مقالات

تفاوت تیشرت و پولوشرت

خرید تیشرت و پولوشرت اورجینال -شهرکفش

تفاوت تیشرت و پولوشرت

تیشرت از لباس های مشترک مردان و زنان است که به دلیل زیبایی و راحتی بسیار محبوب هستند. بسیاری از افرادی که قصد خرید تیشرت را دارند ممکن است نتوانند بین تیشرت و پولوشرت در بازار یکی را انتخاب کنند. علاوه بر این بسیاری تفاوت بین آنها را نمیدانند. اگر می خواهید تفاوت بین تیشرت و پولوشرت را بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در ابتدا به تعریف کلی تی شرت و پولوشرت اشاره میکنیم، سپس به تفاوت میان آن دو میپردازیم.

 

خرید تیشرت اورجینال مردانه و زنانه -شهر کفش

تیشرت چیست؟

تیشرت ها به دلیل شباهتی که به تی انگلیسی دارند و با آستین کوتاه هستند به این نام نامیده شدند. تیشرتها معمولا بدون یقه و آستین کوتاه هستند. از پارچه ای سبک مانند پنبه ساخته شده است.این پیراهن‌ها در دسته بندی  لباس‌های غیررسمی طبقه بندی میشوند و مناسب نیست در رویدادهای رسمی، حرفه‌ای پوشیده شوند.

در مد های مدرن، تیشرت ها در شکل ها و سبک های مختلف وجود دارند و معمولا با یقه یو شکل دیده میشوند ، اما به صورت یقه وی شکل هم دیده میشوند.

آنها در ابتدا به عنوان زیر پیراهن پوشیده می شدند، اما امروزه هم مردان و هم زنان آنها را به عنوان جداگانه به عنوان لباس رویی استفاده می کنند. تی‌شرت‌ها می‌توانند تک رنگ باشند یا حاوی تصاویر، آرم، کارتون و غیره باشند. علاوه بر این، آنها می توانند در طول های مختلف مانند تی شرت های معمولی یا تی شرت های بلند باشند، اما بیشتر تی شرت ها فقط تا کمر کشیده می شوند و معمولاً با شلوار جین یا دامن (برای دختران) پوشیده می شود.

پولوشرت مردانه و زنانه - شهر کفش

پولوشرت چیست؟

پیراهن پولوشرت که به آن پیراهن تنیس یا پیراهن گلف یا تیشرت یقه دار نیز می‌گویند، نوعی پیراهن یقه‌دار است که معمولاً دارای دو یا سه دکمه در انتهای یقه دارد و برای مراسم های رسمی تر به کار می روند. برخی از پولوشرت ها ممکن است یک جیب اختیاری نیز داشته باشند. آنها معمولاً در رنگ های ثابت یا الگوهای ساده دارند و برخلاف تی شرت ها که از پنبه بافته می شوند از پارچه های تریکو ، پلی استر، پنبه پیکه، پنبه درهم، پشم مرینو، ابریشم یا الیاف مصنوعی می توان برای تولید پیراهن های پولوشرت استفاده کرد.

خواندن
کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پیراهن های پولو را می توان با شلوار جین و همچنین شلوارهای مجلسی پوشید.

خرید انواع تیشرت و پولوشرت -شهرکفش

تفاوت پولوشرت و تی شرت در چیست؟

1-طراحی

مهم ترین تفاوت تی شرت ها و پولوشرت در طراحی آن ها است .تی شرت یک تاپ معمولی با آستین های کوتاه است که به شکل تی آزاد است. اما پولوشرت یک پیراهن نخی آستین کوتاه با یقه و چند دکمه روی یقه است.

2-یقه

پیراهن های پولو دارای یقه هستند. اما بسیاری از تی شرت ها یقه ندارند.

تیشرت یقه ای  -شهر کفش

3-دکمه ها

تی شرت های یقه دار دو یا سه دکمه زیر یقه دارند. اما تیشرت ها معمولا دکمه ندارند.

