کفش, مقالات

تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی یا فیک

خرید کتونی اورجینال - شهرکفش

تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی یا فیک

اگر به دنبال کتونی اورجینال و اصل هستید باید نحوه تشخیص کتونی های کپی و فیک را بدانید. تشخیص تقلبی بودن کفش های کتانی می تواند ارزشمند باشد و در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما شود.

دلیل تولید کتونی فیک

دلیل اصلی تولید کتونی فیک، کسب درآمد است. تولیدکنندگان فیک تنها کاری که باید انجام دهند این است که از طرح  اصلی نسخه برداری کنند. از مواد ارزان قیمت استفاده کنند و تا جایی که می توانند کفش را شبیه به کتونی اصل کنند. آنها تعداد بیشماری گزینه در مورد نحوه فروش این کفش های کتانی تقلبی دارند. به طور مثال می توانند آنها را از طریق شرکت های شخص ثالث یا فروشگاه های آنلاین غیر معتبر به بازار عرضه کنند. یا یک فروشگاه فیزیکی باز کنند و کفش های کتانی تقلبی خود را در آنجا بفروشند.

اگر تیم تولید آنها به خوبی مجهز و آموزش دیده باشند، می توانند کفش های تقلبی را شبیه کفش های کتونی اورجینال کنند به طوری که تشخیص فیک بودن آنها بسیار سخت می شود. و این نه تنها برای برندهای معروف کفش، بلکه برای مصرف کنندگان، نیز بد تمام می شود.

قیمت کفش اصل - شهرکفش

نحوه تشخیص تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی

با بررسی کفش کتانی که می خواهید بخرید می توانید نشانه هایی از تقلبی بودن آن را پیدا کنید. در ادامه در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بررسی زیره کتونی

قسمت وسط کف کفش های کتونی اورجینال معمولا دوخت نمی شوند و چسب دار هستند. آنها از مواد سبک ساخته شده اند و هنگام پوشیدن احساس سنگینی نمی کنید. برای زیره از لاستیک مرغوب برای پشتیبانی مناسب کاربر استفاده می شود. کتونی های کپی از لاستیک بی کیفیت ساخته می شوند و اغلب دارای وزن بیشتری هستند.

وجود لکه های چسب

لکه های چسب زیاد در قسمت بیرونی کتونی شما، به ویژه قسمت های میانی زیره، تنها می تواند به این معنا باشد که در حین تولید بازررسی دقیقی صورت نگرفته است. این اغلب به این معنا است که آنها کفش های کتانی اورجینال نیستند.

مقایسه لنگه های کتونی با هم

یکی از بهترین توصیه های ما برای تشخیص تقلبی بودن یا نبودن کفش های کتانی خارجی و ایرانی این است که قد لنگه های راست و چپ را بررسی کنید. کفش های کتانی اورجینال باید از نظر قد و اندازه یکسان باشند. نباید یکی مواد ضخیم تری داشته باشید و دیگری پهن تر باشد. اگر این تفاوت ها را به خوبی احساس می کنید مطمئن باشید که یک جفت کفش کتانی های کپی را در اختیار دارید.

خواندن
اصول پیاده روی در روزهای کرونایی

لایه پاشنه کفش

این مورد درباره همه کفش های کتانی صدق نمی کند. اما اگر یک جفت کفش کتونی پاشنه دار می خواهید بخرید نباید لایه های پاشنه نامرتب به نظر برسد و همیشه باید روکش عالی داشته باشند.

خرید کتونی اورجینال - شهر کفش

کیفیت دوخت

تولیدکنندگان کفش های کتونی های پی در مراحلی که به بیشترین دقت نیاز هست، بزرگترین اشتباهات خود را مرتکب می شوند. هنگام بررسی دوخت ها و درزها با نمونه اصلی، می توانید به سادگی نمونه فیک را پیدا کنید.

چگونه بفهمیم کفش های کتونی آنلاین تقلبی هستند؟

اغلب فروشگاه های آنلاین را می توان دید که کفش های کتانی را به فروش می رسانند، از کجا بدانیم که آنها کفش های کتونی اورجینال را در اختیار ما قرار می دهند؟ در ادامه چند نکته وجود دارد که برای پاسخ به این سوال کمک کننده خواهد بود:

قیمت کتونی اورجینال - شهر کفش

قیمت های غیر واقعی

بارزترین تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی یا فیک این است که قیمت ها غیرواقعی هستند. قیمتی که باورش سخت است اغلب به این معناست که کتونی فیک یا دست دوم در اختیار شما قرار گرفته است.

