مقالات

تاثیر پیاده روی در کاهش وزن و چربی شکم

تاثیر پیاده روی در کاهش وزن و چربی شکم

اگر می خواهید تناسب اندام و سلامت خود را حفظ کنید ،باید به طور منظم ورزش کنید.  این به این دلیل است که آمادگی جسمانی می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، دیابت و سرطان را کاهش دهد. ورزش علاوه بر اینکه به شما کمک می کند زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشید، می تواند در مدیریت وزن شما نیز مفید واقع شود. خوشبختانه پیاده روی یک نوع عالی از فعالیت بدنی رایگان ، کم خطر و در دسترس اکثر افراد است. این مقاله تاثیر پیاده روی در کاهش وزن و چربی شکم را نشان می دهد. یکی از موثرترین روش ها برای کاهش چربی شکم این است که به طور منظم در تمرینات هوازی مانند پیاده روی شرکت کنید.

بیشتر بخوانید:

کفش مخصوص پیاده روی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

تاثیر پیاده روی در کاهش وزن

پیاده روی کالری می سوزاند

بدن شما برای تمام واکنش های شیمیایی پیچیده که به شما اجازه حرکت، تنفس ، فکر و در کل هر نوع عملکردی می دهد، به انرژی (به شکل کالری) نیاز دارد. با این حال، نیاز روزانه به کالری در افراد مختلف متفاوت است و تحت تأثیر مواردی مانند سن ، قد ، وزن ، جنس ، ژن ها و سطح فعالیت شما قرار می گیرد. به خوبی شناخته شده است که برای کاهش وزن، باید کالری بیشتری از آنچه مصرف می کنید بسوزانید. علاوه بر این ، افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند نسبت به افرادی که کم تحرک هستند کالری بیشتری می سوزانند. این یکی از موارد تاثیر پیاده روی در کاهش وزن و چربی شکم است. با این حال ، محیط های مدرن زندگی و کار باعث شده است که شما زمان زیادی از روز خود را به حالت نشسته بگذرانید، به ویژه اگر شغل شما اداری باشد. متأسفانه ،شیوه زندگی بی تحرک نه تنها می تواند به افزایش وزن کمک کند ، بلکه می تواند خطر ابتلا به مشکلات سلامتی را نیز افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

کفی مموری فوم (Memory Foam) چیست | چرا بهتر است از کفی مموری فوم استفاده کنیم

پیاده روی بیشتر می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر و کاهش این خطرات کمک کند. در واقع ، پیاده روی یک مایل (1.6 کیلومتر) بسته به جنسیت و وزن شما تقریبا 100 کالری می سوزاند. یک مطالعه میزان کالری افراد با سطح تناسب اندام متوسط ​​را پس از پیاده روی با سرعت 3.2 مایل (5 کیلومتر) در ساعت یا دویدن با سرعت 6 مایل در ساعت را بررسی کرد. نتایج نشان داد کسانی که با سرعت زیاد راه می رفتند به طور متوسط ​​90 کالری در هر مایل می سوزاندند. علاوه بر این ، اگرچه دویدن به طور قابل توجهی کالری بیشتری می سوزاند (دویدن نسبت به پیاده روی، به طور متوسط ​​حدود 23 کالری بیشتر در هر مایل می سوزاند)، هر دو نوع ورزش به میزان قابل توجهی، تعداد زیادی کالری می سوزانند. برای افزایش شدت پیاده روی و سوزاندن کالری بیشتر ، سعی کنید در مسیرهایی با تپه یا شیب ملایم قدم بزنید.

بیشتر بخوانید:

