مقالات

خرید کتونی مناسب زمستان

خرید کتونی مناسب زمستان

خرید کتونی مناسب زمستان

وقتی در زمستان برفی بیرون می‌روید، چه برنامه شما یک دورهمی‌و برف بازی باشد یا اینکه فقط برای راه رفتن و پیاده روی بیرون رفته باشید، به یک جفت کفش مناسب نیاز دارید. شما می‌خواهید پاهای خود را گرم و خشک نگه دارید. در عین حال، می‌خواهید کفش‌های شما طوری باشد که سر نخورید و بتوانید روی پای خود ثابت بمانید. کفش‌های معمولی در این زمینه جواب نمی‌دهند، زیرا برای راه رفتن روی برف ساخته نشده‌اند. حتی یک ماشین در صورت نصب لاستیک معمولی در برف عملکرد چندان خوبی ندارد. اگر از کتونی‌های پارچه ای، برزنت و مش و یا انواع کفش‌های مشابه استفاده می‌کنید، این کفش‌ها اجازه می‌دهند برف به داخل آن‌ها نفوذ کند و باعث ناراحتی زیادی برای شما شود. در زمستان بهترین گزینه پوشیدن کتونی مناسب زمستان است.

خرید کتونی مناسب زمستان

بهترین انواع کتونی مناسب زمستان و برف

1. کفش‌های ساخته شده از چرم یا چرم مصنوعی

کتونی‌های ساخته شده از پوست گاو عالی هستند. این کتونی‌ها می‌تواند چرم تمام دانه یا چرم با دانه بالا باشد. این دو ماده برای کفش‌های برفی مناسب هستند زیرا برف را از پای شما دور می‌کنند.  پوست گاو اجازه نمی‌دهد برف یا آب به داخل کفش نفوذ کند، یک جفت کفش یا بهترین چکمه‌های زمستانی مردانه که با پوست گاو ساخته شده‌اند، از نفوذ آب و برف شما را در امان نگه می‌دارند.

کفش‌های چرمی‌دانه کامل با چرم ساخته می‌شوند. این گونه کفش‌ها را می‌توانید با یک محصول ضد آب اسپری کنید تا از ضد آب و برف بودن آن‌ها دوچندان مطمئن شوید.

کفش‌های چرمی‌تاپ نیز خیلی بد نیستند. مشکل فقط این است که چرم صیقل داده شده و سمباده شده است و آن را ضعیف تر از چرم دانه کامل می‌کند، اما آنها همچنین کاملاً ضد آب هستند. آنها آب و برف را عبور نمی‌دهند.

چرم مصنوعی در یک نگاه و لمس معمولی، از هر نظر شبیه چرم واقعی است. ممکن است دوام زیادی نداشته باشد، اما وقتی یک جفت کفش چرم مصنوعی نو باشد، شما را در برف محافظت می‌کند.

 

2. کفش با آستر عایق

بهترین نوع کفش برای پوشیدن در برف باید شما را بسیار گرم نگه دارد. برای رسیدن به این هدف، آنها دارای یک آستر پشمی‌هستند تا گرمایی را که پاهای شما ایجاد می‌کند، حفظ کند. یک آستر خوب گرما را به دام می‌اندازد و آن را نزدیک پوست شما نگه می‌دارد. به این ترتیب، پاها خشک و گرم می‌مانند و شما را قادر می‌سازد زمان زیادی را برای راه رفتن در برف سپری کنید. با پوشیدن یک جفت چکمه بارانی فکر نکنید که در برف راحت خواهید بود. اینها برای خشک نگه داشتن پاهای شما به جای گرم نگه داشته شدن طراحی شده اند. در برف، پای شما باید خشک و گرم نگه داشته شود. اگر کفش‌هایتان از برف خیس می‌شوند، یک خشک‌کن کفش بخرید تا چکمه‌هایتان برای ماجراجویی در فضای باز بعدی‌تان خشک شوند.

خواندن
انواع کفش جورابی را بهتر بشناسیم!

 

3. کفش با کشش خوب

اگر کفش مناسبی ندارید، پیاده روی در برف می‌تواند یک عمل ناخوشایند برای شما باشد. نوع کششی که روی کفش‌هایتان انتخاب می‌کنید دقیقاً به کاری که قرار است روی برف انجام دهید بستگی دارد. کرامپون‌های سفت و سخت برای کفش‌های برفی که برای کوهنوردی می‌پوشید بهترین هستند.

از سوی دیگر، میکرو اسپایک‌ها برای راه رفتن روی یخ و برف سبک مناسب هستند. اگر فقط چکمه‌های معمولی می‌خواهید که بتوانید هنگام رفتن به محل کار یا مدرسه در ایستگاه اتوبوس بپوشید، فقط به دنبال زیره‌های لاستیکی و آج‌های عمیق باشید. اینها شما را روی پاهایتان در برف ثابت نگه می‌دارند.

4. کفش‌های ساخته شده با تکنولوژی گورتکس

اگر یک جفت کفش با تکنولوژی Gore-Tex طراحی شده باشد، آن را یک موهبت الهی در نظر بگیرید. این بدان معنی است که شما می‌توانید پاهای خود را خشک، گرم و قابل تنفس نگه دارید، بدون اینکه برف و آب وارد شود. وقتی پاهای شما در تمام طول روز در چکمه‌های شما محصور می‌شوند، عرق می‌کنند. شما به یک جفت کفش نیاز دارید که عرق را از بین ببرد و در عین حال آب و برف را خارج کند. تاکنون فقط مواد گورتکس قادر به انجام این کار هستند. در حالی که کفش‌های ساخته شده با این فناوری ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، اما مطمئناً بهترین گزینه ای هستند که می‌توانید تهیه کنید.

