کفش, مقالات

خرید کفش ایرانی باکیفیت و ارزان

کفش ایرانی ارزان - شهرکفش

خرید کفش ایرانی باکیفیت و ارزان

اکثر ما به دنبال خرید کفش ایرانی با کیفیت و ارزان هستیم. ایران یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان چرم در جهان است. ایرانیان در حدود 1500 سال قبل از میلاد ،از چرم برای ساختن سلاح، کفش و لباس استفاده می کردند. از قدیم الایام، چرم ایران به دلیل اکوسیستم مناسب، قرار گرفتن در جاده ابریشم و نقش تاثیرگذار در توسعه صنعت و تجارت در منطقه و جهان، همواره مورد استقبال بوده است.

اولین کارخانه چرم ایران در سال 1932 در همدان تأسیس شد و سپس در سال 1934 دومین کارخانه در تبریز افتتاح شد. از آن زمان، این صنعت به تدریج توسعه یافت و تعداد کارخانه های چرم از 1 کارخانه در سال 1932 به 22 کارخانه در سال 1943 افزایش یافت. در دهه 1960 و 1970، دباغی ها و واحدهای فرآوری چرم در سراسر ایران رشد کردند.

چرا کفش ایرانی با کیفیت و ارزان است؟

ایران در تولید کفش رتبه دوازدهم جهان را دارد و سالانه 177 میلیون جفت کفش در ایران تولید می شود. صنعت کفش از نظر اشتغال زایی رتبه چهارم را در ایران دارد. برآوردهای اخیر نشان می دهد که 60 تا 65 درصد واحدهای فعال در صنعت کفش ایران سایز متوسط و بزرگ و 30 تا 35 درصد واحدهای کوچک هستند. استان های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، قم، زنجان، البرز و قزوین پیشروترین استان های تولید کفش در ایران هستند.

استان تبریز به عنوان قطب صنعت چرم ایران نیز شناخته می شود. عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه مقاصد اصلی صادرات کفش ایران هستند.

به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، ایران جزو 10 کشور برتر در مواد اولیه چرم است. نسبت به کشورهای دیگر چرم خام گاوی و گوسفندی ایران از کیفیت مطلوبی برخوردار است. از طرفی سرانه مصرف کفش که حدود 200 میلیون جفت در سال است می تواند اشتغال قابل توجهی ایجاد کند.

اولویت های راهبردی صنعت کفش ایران برای همراهی با بازارهای خارجی، سرمایه گذاری مشترک خارجی برای حفظ و توسعه سهم بازار داخلی، مد و برندسازی و ایجاد شبکه های توزیع پیشرفته، تقویت خوشه های صنعتی، توسعه صادرات، تبلیغات هوشمند برای تشویق مردم به استفاده از محصولات داخلی است.

در مورد کیفیت چرم ایرانی باید گفت که بهترین چرم گاوی و گوسفندی مربوط به مناطقی است که آب و هوای خشک دارند زیرا در این صورت پوست کمتر دچار خراش و بیماری های دامی می شود. بهترین چرم گوسفندی در ایران متعلق به دشت مغان و حومه آن است.

خرید کفش ایرانی با کیفیت و ارزان از برندهای معتبر

اگر قصد خرید کفش ایرانی با کیفیت و ارزان را دارید باید برندهای داخلی که در این زمینه فعالیت می کنند را بشناسید. در ادامه ما برخی از برندهای شناخته شده را به شما معرفی می کنیم.

خواندن
کفش جردن از آغاز تا به امروز

ملی 1 1

کفش ملی یک کفش ایرانی با کیفیت و ارزان

سابقه کفش ملی به دهه 30 بر می گردد. در آن زمان رحیم ایروانی به کشور چکسلواکی سفر کرد و با آوردن کارشناسان و دستگاه ها به ایران، در منطقه مهرآباد کارخانه ای به وسعت 700 متر احداث کرد. کفش ملی یکی از برندهای ایرانی است که به تولید کفش های مردانه، زنانه و بچگانه مشغول است. شما می توانید کفش روزمره مردانه، کفش ورزشی مردانه، کفش رسمی مردانه، بوت و نیم بوت مردانه، کالج مردانه، صندل و دمپایی مردانه را در کنار  بوت و نیم بوت زنانه، کالج زنانه، صندل و دمپایی زنانه، کفش ورزشی زنانه، کفش تخت زنانه، کفش روزمره زنانه و کفش رسمی زنانه خریداری کنید. حتی برای کودکان شما کفش های متنوع ورزشی و راحتی تولید می کند.

کفش ایرانی با کیفیت و ارزان چی بخرم؟ آرتمن

آرتمن هم از جمله برند های ایرانی با کیفیت است که از حدود دهه 60 در زمینه تولید و طراحی کفش های باکیفیت فعالیت دارد. عمده محصولات این برند تولید کیف و کفش های زنانه و مردانه است. تمرکز این برند بیشتر روی تولید محصولات اختصاصی دست دوز کلاسیک بوده اما الان چندین سال است که به خاطر شناسایی صحیح نیاز مشتریان طراحی کفش های راحت و روزمره را هم به خط تولید خود اضافه کرده است. اگر به دنبال کفش های باکیفیت و شیک ایرانی هستید، آرتمن برندی است که باید به سراغ آن بروید.