چگونه سایز پای خود را پیدا کنیم؟ | سایز پای من چند است؟

نکاتی راجع به تاثیر پیاده روی در کاهش وزن

تاثیر پیاده روی در کاهش وزن

 • پیاده روی کالری می سوزاند که همین موضوع به کاهش وزن کمک می کند. در واقع پیاده روی به اندازه تنها یک مایل حدود 100 کالری می سوزاند.
 • پیاده روی به حفظ ماهیچه های بدون چربی کمک می کند.
 • وقتی افراد کالری و وزن خود را کاهش می دهند، اغلب علاوه بر چربی بدن ، مقداری عضله نیز از دست می دهند. این اتفاق می تواند مضر باشد زیرا ماهیچه ها از نظر متابولیک بیشتر از چربی فعال هستند. این بدان معناست که داشتن ماهیچه های بیشتر به شما کمک می کند کالری بیشتری در هر روز بسوزانید. انجام ورزش از جمله پیاده روی می تواند با حفظ ماهیچه های بدون چربی هنگام کاهش وزن، با این اثر مقابله کند.
 • حفظ ماهیچه بدون چربی به کاهش میزان سوخت و ساز بدن که اغلب با کاهش وزن اتفاق می افتد کمک می کند و حفظ نتایج را آسان تر می کند.
 • علاوه بر این ورزش منظم می تواند از دست دادن ماهیچه های مربوط به سن را کاهش دهد و به شما کمک می کند تا قدرت و عملکرد ماهیچه های خود را در سالهای بعد حفظ کنید.
 • پیاده روی می تواند از کاهش عضلات جلوگیری کند که ممکن است هنگام کاهش کالری برای کاهش وزن رخ دهد. این به کاهش میزان متابولیک که هنگام کاهش وزن رخ می دهد ، کمک می کند و کاهش وزن را آسان تر می کند.
 • پیاده روی چربی شکم را کاهش می دهد.
 • ذخیره مقدار زیادی چربی در ناحیه میانی با افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی مرتبط است.
 • در حقیقت مردان با دور کمر بیشتر از 40 اینچ (102 سانتی متر) و زنان با دور کمر بیشتر از 35 اینچ (88 سانتی متر) دارای چاقی شکمی هستند، که خطری برای سلامتی محسوب می شود.
 • در یک مطالعه کوچک، زنان مبتلا به چاقی که به طور متوسط ​​سه بار در هفته به مدت 50 هفته 50 تا 70 دقیقه پیاده روی کردند ، دور کمر و چربی بدن خود را کاهش دادند. در این مطالعه مشخص شد که چربی مستقیم زیر پوست (زیر جلدی) و چربی پنهان داخل حفره شکمی (احشایی) هر دو به میزان قابل توجهی کاهش یافت.
 • یک مطالعه دیگر نشان داد افرادی که رژیم غذایی کنترل شده کالری داشتند و هفته ای 5 بار به مدت 12 هفته 1 ساعت پیاده روی می کردند در مقایسه با افرادی که به تنهایی از رژیم غذایی پیروی می کردند، می توانستند دور کمر و چربی بدن خود را کاهش دهند.
 • نشان داده شده است که فعالیت بدنی خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و احساس استرس، افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد. پیاده روی باعث می شود مغز شما به هورمون های سروتونین و نوراپی نفرین حساس تر شود. این هورمون ها احساس افسردگی را تسکین می دهند و باعث ترشح اندورفین می شوند که باعث می شود احساس خوشبختی کنید.
 • این خود یک مزیت بزرگ است. با این حال ، تجربه بهبود خلق و خوی هنگام پیاده روی منظم ممکن است ادامه این عادت را آسان تر کند.
 • علاوه بر این ، برخی از مطالعات نشان داده اند که اگر از فعالیت بدنی لذت می برید ، احتمال ادامه فعالیت شما افزایش می یابد.
 • اگر افراد از آن لذت نمی برند ، تمایل کمتری به ورزش دارند ، که می تواند نتیجه تمرینات فیزیکی بیش از حد باشد
 • این باعث می شود پیاده روی یک انتخاب عالی باشد ، زیرا این یک ورزش با شدت متوسط ​​است. این به احتمال زیاد شما را ترغیب می کند تا بیشتر راه بروید ، تا تسلیم نشوید.
 • شرکت منظم در ورزش هایی که از آن لذت می برید ، مانند پیاده روی ، می تواند روی رفتار شما تاثیر بگذارد و انگیزه بیشتری برای ادامه آن داشته باشد ، که به نوبه خود از کاهش وزن پشتیبانی می کند.
 • ورزش منظم مانند پیاده روی به شما کمک می کند تا ماهیچه های یشتری بسازید تا کالری بیشتری بسوزانید ، حتی در حالت استراحت.
 • یک بررسی تخمین زده است که برای حفظ وزن ثابت و جلوگیری از افزایش وزن شما باید حداقل 150 دقیقه در هفته پیاده روی کنید.
 • با این حال، اگر وزن زیادی از دست داده اید، ممکن است نیاز داشته باشید که بیش از 200 دقیقه در هفته ورزش کنید تا خود را از افزایش مجدد وزن مصون نگه دارید.
خواندن
خیس شدن کفش ضد آب به چه علت اتفاق می افتد؟

بیشتر بخوانید:

مزایای کتانی اسکچرز | تکنولوژی‌های پایه‌ای کفش‌های اسکچرز

آیا پیاده روی بهتر از دویدن است؟

پیاده روی سریع به عنوان یک ورزش با شدت متوسط ​​در نظر گرفته می شود که به زبان ساده مانند این است که به شما امکان می دهد مکالمه ای را انجام دهید نه این که آواز بخوانید. البته دویدن یک فعالیت بسیار چالش برانگیز است و به عنوان یک تمرین شدید در نظر گرفته می شود. پیاده روی و دویدن هر دو مزایای یکسانی را ارائه می دهند. یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا گزارش داد که پیاده روی و دویدن منجر به کاهش خطر مشابه فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت نوع 2 می شود. اما به خاطر داشته باشید که برای سوزاندن کالری بیشتر و دستیابی به برخی دیگر از مزایای ناشی از دویدن، باید مدت زمان بیشتری پیاده روی کنید.

اما اگر برای مدت زمان زیادی تحت فشار نباشید یا به دنبال شرکت در مسابقه ورزشی نباشید، پیاده روی می تواند گزینه بهتری برای شما باشد. به خصوص اگر مشکلات مفصلی یا کمردرد دارید، توجه کنید که پیاده روی استرس و فشار کمتری به مفاصل و پاهای شما نسبت به دویدن وارد می کند. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که نیروی ضربه دویدن به طور قابل توجهی بیشتر از راه رفتن است، چه پیاده روی متوسط ​​چه پیاده روی شدید. این بدان معناست که خطر کمتری برای صدمات مفصلی هنگام راه رفتن وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

آناتومی کفش پیاده روی

پیاده روی با سرعتی سریع یا با شدت متوسط ​​مزایای مشابهی با دویدن دارد. با این حال ، شما باید مدت زمان بیشتری پیاده روی کنید تا کالری بیشتری بسوزانید و برخی از مزایای مشابه را بدست آورید. اگر مشکلات مفصلی یا آسیب دیدگی دارید پیاده روی ممکن است یک گزینه قلبی بهتر از دویدن باشد.

خواندن
بهترین راه سوزاندن کالری | کاهش وزن

در خبرنامه رایگان Wellness Wire چالش Move Your Body Challenge دستورالعمل های گام به گام یک تمرین ساده در روز به شما داده می شود تا به شما در ایجاد روال حرکتی شخصی کمک کند.

منابع:

https://www.healthline.com/nutrition/walking-for-weight-loss

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.