مقالات

راهنمای خرید شورت مردانه – 10 نکته مهم خرید لباس زیر مردانه

110519728

شاید سوال خیلی از افراد این باشه که چرا اصلا فشن و مد شکل گرفته؟ یکی از دلایل مهم خواستگاه این دغدغه یعنی نیاز دیده شدن و در چمش بودن است. این روند پیشرفت در تمامی زمینه های پوشاک به نوعی خودنمایی می کند. همیشه حرف ها و نقطه نظرات فراوانی نسبت به پوشیدن و نپوشیدن لباس زیر دیده می شود. که همه هم بر اساس تحقیقات گوناگونی است که محققان و پزشکان بر روی پوشیدن و یا نپوشیدن لباس زیر و تاثیر ان بر روی بهداشت و سلامت فرد دارد انجام می دهند.  با اینکه شورت و لباس های زیر بیشترین برخورد را با حساس ترین قسمت های بدن را دارند با توجه داشت چه مدلی از انواع مختلف شورت را بخریم تا با پوشیدن آن به خود و سلامت خودمان صدمه نزنیم. با این که اکثرا خرید و انتخاب شورت بسیار سبک و بی اهمیت شمرده می شود اما این در حالی است که دارای بیشترین اهمیت و حساس ترین خریدها برای فرد به شمار می آید.در این مقاله سعی داریم به پرسش های مهمی در این زمینه راهنمای خرید شورت مردانه بپردازیم. از جمله این سوالات می توان به موارد زیر اشاره کرد. برای دریافت همه این پاسخ ها حتما مقاله راهنمای خرید شورت مردانه را تا انتها مطالعه کنید و با فروشگاه اینترنتی شهرکفش همراه باشید.

چه شورتی مناسب هر فرد می باشد؟ آیا شورت اسلیپ برای مردان مناسب است؟ انواع شورت مردانه اسلیپ چگونه است؟ استفاده از شورت های پارچه ای بهتر است یا نخی؟؟

در این مقاله خواهید خواند:

  1. فواید پوشیدن شورت
  2. انواع شورت مردانه اسلیپ
  3. شورت مردانه اسلیپ (Brief )
  4. شورت مردانه پادار (Boxer)
  5. شورت مردانه نیم پا (Boxer Brief )
  6. شورت های فانتزی مردانه

فواید پوشیدن شورت

امروزه دیگر به این نتیجه کلی رسیده اند که برای داشتن سلامت پوستی و جنسی لازم پوشیدن لباس زیر امری حیاتی می باشد. شورت مردانه مهم‌ترین لباس ‌زیر برای آقایان به حساب می آید و به همین خاطر دارای اهمیت فراوانی می باشد.. دلیل این اهمیت آن است که این پوشینه ی زیرین، همانند زیرپوش، اولین لایه از لباس است که باپوست بدن ارتباط مستقیم و نزدیک دارد. به همین جهت جنس لباس و اندازه آن بسیار حائز اهمیت می شود به طوری که اگر جنس مناسب نداشته باشد و یا بیش از اندازه بزرگ یا تنگ باشد به فرد صدمه وارد می کند، از قسمت کمر یا ران در بدن جمع شود، یا هر ایراد دیگری که داشته باشد، فرد در طول روز به‌شدت اذیت خواهد شد و حتی با ظاهر شدن در لباس فرد معذب خواهد شد.

نپوشیدن شورت شما را با مشکلات متعدد پوستی مواجه می‌کند. ساییده شدن پوست در اثر اصطکاک مداوم بین پوست بدن و شلوار اکثرا ایجاد می‌شود. این مشکل بسیار آزار دهنده و حتی خطرناک می باشد. به همین دلیل است ‌که شورت ها اغلب از جنسی انتخاب می‌شوند که به نسبت شلوارها، نرم تر و انعطاف‌پذیرتر باشند. شورت به عنوان اولین لایه ای از پارچه که مستقیما با بدن شما تماس دارد در واقع حفاظی است که از پوست شما در برابر تحدیدهای بیرونی محافظت می کند. عدم استفاده از شورت در فعالیت های روزمره باعث می شود محیط مناسب برای رشد و تکثیر باکتری ها باشد.