خرید کتونی مناسب زمستان

5. کفش ضد آب

بیشتر کفش‌ها آب را از درزها وارد می‌کنند. هنگامی‌که مردم می‌پرسند چه نوع کفشی در برف بپوشند، به آنها توصیه می‌شود به دنبال جفتی باشند که روی درزهای آن ضد آب باشد. در کل کفش باید ضد آب باشد.

به همین دلیل است که باید کفش چرمی‌بپوشید. به عنوان مثال، اگر کفش‌های پارچه‌ای بپوشید، آن‌ها خیس میشوند و سنگین‌تر می‌شوند و پاهای شما را در طول روز سرد نگه می‌دارند. بیشتر کفش‌های چرمی‌را نیز می‌توان با یک محصول ضد آب اسپری کرد تا آنها را ضد برف کند.

کفش‌های ضد آب با مقاوم در برابر آب متفاوت هستند. مقاومت در برابر آب فقط تا آستانه ادامه دارد و پس از آن شروع به ورود آب می‌کند.

6. کتونی مناسب زمستان با حمایت از مچ پا

اگر قصد پیاده روی در برف دارید، به کفش‌هایی با حمایت از مچ پا نیاز دارید، به خصوص برای پیاده روی در مسیرهای با افزایش ارتفاع برف. چکمه‌های برفی از مچ پا پشتیبانی می‌کنند.

یک جفت کفش پیدا کنید که ساق آن بالاتر از کفش‌های معمولی باشد. هنگام قدم زدن در یک مسیر شیب دار در برف، از این حمایت خوشحال خواهید شد. اگر مچ پا ضعیفی دارید، یک جفت چکمه تهیه کنید که تا بالای قوزک پاهای شما برسد. این باید به شما کمک کند که در هنگام راه رفتن روی برف به ثبات برسید.

خواندن
چرا پا قلب دوم انسان است؟

 

7. کفش‌هایی که سایز مناسب دارند

وقتی کفش‌های نامناسب می‌پوشید، ممکن است در حین راه رفتن، پاهایتان در داخل کفش‌ها بلغزند. این می‌تواند ثبات شما را مختل کند. به یاد داشته باشید، حتی زمانی که بهترین کفش را برای راه رفتن روی برف دارید، یک کفش کوچک برای شما مشکل ایجاد می‌کند.  البته می‌توانید یک جفت کتونی یک سایز بزرگتر سفارش دهید، زیرا ممکن است بخواهید برای گرم نگه داشتن پاهای خود جوراب مرینو سنگین بپوشید.

 

8. سبک کتونی مناسب زمستان

پیدا کردن یک کتونی مناسب زمستان که هم مد باشد و هم هدف آن را برآورده کند ممکن است دشوار به نظر برسد اما غیرممکن نیست. تولیدکنندگان متعددی وجود دارند که اهمیت ترکیب ظاهر مد روز و جنبه کاربردی را درک می‌کنند. اگر فردی شیک هستید، نگران پوشیدن چکمه‌های زمستانی خسته کننده نباشید که با لباس شما ست نمی‌شود.

طرح‌های شگفت‌انگیز متفاوتی از سبک‌های جدید وجود دارد که برای فصل سرد مناسب هستند. این‌ها همه به سلیقه و ترجیح شما بستگی دارد. شاید شما پوتین‌های بلند یا ساقه‌های متوسط را ترجیح می‌دهید. به خودتان لطف کنید و کفش‌هایی را انتخاب کنید که برای خود شما جذاب به نظر می‌رسند.

 

9. وزن کتونی مناسب زمستان

شما مسئول حمل وزنه‌های سنگین نیستید. شما به کفشی نیاز دارید که روی پاهای شما سبک باشد. کفش‌های زمستانی ممکن است آنقدر که می‌خواهید سبک نباشند، اما این بدان معنا نیست که همیشه کفش‌های سنگین بپوشید. مواد کفی و آستر ممکن است وزن کفش شما را افزایش دهند. به دنبال کفشی باشید که نه تنها گرم باشد بلکه برای پوشیدن سبک نیز باشد.

 

10. گرمای کتونی

گرمای پا در فصل زمستان یک نگرانی آشکار است. چکمه‌هایی وجود دارند که می‌توانند تا -100 درجه فارنهایت را به راحتی تحمل کنند. گاهی ممکن است بخواهید خودتان را از قبل آماده کنید. اگر در تابستان یک کفش زمستانی می‌خرید، ممکن است دمای پایینی برای تست کفش نداشته باشید. توصیه می‌شود که مواد آستر را بررسی کنید. آسترهای خوب از موادی مانند پشم، زیلکس، اکریلیک و پلی پروپیلن ساخته می‌شوند. رقیق کننده در میان سایر مواد حرارتی نیز ممکن است استفاده شود. یک ماده عایق خوب برای یک کفش زمستانی باید بین 400 تا 800 گرم باشد.

سخن آخر

حال که تصمیم گرفته اید در برف چه کفشی بپوشید، به دلیل قیمت، کیفیت کفش را فراموش نکنید. بهتر است پول بیشتری بپردازید و امکانات بیشتری دریافت کنید تا اینکه برای ویژگی‌های کمتر هزینه کمتری بپردازید. عناصر کلیدی که باید در نظر بگیرید گرم ماندن پا و خشکی هستند. اگر از جمله افرادی هستید که به برند کفش اهمیت می‌دهید توصیه می‌کنیم کتونی اورجینال اسکچرز با کد 15501 را نیز در هنگام خرید کتونی مناسب زمستان بررسی بفرمایید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.