مقالات

راهنمای کامل نحوه شستشوی کفش

کفش اسکچرز

اگه شما هم مثل من دنبال راهکاری برای شستشوی کفش های مورد علاقه تون هستید درست اومدید توی این راهنمای کامل شستشوی کفش سعی شده به اصلی ترین نکات کلیدی برای شستشوی کفش ها به توصیه تولیدکنندگان و بر اساس تجربیات شخصی که مثلش توی هیچ کتابی نیست بپردازیم ..خوب پس تا دیرتر نشده بریم سراغ اصل مطلب که کلی حرف داریم واسهه گفتن. ممنون از نگاه های مهربونتون که با شهرکفش تا انتهای این مقاله همراه هستید.


فهرست مطالب

  1. نحوه شستشوی کفش
  2. نحوه شستشو کفش های جنس تور و پارچه
  3. نحوه شستشو کفش جیر
  4. نحوه شستشو کفش چرم

نحوه شستشوی کفش

شستشوی کفش خود امری است که نیازمند دقت و علم می باشد و باید در نظر گرفت که هر کفش بسته به جنس رویه و متریال به کار رفته در آن ، نیازمند یک روش شستشوی خاص است. به عنوان مثال کفش های رویه چرم فقط باید با واکس پولیش شوند و رنگ واکس با رنگ کفش همخوانی داشته باشد. در کفش هایی که کفی مموری فوم دارند ترجیحا داخل لباس شویی شسته نشود چرا که زیاد در آب غوطه ور بودن آنها ، ممکن است باعث از بین رفتن ویژگی های اصلی آن و در برخی موارد باعث رنگ پس دادن آنها می گردد.

                                                                                     

نحوه شستشو کفش های جنس تور و پارچه:                                                                                                   

  • توصیه اکید می شود براي شستشو از ماشین لباسشویی استفاده نشود و کفش ها با پودر صابون ( چون پودر صابون گلیسرین ندارد در نتیجه لطافت پارچه را از بین نمی برد ) و اسفنج نرم شسته شوند.
  • در ظرف آبی پودر صابون ریخته و پس از هم زدن آن ،کفش را در آن بخیسانید و سپس با اسفنج نرم بشویید و خوب آبکشی کرده و در سایه خشک کنید. اما در صورت تمایل به استفاده از ماشین لباسشویی بهتر است با لباس هاي دیگر و یا داخل کیسه شستشو و با دماي 30 درجه و زمان 20 دقیقه و حتما از مایع شوینده  و یا پودر بدون آنزیم استفاده شود
خواندن
نحوه بالا رفتن از پله برای کاهش فشار زانو

–    توجه داشته باشید در هیچ کجای دنیا شستشو از موارد گارانتی محسوب نخواهد شد.

نحوه شستشو کفش جیر                                                                                                                      

  • وقتی صحبت به تمیز کردن کفش های جیر می افته بعضی ها از تمیز کردنشون فرار می کنن ولی با استفاده از راهکار زیر می تونین به راحتی کفش های جیرتون رو مرتب و تمیز کنین. خوب سوال اولی که پیش میاد اینکه که جنس جیر چی هستش؟؟ جیر نوعی چرم بسیار نازک است که از پوست گوسفند، گوزن، بز و خوک تولید می‌ شود.بهتر است اول با یک دستمال خاک کفش گرفته شود ، سپس با اسپری جیر و ترجیحا از برند معتبر آنرا تمیز نمایید.
    معمولا یک سمت برسهای مخصوص جیر پلاستیکی بوده که برای برگرداندن پرز و حالت مخمی جیر استفاده می شود. و سمت دیگر موهای کناری برس است که قابلیت دسترسی به درزها و تمیز کردن کفش را دارد. ابتدا کفشتان را با قسمت نرم پلاستیکی برس بکشید، سپس از قسمت دیگر برس استفاده کنید.

اگر کفش های جیرتان گل آلود است، قبل از تمیز کردن حتما صبرکنید تا گل آن خشک شود.

از اسپری محافظت کننده ی جیر استفاده کنید زیرا  این اسپری کفش را در برابر آب و سایر عوامل آسیب رسان محافظت می کند. حواستان باشد اسپری به تمام قمت های کفش پاشیده شود . سپس  باتوجه به دستورالعمل روی قوطی اجازه دهید تا کفشتان خشک گردد. استفاده حداقل یکبار در سال از اسپری باعث طول عمر و زیبایی کفش می گردد.

خواندن
هشت نکته برای آموزش شیوه صحیح دویدن

تمیز کردن دوره‌ای، به طول عمر و افزایش زیبایی کفش جیر کمک شایانی می‌کند. در واقع، نگهداری از این جنس کفش، یک سرمایه‌گذاری بلند‌مدت در راستای حفظ دوام و عملکرد نهایی‌اش است. همچنین تمیزی و برق زدن کفش جیر، نشان از آن دارد که تا چه اندازه شخصیتی جذاب و دوست داشتنی دارید. بنابراین، برای بهره بردن از تمام این مزایا، بهتر است بگوییم: «بعد از هر بار استفاده از کفش جیر، اگر لَک و کثیفی بر روی آن مشاهده کردید، سریعاً مراحل تمیز کردن را شروع کنید.

نحوه شستشو کفش چرم                                                                                                                     

  • براي تمیز کردن کفش هاي رویه چرم ابتدا با یک دستمال ، خاك کفش را گرفته و سپس با یک فرچه آنرا واکس(طبیعی) نمائید و پس از چند دقیقه پولیش نرم کنید تا براق گردد. استفاده از واکس های طبیعی

نویسنده:کامران نوروزی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.