شورتی خوب است که به اندازه کافی خوش دوخت و محکم باشد که بتواند دستگاه تناسلی شما را از بروز آسیب دیدگی احتمالی حفظ کند. به عنوان مثال اگر شما یک ورزشکار هستید که مداما در حال دویدن، پریدن، وزنه زدن یا کار با دستگاه‌های ورزشی می باشید، حتماً در معرض آسیب‌های بدنی متعددی قرار دارید. به همین خاطر است که یکی از فواید پوشیدن شورت به خصوص برای آقایان، این است که می تواند از آسیب رسیدن به دستگاه تناسلی تا حد زیادی جلوگیری کند.

شاید نپوشیدن شورت در نگاه اول به نظر راحت تر و بهتر از پوشیدن آن باشد، اما کافی است به پوشیدن آن عادت پیدا کنیم. حتماً با این نکته موافق خواهید بود که به تن داشتن لباس زیر چقدر به شما احساس راحتی و اطمینان خاطر می‌ دهد. چرا که لازم نیست هر لحظه با خارش و سوزش که از ساییده شدن پوست بدن با شلوار ایجاد می شود کلنجار بروید. به علت آن‌که شورت اولین پوشینه فرد است، ترشحات دستگاه تناسلی، عرق ناحیه تحتانی و رطوبت باقی مانده بعد از استفاده از سرویس بهداشتی را به خود جذب کرده و از رشد باکتری ها تا حد امکان جلوگیری می کند. به همین سبب شلوار شما کمتر در معرض آلودگی های باکتریایی و میکروبی قرار می گیرد. پس از طرفی کمتر نیاز به شستشو پیدا خواهد کرد. به همین دلیل شلوار شما مدت طولانی تری سالم و خوش رنگ باقی خواهد ماند. شورت یک لباس مصرفی است که بعد از تمام شدن عمر مفید ‌که حداکثر بین ۶ تا ۱۲ ماه است، دور انداخته می شود و باید شورتی جدید تهیه کرد. اما اگر بخواهید همین رفتار را با شلوار جین گران قیمت خود داشته باشید یعنی به خاطر بد رنگ شدن در اثر شستشوی زیاد هر ۶ ماه یک بار آن را دور بیندازید، باید نگران وضعیت حساب بانکی خود هم باشید.

خواندن
راه‌های تشخیص کفش ضد آب

انواع شورت مردانه اسلیپ

شورت های مردانه در انواع و تنوع گوناگونی تولید و عرضه می شوند. معمول ‌ترین و فراوان‌ ترین این مدل ها به شرح زیر است:

شورت مردانه اسلیپ (Brief )

شورت مردانه اسلیپ دارای پارچه اضافی برای پوشاندن ران ها ندارد. شورت های مردانه اسلیپ تن خوری جذب تر و فیکس‌تر دارند و برای پوشیدن زیر شلوار‌های تنگ و جمع و جور مناسب تر می باشند. مدل های شورتهای اسلیپ در سه نوع با فاق کوتاه، متوسط و بلند عرضه می‌شوند. که هر کدام با توجه به اندام و سایز فرد متفاوت بوده و مناسب فرد خاصی می باشد. شورت مردانه اسلیپ مناسب مردانی است که

ران‌های پهنی دارند. از این رو می‌خواهند به هنگام راه رفتن یا دویدن اصطکاک کمتری بین پوست بدن و پارچه لباس زیر ایجاد شود تا پوستشان کمتر ازرده شود.
آن دسته از افرادی که تمایل زیادی به پوشیدن شلوارهای جین و تنگ دارند بهتر است از این مدل شورت استفاده کنند. به این دلیل که پوشیدن شورت باکسر به خاطر ردی که روی پارچه شلوار از خود نشان می‌دهد مناسب آن‌ها نمی‌باشد.
افرادی که فعالیت بدنی آن‌ها در طول روز زیاد است پادار بودن شورت تا حدی برای آن‌ها دست و پا گیر است از این جهت بهتر است از شورت‌های اسلیپ استفاده کنند و یا ورزش می‌کنند و از این جهت احتمال آسیب‌دیدگی دستگاه تناسلی در آن‌ها زیاد می‌شود.
طبع بدن آن‌ها سرد است. بنابراین پوشیدن شورتی که به تن می‌چسبد و امکان عبور هوا ندارد مشکلی از این جهت برای آن‌ها ایجاد نمی کند. . به طور کلی این شورت را در هنگام ورزش، استفاده طی روز، استفاده با اعنواع شلوار مخصوصا شلوارهای چسبان و اسکینی، شلوارهای جین و یا حتی شلوارک میتوان استفاده کرد.

