کفش, مقالات

خرید کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش

خرید کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش - شهرکفش

خرید کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش

خرید کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش مهمترین چیزی است که باید ورزشکاران در نظر داشته باشند. شما نه تنها می خواهید بهترین کفش را برای سلامتی و عملکرد خود انتخاب کنید، بلکه می خواهید مطمئن شوید که پول خود را به صورت عاقلانه ای صرف کرده اید. اینکه بدانید که یک کفش پیاده روی و ورزش باید چه ویژگی هایی داشته باشد و چگونه بدانید که کفشی که انتخاب کرده اید مناسب سبک راه رفتن شما است می تواند کمک کننده باشد.

انواع کفش ورزشی مردانه

کفش های ورزشی می توانند از نظر طراحی، جنس و وزن متفاوت باشند. این تفاوت ها برای محافظت از نواحی پا که در طول یک فعالیت ورزشی خاص بیشترین استرس را دارند طراحی شده اند.

خرید کفش اسپرت - شهرکفش

کفش‌های دویدن، تمرین و پیاده‌روی

از جمله کفش‌های هایکینگ، آهسته دویدن و پیاده‌روی ورزشی.

کفش های ورزشی زمینی

از جمله کفش های تنیس، بسکتبال و والیبال.

کفش های ورزشی میدانی

مانند کفش های فوتبال و بیسبال.

کفش‌های ورزشی دوومیدانی

که اغلب در مدل‌های زیادی برای پاسخگویی به نیازهای خاص و سبک‌های تمرینی هر دونده وجود دارند.

کفش های ورزشی مخصوص

از جمله کفش های گلف، رقص و دوچرخه سواری.

کفش های ورزشی فضای باز

از جمله کفش هایی که برای فعالیت های تفریحی مانند شکار، ماهیگیری و قایق سواری استفاده می شوند.

کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش - شهرکفش

بهترین کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش

بهترین کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش ممکن است برای یک ورزشکار مناسب و برای دیگری نامناسب باشد. این به علت تفاوت در فرم پا، سبک راه رفتن  غیره می باشد. کفشی برای شما بهترین محسوب می شود که هنگام استفاده احساس راحتی کنید و به خوبی از پاهای شما پشتیبانی کند. با این حال شما می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید تا در هنگام انتخاب بهترین تصمیم را داشته باشید.

کفش پیاده روی مردانه - شهرکفش اسکیچرز

آیا باید کفش پیاده روی بخرید یا کفش دو؟

تولیدکنندگان کفش بهترین طراحی و فناوری را در سبک‌های کفش دو قرار می‌دهند، در حالی که مدل‌های کفش پیاده روی عمدتاً برای جذابیت بازار طراحی شده‌اند تا عملکرد.

برای تعیین اینکه آیا کفش پیاده‌روی مورد علاقه‌تان نیازهای شما را برآورده می‌کند یا اینکه باید به سمت طراحی کفش دویدن بروید ، رعایت نکات زیر مفید است. یک کفش پیاده روی مردانه اصل باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

انعطاف پذیر باشد

باید بتوانید کفش ها را خم کنید. هنگامی که یک قدم راه می روید، وقتی از پاشنه تا انگشتان پا را خم می کنید کفش باید با پای شما خم شود. اگر کفش خیلی سفت باشد، پای شما در هر قدم اذیت می شود. در نهایت می توانید با انگشتان بی حس ، درد ساق پا و سایر مشکلات مواجه شوید.

وزن سبکی داشته باشد

این یکی از دلایلی است که کفش های دو انتخاب خوبی برای پیاده روی هستند. وزن بسیاری از کفش های پیاده روی بیشتر از کفش های دو است. کفش‌های سبک‌تر وقتی برای پیاده‌روی طولانی بیرون هستید یا سعی می‌کنید سرعت خود را افزایش دهید، گام برداشتن را آسان‌تر می‌کنند.

 

 

انواع کفش پیاده روی مردانه اصل

در ادامه انواع کفش پیاده روی مردانه اصل را به شما معرفی خواهیم کرد:

کفش های کنترل حرکت (Motion Control Shoes )

کفش های کنترل حرکت عالی ترین کفش های پیاده روی مردانه هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که انعطاف ناپذیر باشند، زیرا برای محدود کردن بیش از حد پروناسیون طراحی شده اند. آنها سنگین اما بادوام هستند. بسیاری از آن‌ها روی کف صاف ساخته شده‌اند و ممکن است دارای یک زیره با چگالی دوگانه با مواد متراکم‌تر در قسمت داخلی پا باشند تا به اصلاح پرونیشن کمک کند.

