کفش, مقالات

خرید کفش جدید

خرید کفش جدید - شهر کفش

خرید کفش جدید

خرید کفش جدید و مناسب می تواند به شما کمک کند تا بهترین احساس را داشته باشید و از صدمات جلوگیری کنید. کفش شما می تواند کل بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد و تنها روی پاهای شما اثر گذار نیست. اما باید بدانید که چه کفشی برای شما مناسب است، چه زمانی باید کفش های خود را عوض کنید و به فکر کفش جدید باشید و حتی به دنبال چه کفشی باشید. در ادامه در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

به دنبال چه کفشی باشم؟

  • پاشه سفتی باید داشته باشد. شما باید هنگام خرید کفش جدید قسمت پاشنه را در یک دست و قسمت بالای پاشنه را در دست دیگر بگیرید. شما نباید بتوانید پاشه را به پهلو حرکت دهید.
  • کفش ها را از دو طرف بگیرید. حالا باید بتوانید کمی آن را خم کنید.
  • جایی که انگشتان پا خم می شود کفش باید خم شود.
  • به اندازه کافی دارای پنجه پهن باشد که به انگشتان شما فشار نیاورد.
  • باید با پوشیدن آن احساس راحتی کنید.
  • فرم پای خود را در نظر بگیرید و گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

خرید کفش جدید مردانه -شهر کفش

چه زمانی باید کفش هایم را عوض کنم؟

به پاشنه کفش خود نگاه کنید. اکثر افراد کفش هایشان به مرور زمان از ناحیه پاشنه پا فرسوده می شود. هنگامی که پاشه پا سابیده می شود هر قدمی که بر می دارید می تواند باعث ایجاد درد در ساق و کمر شما شود. شما می توانید برای تعمیر کفش خود اقدام کنید اما در نهایت مجبور به خرید کفش جدید خواهید شد.

کفش های اسپرت و کفش های رانینگ می توانند هنگام فرسودگی در کمر و پای شما ایجاد درد کنند. این بدان خاطر است که آنها ظرفیت جذب شوک را از دست می دهند. کفش های دوی قدیمی تر از یک سال هم ممکن است به دلیل تغییر در کف کفش و با قرار گرفتن در معرض رطوبت یا گرما فرم خود را از دست بدهند و باعث ایجاد درد در شما شوند.

10 نکته ای که هنگام خرید کفش جدید باید بدانید

علاوه بر اندازه و عرض مناسب کفش، تناسب بهینه، استفاده از مواد با کیفیت برای رویه، آستر و زیره هم از عوامل تاثیرگذار در کیفیت و انتخاب کفش مناسب می باشد. در ادامه ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که هنگام خرید کفش جدید می توانید از آنها استفاده کنید.

ما با مهمترین توصیه شروع می کنیم.

خواندن
کفش اسپرت دخترانه ترند امسال

1- هنگام خرید کفش جدید فرم پاهایتان را در نظر داشته باشید

کفش باید با فرم پاهای شما مطابقت داشته باشد (و نه بلعکس). در نتیجه، یک کفش جدید باید از نظر طول و عرض کاملا متناسب با پای شما باید. مهمتر از همه انگشتان پا به فضای کافی نیاز دارند (به دلیل حرکت در هنگام راه رفتن). داشتن پاشنه های محکم یکی از مهمترین عوامل برای اطمینان داشتن از خرید کفش جدید کاملا مناسب است.

کفش جدید اسپرت -شهر کفش

2- اکثر مردم کفش هایی می خرند که مناسب نیستند

طبق مطالعات انجام شده توسط انجمن تولیدکنندگان کفش آلمان، تقریبا 80 درصد جعمیت آلمان کفش هایی می خرند که مناسب نیستند.  این رقم فوق العاده بالایی است. در حالی که خانم ها تمایل به خرید کفش خیلی کوچک دارند، آقایان تمایل دارند کفش های بزرگی بخرند. این یک کار واقعا اشتباه است.

3- تا حد امکان هنگام خرید کفش جدید گزینه های با کیفیت را در نظر بگیرید

کفش ها باید تا حد امکان از چرم نرم ساخته شوند و فضا کافی برای پاهای شما را فراهم کنند. به محض اینکه یک کفش شروع به ساییدگی کرد، می دانید که کفش شما تناسب خود را از دست داده است. یک جفت کفش باید کاملا متناسب با پای شما باشد.