شورت مردانه پادار یا باکسر (Boxer)

شورت مردانه پادار از مدل شورت‌های بسیار آزاد و راحتی می باشند. شورت های پادار احساس راحتی و خنکی خوبی را برای شما ایجاد کرده و باعث تنفس بیشتر در ناحیه تناسلی می شود. البته با پوشیدن شورتهای باکسر در زیر لباس‌ها و شلوارهای تنگ و جذب موجب احساس ناراحتی می شود. شورتهای مردانه پادار انتخاب مناسبی برای آن دسته از افرادی است که در طول روز زیاد عرق می‌کنند و مستعد عرق‌سوز شدن هستند و چون امکان عبور هوا را به خاطر آزاد بودن فراهم میکند در نتیجه از بروز همچنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند.

شورت مردانه نیم پا (Boxer Brief )

شورتهای مردانه نیم پا ترکیبی از شورت‌های اسلیپ و پادار می باشند. شورت مردانه نیم پا علاوه بر فیکس نگه داشتن اعضای بدن، راحتی بسیار خوب و ازادی بیشتری دارد.

شورت های فانتزی مردانه

در این دسته بندی از انواع شورت های مردانه می توان یه مدل هایی که تحت عناوینی از قبیل لامبادا ، جی استرینگ و شورت های جلو باز و شورت مردانه پشت باز اشاره کرد. تنوع رنگ بندی در این دسته بندی نسبت به سایر دسته بندی ها به مراتب بیشتر می باشد.

 

مشاهده لیست کامل انواع شورت مردانه اسلیپ و پاچه دار در فروشگاه اینترنتی شهرکفش

1.لباس زیر را سعی کنید زودتر از عمر مفیدش دور بیاندازید و شورت جدید را بخرید

به همان اندازه که حفظ بهداشت در لباس زیر موجب حفظ سلامتی خانم‌ها می‌شود، در مراقبت از سلامتی آقایان نیز هم مؤثر است. یعنی آقایان هم باید به تعویض هر روزه لباس زیر خود اهمیت بدهند و عادت کنند.  البته خیلی مهم است که حداقل هر ۶ ماه یک بار برای خرید شورت جدید هزینه کنند.

خواندن
بدترین کفش ها برای سلامتی و زیبایی پای شما

2.قبل از خرید سایز بدن خود را چک کنید تا متناسب با اندام خود انتخاب کنید

آقایان به هنگام خرید لباس زیر به حرف فروشنده مبنی بر کیفیت خاصیت کشسانی پارچه شورت، به خاطر کمبود وقت و یا حتی کم حوصلگی بسنده می‌کنند. به همین علت لباس زیری می‌خرند که سایز آن چندان مناسب نیست و به علت تنگ بودن، اجزای اندام تحتانی آن‌ها را همواره تحت فشار مضاعف قرار می‌دهد. بهترین کار این است که به عدد درج شده روی لباس زیرها اکتفا نکنید و یک بار سایز خودتان را با متر و رعایت اصول، دقیق اندازه بگیرید، سپس اقدام به خرید شورت مناسب بکنید.
نمی‌توان به طور قطعی گفت شورت باکسر به دلیل آن‌که امکان ارتباط دستگاه تناسلی با هوا را فراهم می‌کند، لزوماً و همیشه بهتر از شورت اسلیپ می‌باشد یا چون شورت اسلیپ می‌تواند تا حد زیادی از دستگاه تناسلی مراقبت کند، پس باید همیشه آن را به تن کرد.