خواندن
دویدن بدون وقفه با چه شرایطی امکان پذیر است؟

در درجه اول، کفش های کنترل حرکت برای افراد بیش از حد پروناتور و افراد سنگین وزن طراحی شده اند. اغلب افرادی که کف پای صافی دارند، با این کفش های پیاده روی احساس راحتی می کنند. مشکل اکثر کفش‌های کنترل حرکت این است که پاشنه ضخیم دارند که می‌تواند مانع حرکت چرخش پاشنه تا پنجه پا هنگام راه رفتن شود.

کفش های سبک وزن عملکردی برای پاهای خنثی (Lightweight Performance Shoes)

گفته می شود افرادی که بیش از حد پرونات نمی کنند، پاهای خنثی دارند. این کفش ها انعطاف پذیر و سبک هستند تا به سرعت و عملکردی که می خواهند دست پیدا کنند. اگرچه ممکن است برای پیاده‌روی‌های طولانی‌تر سیستم کوشن کافی نداشته باشند و برای پیاده‌روی‌های سنگین‌تر سریع‌تر فرسوده می‌شوند.

کفش پیاده روی مردانه اصل - شهر کفش شهرک امید

کفش های پیاده روی کوشن دار (Cushioned Shoes)

کفش‌های کوشن نرم‌ترین زیره‌های میانی و پشتیبانی را دارند و انعطاف‌پذیر هستند. این کفش های مردانه پیاده روی برای افرادی است که بیش از حد پرونیت ندارند یا نیاز به حمایت اضافی دارند. اغلب افرادی که قوس پای بلندی دارند با این کفش ها راحت هستند. باز هم، یک پاشنه ضخیم ممکن است حرکت چرخش پاشنه به پنجه را مختل کند.

کفش های پایدار (Stability Shoes)

این دسته از کفش های پیاده روی مردانه نسبت به کفش های کنترل حرکت انعطاف پذیری بیشتری دارند و در عین حال پیشتیبانی و دوام کافی را ارائه می دهند. آنها اغلب روی یک قسمت نیمه خمیده ساخته می شوند و ممکن است یک زیره میانی با تراکم دو برابری را داشته باشد.

کفش های پایداری برای افرادی که مشکلات شدید کنترل حرکتی ندارند و افراد میان وزن طراحی شده است. آنها تمایل دارند پاشنه ضخیم داشته باشند، البته نه به ضخامت یک کفش کنترل حرکت.

قیمت کفش مردانه اصلی - شهرکفش تهرانپارس

کفش های ورزشی مسابقه ای مردانه (Racewalking Shoes)

این کفش ها به گونه ای ساخته شده اند که حرکت پیاده روی مسابقه ای را در خود جای دهند. آنها تمایل دارند زیره میانی ضخیم نداشته باشند. این دسته از کفش های مردانه توسط دوندگان مورد استفاده قرار می گیرند و دارای حداقل پایداری، کوشن و یا دوام هستند. با این حال، این بدان معناست که آنها پاشنه کوتاهی دارند، انعطاف پذیر هستند و بسیار سبک هستند.

اگر به کفش‌های کوشن دارتر یا پشتیبان کننده تر عادت دارید و می‌خواهید کفش‌های پیاده‌روی مسابقه‌ای را امتحان کنید، به پاها و بدن خود فرصت دهید تا با این دسته از کفش های مردانه سازگار شوند.

کفش های پیاده روی و تریل سبک وزن (Lightweight Hiking and Trail Shoes)

این دسته از کفش ها بهترین کشف های مردانه اصل مناسب پیاده روی در مسیرهای صخره ای یا طبیعی هستند. اگر چیز سنگینی با خود حمل نمی کنید، نیازی به ساپورت مچ پا ندارید.

کفش های تریل دارای زیره هایی هستند که از پاهای شما در برابر سنگ محافظت می کنند و ثبات و کشش خوبی را روی سطوح طبیعی ایجاد می کنند. کفش های دو تریل به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تنفس، راحتی و کوشن را داشته باشند و در مقایسه با بوت ها، پشتیبانی و دوام را فدا می کنند.