کفش ایرانی شیما

کفش شیما هم از جمله قدیمی ترین برند های ایرانی است که توسط حاج میرزا علی اکبر عرب تاسیس و در سال 1305 شمسی شروع به فعالیت کرد.کارخانه اصلی شیما در سال 64 یک کارگاه کوچک با 1 دستگاه و 2 کارگر بود. اما امروزه این برند معروف به تولید کفش های استاندارد زنانه ، مردانه و مخصوص کودک و نوجوان مشغول است.

کفش ایرانی شیما - شهر کفش

 

ویزلند تولید کننده کفش ایرانی با کیفیت و ارزان

کفش ویزلند، برندی خاص است که توسط آرش حسامی در سال 1394 تاسیس شد. موسس این برند خلا کار های آوانگارد و هنری را در صنعت کیف و کفش ایران حس کرد و آن را عامل نابودی این صنعت در ایران دانست. با توجه به اینکه این کار، شغل خانوادگی حسامی بود، وی دست به راه‌اندازی برند ویزلند- سرزمین کفشدوزک‌ ها- زد. ویزلند طی سال‌ های کوتاه فعالیت خود توانسته است بیش از 40 شعبه در چهار نقطه شهر تهران همچنین شهر های کرج، اراک، زنجان، آمل، لاهیجان، سمنان، یزد، کاشان، کرمانشاه، تبریز، اهواز، بوکان، همدان، شیراز، زاهدان و مشهد داشته باشد. این تیم در تلاش است که در بغداد و استانبول شعب دیگری را افتتاح کنند. تولیدات ویزلند محدود به کیف و کفش نیست؛ جوراب، بند و حتی دفتر هایی با جلد چرمی از دیگر تولیدات این مجموعه به حساب می‌آید. تولیدات این برند با کیفیت ایرانی برای تمامی سنین از کودکان سه-چهار ساله تا 70 ساله‌ ها قابل استفاده است.

خواندن
چرا پا قلب دوم انسان است؟

پاما تولید کننده کفش ایرانی با کیفیت

‫از جمله برند هایی است که نزدیک به یک قرن پیش پرچم دار خرید و فروش کفش در ایران بوده است. پس  از گذشت 30 سال از آغاز  تجارت در این حوزه درسال 1337 شمسی شروع به تولید انبوه و وارد کردن پیشرفته ترین ماشین آلات و تکنولوژی روز جهان، فعالیت خود را با هدف تولید انواع کفش مطابق سلیقه ایرانی و در عین محصولات باکیفیت کرده است.

خرید کفش ایرانی پاما - شهرکفش

‫از سال  1372 زمینه صادرات هم برای این برند میسر شد و با صادرات  به  بیش  از  20  کشور  جهان، موفق  به  کسب  جوایز متعددی شد. ‫این برند کفش های زنانه، مردانه و بچگانه باکیفیت را تولید می کند.

نهرین تولید کننده کفش ایرانی ارزان

نهرین برندی است که در زمینه تولید کفش ها و کتانی و صندل های زنانه و مردانه و بچگانه فعال است. کفش نهرین، در اصفهان و توسط محسن طالقانی تاسیس شد. البته هنوز بقایایی از دوران اوج آن زیر گرد و خاک رکود، نفس می کشد و در بازار های صادراتی مشغول به فعالیت است.

کفش ایرانی ارزان وین

هنگام خرید کفش ایرانی با کیفیت و ارزان می توانید برند وین را هم مد نظر داشته باشید. شاید بتوان گفت سومین برند بزرگ کفش ایرانی، کفش وین است. این برند در سال 1340 متولد شد. مصطفی حسین زاده با 800 کارگر کارخانه خود را در جاده کرج احداث کرد. هدف وی تولید کفش با کیفیت ایرانی و اشتغال زایی جوانان بود. البته نکته قابل تاملی که از همان سال های آغازین در این برند و البته دو برند ملی و بلا هم دیده می شد، این بود که کفش ها با قیمت مصوب کارخانه در تمامی فروشگاه ها به فروش می رسید و این موضوع به منزله گامی بزرگ در جهت جهش از بازار سنتی آن زمان بود. بازاری که هنوز هم سهم بزرگی از نظام خرید و فروش را در ایران دارد.

شهرکفش -کفش ایرانی چرم

 

کفش ایرانی با کیفیت چرم مشهد

برای کسانی که به کفش های چرمی علاقه دارند، برند های ایرانی جز انتخاب های اول هستند. یکی از این برند های چرمی، چرم مشهد است. این برند توسط مهندس حمیدی تاسیس شد. زمین انتخابی حدود 40 هزار متر مربع مساحت داشت و 12 هزار متر مربع آن زیربنا رفت. بعد از بیشتر از 23 سال فعالیت کارمندان این کارخانه حدود 10 برابر شده است.

 اگر قصد خرید کفش ایرانی با کیفیت و ارزان را دارید می توانید از برندهای اشاره شده در بالا انتخاب داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.