به تعداد سایزهای موجود نگاه کنید

علاوه بر این؛ با بررسی سایر محصولاتی که فروشگاه عرضه می کند می تواند به شما ایده ای بدهد که به فروشگاه اعتماد کنید یا خیر. مدل کفش های کتونی که کمیاب هستند قاعدتا در یک فروشگاه خرده فروش در دسترس نخواهد بود. شانس یک فروشگاه اینترنتی کوچک برای داشتن این کفش های کتانی کمیاب بسیار کم است.

سایر تفاوت های کتونی اورجینال با کتونی فیک

اگر به دلایلی از قبل کفش های کتانی خود را تهیه کرده اید ما مطمئن نیستید که اورجینال است به مواردی که در ادامه اشاره خواهیم کرد دقت کنید:

برای پیدا کردن کتونی تقلبی جعبه کفش را چک کنید

جعبه کفش های کتانی شما می تواند در تشخیص فیک بودن کتانی ها به شما کمک کند. جعبه باید به درستی برچسب گذاری شده باشد. نباید یک جعبه ساده یا بدون برچسب را دریافت کنید. به طور معمول رنگ آن باید شبیه جعبه سایر کفش هایی باشد که توسط برند تولید می شود. به عنوان مثال کفش های نایک معمولا دارای جعبه نایک نارنجی، قهوه ای یا قرمز هستند. حتی به فونت نوشته ها، جایگاه آنها، بزرگ و کوچک بودن نوشته ها دقت کنید.

خواندن
نکات مهم خرید صندل و دمپایی

خرید اینترنتی کتونی اصل - شهرکفش

ترکیب رنگ های اشتباه در کتونی های کپی

اکثر فروشندگان کفش های کتانی فیک محصولات خود را به عنوان منحصر به فرد تبلیغ می کنند. اما با مقایسه کفش ها با وب سایت سازنده اصلی به شما نشان می دهد که این ادعا حقیقت دارد یا نه. باید رنگ ها و تن و سایه های رنگ کتانی شما با نمونه موجود در وب سایت سازنده مطابقت داشته باشد.

خرید کتونی اصل - شهرکفش

پوشیدن کفش کتونی

تشخیص تقلبی بدون کفش های کتونی وقتی ساده تر می شود که آنها را بپوشید. اگر داخل کفش های کتونی خیلی باریک یا کوچک به نظر می رسد، به احتمال زیاد کفش های کتانی اصل نیستند. یکی دیگر از مواردی که باید به ان توجه کنید وزن آنها است. کفش های کتانی های کپی معمولان سنگین تر از کفش های کتانی اورجینال هستند.

خرید کتونی خارجی های کپی- شهرکفش

برچسب داخل کفش کتانی را بررسی کنید

قانع کننده ترین روش برای تشخیص تقلبی بودن یا نبودن کفش های کتونی این است که برچسب داخل کفش کتانی و برچسب روی جعبه را بررسی کنید.

این برچسب اغلب روی زبانه، پاشنه یا قوس کفش شما قرار می گیرد و سایز و کشور تولید کننده را نشان می دهد. همچنین ممکن است زمان تولید و کد محصول را نشان دهد. برچسب روی جعبه معمولا در کناره ها قرار می گیرد و تقریبا همان اطلاعاتی که برچسب داخل کفش به همراه دارد را نشان می دهد. اگر هر یک از اطلاعات برچسب داخل کفش و جعبه با هم مطابقت ندارد به این معناست که کفش های کتانی اصل نیستند.

کفش اصل بوی بدی نمیده

ممکنه این حرف شوخی به نظر برسد؛ اما کفش های کتانی تقلبی بوی تندی دارند. این دسته از محصولات از موارد ارزان تری نسبت به کفش های کتونی اورجینال و اصل ساخته می شوند و به همین دلیل رایجه به شدت متفاوتی دارند.

تصاویری برای درک بهتر تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی یا فیک

خرید آنلاین کفش اورجینال - شهرکفش

 

کتونی اورجینال - شهرکفش

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.