4-کاربرد

پولوشرت ها در واقع پیراهن های درجه یکی هستند که طراحی شیکی دارند و می توان از آنها به عنوان یک لباس با کیفیت و پرکاربرد استفاده کرد.

از تیشرت‌های یقه دار می‌توان در محل کار، بیرون از خانه، مهمان‌های کوچک خانوادگی و دوستانه و... استفاده کرد، در واقع با پولوشرت ها می‌توانید استایل جذابی داشته باشید و همچنین شیک به نظر برسید.

در مقابل طرح، پارچه و دوخت تی شرت ها به گونه ای است که به عنوان لباس روزانه در خانه یا در یک جلسه دوستانه و غیررسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

 5- نوع پارچه

پولوشرت ها ظاهر رسمی‌تری دارند، به همین دلیل از پارچه‌های باکیفیت و الیاف قوی‌تری نسبت به تی‌شرت‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که پولوشرت‌ها از پارچه‌های باکیفیت و محکم‌تری ساخته می‌شوند، کمتر چروک می‌شوند و نیازی به اتو کردن ندارند.

اما تی شرت ها برای مجالس غیر رسمی استفاده می شوند و اغلب از پارچه های نخی با قیمت های ارزان، دوام و ماندگاری کم، وزن سبک و ... در مقایسه با تیشرت های پولو استفاده می شوند و به این دلیل که  از پارچه های سبک درست می شوند، زودتر چروک می شوند و ممکن است ظاهر را کمی شلخته و نامنظم نشان دهند.

خواندن
تاریخچه آندر آرمور UNDER ARMOUR

6- الگو و رنگ

پولوتیشرت ها یا تیشرت یقه‌دار معمولا در رنگ‌های ثابت یا طرح‌های اصلی مانند راه راه یا چارخونه هستند. تصویر و شعار ندارند. اما تی شرت ها ممکن است در رنگ های ثابت، طرح های کوچک یا بزرگ باشند. عکس، شعار و امثال اینها را هم روی آنها چاپ می کنند.

7-زمان استفاده

از آنجایی که پارچه مورد استفاده در تولید پولوتیشرت  دارای نخ و بافته است، گردش هوا بین بدن و لباس در آنها بیشتر است و حتی در تابستان نیز تعریق بدن در داخل پولوتیشرت ها کمتر است.

در حالی که تی شرت فقط در بهار و تابستان استفاده می شود، تی شرت های یقه دار را می توان در فصول سردتر نیز استفاده کرد.

تی شرت های مرتبط با مد در طرح های مختلفی تولید می شوند که ممکن است به مرور زمان آنها را به لباس های غیر قابل استفاده تبدیل کند. اما پولوتیشرت ها به دلیل سادگی و وفاداری به طرح اصلی خود همیشه مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت تیشرت و پولوشرت - شهر کفش

تیشرت و یا پولوشرت ، کدام بهتر است؟

تی شرت ها و تی شرت های پولو از جمله محبوب ترین گزینه های آستین کوتاه هستند. جای تعجب نیست به عنوان اصول مد، آنها مکمل لباس های غیر رسمی در روز هستند و تقریباً با هر سبک دیگری نیز کار می کنند. چه برای جلسات معمولی در محل کار یا در اوقات فراغت: هر دوی این آثار کلاسیک انتخاب خوبی هستند.

اما یک تی شرت گاهی اوقات می تواند بیش از حد معمولی و غیر شیک به نظر برسد.

از طرفی پیراهن پولوتیشرت علاوه بر ویژگی های کاربردی و اسپرت یک انتخاب ظریف است.

با این حال، پولوتیشرت ها می تواند به راحتی تبدیل به یک پوشش معمولی شود اگر مناسب نباشد.

تفاوت در ویژگی های هر دو پیراهن مهم است زیرا در نهایت به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید چه زمانی آنها را بپوشید. در واقع شما با توجه به زمان و مکان و کاربرد آنها میتوانید یکی از این دو را انتخاب کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.