خواندن
نکات خرید کفش ورزشی مردانه و زنانه

صندل پیاده روی (Walking Sandals)

بسته به این که صندل ها چگونه ساخته شده اند و شما در چه محیطی پیاده روی می کنید، صندل های پیاده روی گزینه خوبی هستند. اگر یاد بگیرید که هنگا خرید صندل پیاده روی باید به چه چیزهایی توجه داشته باشید بهترین انتخاب را خواهید داشت.

کفش راحتی (Comfort Shoes)

اگر مجبور هستید تمام روز در محل کار روی پای خود بایستید، این کفش ها با ساپورت و کوشن مناسب طراحی شده اند تا به راحتی پاهای شما کمک کنند.

آیا باید بوت های پیاده روی بپوشید؟

پوشیدن بوت های پیاده روی برای پیاده روی های طولانی رایج است. با این حال، بوت ها ویژگی‌های کنترل حرکتی که بسیاری از افراد به آن نیاز دارند را ارائه نمی‌کنند و ممکن است انعطاف‌ناپذیر و سنگین باشند.

ورزشکاران و افرادی که پیاده روی می کنند ممکن است متوجه شوند که برای پیاده روی در مسیرهای خاص به بوت نیاز دارند، اما برای خیابان نه. بسیاری از آنها کفش‌های تریل سبک‌تر و انعطاف‌پذیر را برای پیاده‌روی طولانی‌شان بر روی سطوح طبیعی ترجیح می‌دهند.

بوت هایی که دارای وزن متوسط هستند برای پیاده روی با بارهای کوله پشتی سبک تا متوسط ​​طراحی شده اند. آنها دوام و حمایت بیشتری دارند و برای پیاده روی های متوسط ​​مناسب هستند.

خرید کفش مردانه اصل - شهرکفش

10 نکته برای خرید کفش مردانه اصل مناسب پیاده روی و ورزش

سایز مناسب بخرید

کفش ها را بر اساس سایز مشخص شده در زیر کف انتخاب نکنید. به احساسی که پاهای شما هنگام پوشیدن کفش دارد توجه کنید. اندازه‌ها می‌تواند بسته به سبک، برند کفش، شرکت و کشور سازنده  متفاوت باشد.

کفش های متناسب با پای خود را خریداری کنید

کفش هایی را انتخاب کنید که تا حد امکان با شکل پاهای شما تناسب داشته باشد.

هنگام پوشیدن کفش پاهای خود را تکان دهید

پنجه کفش باید به اندازه کافی جادار باشد تا بتوانید آزادانه و بدون فشار انگشتان خود را تکان دهید – اما نه آنقدر هم آزاد که در پاهای شما لق بزند.

در پایان روز کفش بخرید

هرچه بیشتر روی پاهای خود بایستید، بیشتر متورم می شوند. پای اکثر افراد در پایان روز، بعد از فعالیت های روزانه، در واقع بزرگتر است. مهم است که در صبح کفش نخرید.

از جوراب استفاده کنید

اگر با کفش جوراب می پوشید آنها را بپوشید و کفش را امتحان کنید.

 از نوک بلندترین انگشت پا تا نوک کفش، یک فضای 3/8 اینچی تا نیم اینچی در نظر بگیرید. بلندترین انگشت پا معمولاً یا انگشت بزرگ یا انگشت دوم است.

زمانی که ایستاده اید مطمئن شوید که پهن ترین قسمت پای شما به راحتی در پهن ترین قسمت کفش قرار می گیرد. یکی از ترفندها این است که بایستید و از یک دوست خود بخواهید شکل پاهای شما را روی یک تکه کاغذ بکشد. هنگام خرید کفش خود کاغذ را با خود ببرید و مطمئن شوید که کفشی که در نظر دارید به طور کامل نقاشی را می پوشاند.

توقع نداشته باشید که کفش ها " کش بیایند". اگر کفش‌ها خیلی تنگ هستند، آن‌ها را نخرید. با گذشت زمان، این می‌تواند باعث درد و آسیب پا شود و باید از آن اجتناب کرد.

مطمئن شوید که پاهایتان در کفش سر نمی خورد.

قدم بزنید

قبل از خرید هر دو کفش را بپوشید و در فروشگاه قدم بزنید. مطمئن شوید که مناسب هستند و احساس خوبی دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.