4- هنگام خرید کفش جدید وقت بگذارید

شما باید کاملا وقت بگذارید و داخل کفش را از نظر هر گونه برآمدگی یا قسمت های سفت شده بررسی کنید. برخی از تولیدکنندگان برای کاهش هزینه ها، کفش های خود را به طور کامل آستر نمی کنند، مثلا آستر در جایی خاتمه پیدا می کند که قابل مشاهده نیست. در نتیجه درزها، برآمدگی ها و لبه ها نمایان می شوند.

کفش شیک مردانه -شهر کفش

5- انتخاب یک زیره کفش انعطاف پذیر ضروری است

هنگامی که اندازه و عرض مناسب کفش را انتخاب کردید، باید توجه خود را به نرمی چرم و زیره کفش انعطاف پذیر معطوف کنید. انعطاف پذیری به معنای توانایی خم شدن است. بسیاری از افراد انعطاف پذیری کفی و نرمی لایه داخلی را با هم ترکیب می کنند. بنابراین، شما باید تست خم شدن را انجام دهید. اگر کفش را خم کنید (یعنی قسمت پاشنه و پنجه را به سمت یکدیگر خم کنید) و کف آن فرم V را به خود بگیرد، پس کفش انعطاف پذیری خوبی دارد.

6- تا حد امکان برای خرید کفش تخت اقدام کنید

توصیه دیگری که داریم خرید کفش هایی است که تا حد امکان از نظر آناتومیک و ارتوپدی صاف باشند. حرکت پا فقط می تواند تا حد امکان به طور طبیعی در کفش های تخت انجام شود، زیرا توزیع وزن نامناسب در قوس پا و استخوان های متاتارس وجود ندارد. وقتی صحبت از کفش های پاشنه بلند می شود، آنها را در حد اعتدال بپوشید و در صورت امکان تمرینات و حرکاتی که باعث تقویت ماهیچه های پا می شوند را انجام دهید.

خواندن
بهترین راه سوزاندن کالری | کاهش وزن

7- هنگام خرید کفش جدید هر دو لنگه را امتحان کنید

طول و عرض هر دو پای شما یکسان نیست. افراد راست دست معمولا دارای پای راست بزرگتر هستند. این موضوع برای افراد چپ دست برعکس است. به همین دلیل است که همیشه باید هر دو لنگه کفش را امتحان کنید. علاوه بر این کفش ها بعد از پوشیدن بلندتر و پهن تر می شوند. در نتیجه سایز کفش با افزایش سن می تواند تغییر کند. به همین دلیل است که باید هنگام خرید کفش این موضوع را در نظر داشته باشید. کفش های تولیدکنندگان مختلف دارایاندازه متفاوت هستند. آنچه مهم است این است که هنگام پوشیدن آنها چه احساسی دارید.

خرید کتونی جدید -شهر کفش

8- هنگام خرید کفش جدید به زمان و روز توجه کنید

اندازه و شکل پاهای شما بسته به زمان روز، به ویژه در روزهای گرم تابستان ممکن است بزرگتر شود و تغییر کند. بنابراین بهتر است کفش های خود را در عصر بخرید و کمی قبل از آن بدوید تا پاهایتان قبل از پوشیدن کفش به دمای مناسب برسد و کمی متورم شود.

9- به پوشش چرم توجه کنید

کفش ها از مواد مصنوعی یا چرم ساخته می شوند. انسان ها هر روز باید مقدار عرق از پای خود آزاد کنند. بنابراین ضروری است که کفش قابلیت تنفش را داشته باشد و بتواند رطوبت را جذب کند. چرم یک محصول طبیعی با خواص مواد متمایز است. هیچ ماده دیگری به این اندازه انعطاف پذیر نیست و نمی تواند به این طراحتی رطوبت را جذب و آزاد کند.

10- به برند یا سازنده کفش اعتماد دارید یا خیر؟

فقط طرز کار کفش مهم نیست، بلکه این مهم است که سازنده از چه موادی استفاده می کند و در چه شرایطی مواد اولیه فراوری شده است، یعنی دباغی چرم و طرز کار مربوط به ساخت کفش چگونه است. امروزه چرم مصنوعی به قدری اصلاح شده است که تنها متخصصان قادر به تشخیص تفاوت بین این چرم و چرم طبیعی هستند. بنابراین انتخاب یک برند معتبر از اهمیت خاصی برخوردار است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.