3.مدل لباس زیر مردانه را مناسب اندام خود انتخاب کنید

سعی کنید نه شورت را از سایز خود بزرگ‌تر و نه کوچک‌تر انتخاب نکنید. نباید این حقیقت را نادیده گرفت که تنگ و چسبان بودن شورت احساسی لذت بخش دارد ولی برخی از محققان بر این باورند که لباس‌زیر تنگ باعث کاهش تولید اسپرم یا افت کیفیت آن می‌شود.

مدل لباس زیر مردانه را مناسب اندام خود انتخاب کنید.


پیشنهاد سردبیر:

حتما بعد از مطالعه مقاله”راهنمای خرید شورت مردانه – 10 نکته مهم خرید لباس زیر مردانه” به مقاله “” نیز سر بزنید.

 

 


سعی کنید بیشتر رنگ‌های روشن را انتخاب کنید تا متوجه تغیرات آن بشوید. اگر به رنگ‌های تیره علاقه‌مندید به این هم توجه داشته باشید که این رنگ‌ها محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها می‌باشد.

بهترین جنس لباس زیر مردانه

شورت‌های مردانه معمولا دارای الیافی از جنس‌های نخ، پنبه، ویسکوز، ابریشم، نایلون، اسپندکس و لاکرا است. قطعا می‌گوییم شورتی که پیش از هر چیز جنس آن نخ پنبه باشد چرا که تنها در این صورت می‌توان یقین داشت که لباس زیر هم به اندازه کافی تمیز شسته می‌شود و هم خوب و کامل خشک می‌شود. لباس‌زیر مردانه باید به گونه‌ای باشد که هم رطوبت را به خوبی جذب کند و هم هوا به راحتی جریان داشته باشد. از این رو بهترین الیاف می تواند پنبه یا هر نوع ترکیبی از الیاف طبیعی می‌باشد. البته این نوع الیاف باعث جلوگیری از ایجاد حساسیت و عرق‌جوش شدن هم می‌شود. اگه شما هم از آن دسته افرادی هستید که به شرایط جوی و فصلی در انتخاب لباس و  پوشینه اهمیت ویژه ای می دهید در نظر داشته باشید در روزهای گرم تابستان از الیافی پنبه‌ای استفاده کنید تا در صورت تعریق بدن رطوب آن را جذب کند. در روزهای سرد زمستان از الیافی پشمی، لاکرا و یا فلانل تا شما را گرم نگه دارد.

سخن پایانی

آنچه تاکنون در خصوص آن صحبت کردیم، ارائه راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهترین مدل و جنس شورت برای مردان بود. با توجه به اینکه لباس زیر می‌تواند محلی مناسب برای رشد و تجمع باکتری و قارچ‌ها شود و تهدیدی برای نقاط حساس بدن و دستگاه تناسلی آقایان به حساب آید باید به بهداشت آن بسیار اهمیت داد.  شورت ها در طی سالیان دراز دست خوش تغییر و طراحی و دوخت مدل های مختلفی بوده و با پیرفت علم طراحی شورت های مردانه بهتر و مناسب تر شده است. شورت های اسیپ یک نمونه تکامل یافته شورت به حساب می آید. شورت مردانه اسلیپ یکی از بهترین مدل های شورت برای انواع فیزیک های مختلف می باشد. از همین رو یکی از پر مصرف ترین انواع مدل های مختلف شورت از جمله انواع شورت مردانه اسلیپ می باشد.
از طرفی هم پوشیدن شورت تنگ توسط پزشکان برای کسانی که مبتلا به واریکوسل هستند و درد دارند اما به عمل جراحی نیاز ندارند هم توصیه می‌شود. این در حالی است که برخی دیگر از پزشکان باور دارند که شورت تنگ شدت پارگی رگ‌ها را افزایش می‌دهد و دستگاه تناسلی فردی که مبتلا به واریکوسل است، نباید به هیچ وجه تحت فشار مضاعف باشد. راهنمای خرید شورت مردانه


نویسنده: کامران نوروزی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.