شدید شود ، قبل از شروع برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید:

کتونی چیست؟ تفاوت بین کتونی و کفش

نحوه سوزاندن 1000 کالری در روز

در اینجا مثالی از سوزاندن 1000 کالری در روز به سه روش مختلف وجود دارد. به خاطر داشته باشید که تعداد دقیق کالری های سوزانده شده برای هر فردبا انجام هر یک از سه روش زیر منحصر به فرد است.

  1. سوزاندن کالری با دویدن

سوزاندن کالری

2. سوزاندن کالری با دوچرخه سواري

3. سوزاتدن کالری با انجام کارهای عادی

شما در تمام فعالیت های روزانه خود کالری می سوزانید. در طول یک روز ، این سوزاندن کالری ممکن است به مقدار قابل توجهی برسد. برای مثال ، برای یک مرد معمولی ، شستن ظروف حدود 174 تا 252 کالری در ساعت می سوزاند.

خواندن
مراقبت از کفش اسکچرز | راهنمای نگهداری از کفش‌های اسکچرز

بیشتر بخوانید:

مقایسه کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

چقدر باید مواد غذایی بخورید

سوزاندن کالری

سوال بسیار متداولی که توسط افراد مختلف پرسیده می شود این است که چرا با وجود سوزاندن مثلا هزار کالری در روز، وزن ما کم که نمی شود هیچ، بلکه بیشتر هم می شود. ما در جواب این افراد می گوییم درست است که شما هزار کالری در روز سوزانده اید ولی در همان روز به عنوان مثال 1400 کالری از مواد غذایی را مصرف کرده اید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر هدف شما کاهش وزن است تنها وقتی، سوزاندن کالری به کاهش وزن شما منجر می شود که کالری کمتری نسبت به سوزاندن خود مصرف کنید. ، مقدار مواد غذایی که باید بخورید به هدف شما بستگی دارد. اگر روزانه 1000 کالری از طریق ورزش می سوزانید، اگر 400 تا 500 کالری مصرف کنید به کاهش 500 تا 600 درصدی کالری دست خواهید یافت. کاهش 500 تا 600 کالری در روز می تواند حدود یک پوند کاهش وزن در هفته را به دنبال داشته باشد. این میزان اغلب یک نرخ سالم در نظر گرفته می شود. تلاش برای “رژیم غذایی تصادفی” یا رژیم بسیار محدود کننده برای کاهش وزن بیشتر از یک پوند در هفته به ندرت موفقیت آمیز است و می تواند بیماری هایی برای فرد در پی داشته باشد. اگر هدف شما کاهش وزن نیست بلکه حفظ وزن شماست ، باید همان مقدار کالری را که می سوزانید بخورید. برای افزایش وزن هم باید بیشتر از میزان کالری که می سوزانید، بخورید.

بیشتر بخوانید:

بررسی لزوم گرم کردن قبل از دویدن

چه زمانی باید از پزشک کمک بگیریم.

اگر شما از بیماری هایی مانند دیابت یا بیماری های قلبی رنج می برید که ممکن است تحت تأثیر ورزش قرار بگیرند شروع یک برنامه ورزشی جدید و شدید ایده خوبی نیست ، مگر اینکه از پزشک خود چراغ سبز بگیرید. داشتن اشتهای زیادتر از حد طبیعی یا داشتن اشتهای کم تر از حد طبیعی بعد از ورزش می تواند نشانه یا اختلال پرخوری یا کم خوری در فرد باشد. اگر فکر می کنید ممکن است اختلال خوردن داشته باشید، می توانید از صحبت با یک متخصص مراقبت های بهداشتی که در زمینه اختلالات خوردن تخصص دارد ، سود ببرید.

بیشتر بخوانید:

نکاتی برای پیاده روی تا محل کار

کمک گرفتن از یک مربی

بسیاری از افراد دریافتند که کار با یک مربی شخصی یا یک متخصص تناسب اندام دیگر به آنها در کاهش وزن یا تناسب اندام کمک می کند. یک مربی شخصی می تواند به شما انگیزه دهد تا به برنامه خود پایبند باشید و به شما در تعیین اهداف واقع بینانه کمک می کند. آنها همچنین می توانند یک برنامه م موثر برای شما طراحی کنند و به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهند.

بیشتر بخوانید:

بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

برخی از مربیان، در واقع در کار با افراد مبتدی تخصص دارند و در کمک به افرادی که تجربه کمی در ورزش دارند، متبهر هستند. به این نوع مربیان، مربیان پایه گفته می شود. در حالی که بعضی دیگر از مربیان با افرادی کار می کنند که حرفه ای تر هستند. شما باید متناسب با سطح خود، کار و تمرین ورزشی خود را با یکی از این مربیان پیش ببرید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/fitness-exercise/burning-1000-calories-a-day

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.