مقالات

بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

دلیل کمر درد را می توان در علت های زیادی جستجو کرد. شاید دلیل کمردرد شما این است که بیش از حد به کمر خود فشار آورده اید، یا شاید دلیل کمردرد شما این است که بیشتر ساعات روز را می نشینید و یا شاید شما یک بیماری زمینه ای دارید که باعث ایجاد درد در ناحیه کمر می شود. اگر بیش از یک ماه است که کمر درد دارید یا اینکه با گذشت زمان درد شما بدتر می شود، یا علائم عصبی جدیدی مانند بی حسی یا ضعف در هر قسمت از بدن شما ظهور پیدا کرده است، بهتر است به متخصص مراجعه کنید. در این مقاله نحوه انتخاب بهترین کفش برای کمر را بررسی می کنیم و تحلیل می کنیم که آیا کفش شما می تواند در کمر درد موثر باشد یا نه.

مجله مطرح Everyday Health با چند پزشک متخصص در شهر نیویورک برای دستیابی به بهترین  کفش برای کمر صحبت کرد. همه پزشك ها متذكر شدند كه کفشی که برای یك فرد بهتر است لزوماً برای دیگران جواب نخواهد داد. اما یک سری از ویژگی ها باید در همه انواع کفش ها باشد. به عنوان مثال برای بسیاری از افراد، کفش هایی که به خوبی متناسب باشند، به اندازه کافی بالشتک داشته باشند و حمایت مناسبی ارائه دهند، گزینه های مناسبی هستند.

 

بهترین کفش برای کمر

هنگام انتخاب کفش به دنبال چه چیزی باشید

کفش های کتانی و سایر کفش ها باید برای فرد حس راحتی فراهم کنند و حتی اگر نو هم باشند نباید هیچ قسمت از پای شما را نیشگون بگیرند و تحریک کنند. هنگامی که کفشی را برای خرید امتحان می کنید، مدتی را به قدم زدن با آن بپردازید. از خرید کفش های خیلی تنگ، گشاد، بدون پشتیبانی و ناراحت کننده خودداری کنید. برای اینکه شانس خود را برای یافتن بهترین کفش برای کمر افزایش دهید، در اینجا برخی از ویژگی های کفش را ذکر می کنیم:

قد پاشنه متوسط

طبق گفته پائولین فو، DPM ، پزشک طب اطفال و استادیار بالینی ارتوپدی در بیمارستان Mount Sinai درNYC ، کفش هایی که پاشنه کم و کوتاهی دارند بهترین نوع کفش ها هستند. کفش پاشنه بلند، امکان چرخیدن مچ پا را می دهد. از طرف دیگر کفش پاشنه بلند، روی نحوه چرخش پای شما تأثیر می گذارد. دکتر فو می گوید، این امر بر ستون فقرات و کمرتان تأثیر می گذارد و باعث بروز کمر درد می شود. توصیه انجمن پزشکی پزشکی اطفال آمریکا برای اندازه پاشنه چیزی کمتر از 2 اینچ است و هرگز چیزی بالاتر از این اندازه، قابل قبول نیست. فو خاطرنشان می کند که پاشنه های 2 اینچی برای کاهش فشار روی پاهای شما هنگام راه رفتن، طراحی شده است. اندازه ایده آل پاشنه کفش، به گفته وی، بین 1 تا 2 اینچ است.

فو می گوید در حالی که اندازه پاشنه کفش به طور معمول به عنوان یک نکته منفی در مورد بسیاری از کفش های زنانه مطرح می شود، مفهوم اندازه پاشنه به عنوان یک مورد مثبت در مورد مردان نیز صدق می کند. با این حال، او همچنین اشاره کرد که بیشتر کفش های مردانه از نظر ارتفاع پاشنه، خنثی هستند، بنابراین پاشنه و انگشتان پا در یک سطح قرار می گیرند و مردان، کمردرد کمتری نسبت به زنان دارند.

خواندن
راهنمای خرید کفش بچه گانه

 

بهترین کفش برای کمر

بهترین کفش برای کمر دارای بالشتک مناسب و جاذب شوک است

علاوه بر ارتفاع پاشنه، اینکه پاشنه کفش، شوک را به خوبی جذب می کند برای کمر شما نیز مهم است. بهترین کفش برای کمر، کفشی است که شوک و ضربه را جذب کند و بالشتک سازی مناسبی داشته باشد. برخی از افراد هنگام راه رفتن با پاشنه خود بیشتر از دیگران زمین می خورند چرا که کفش آن ها بالشتک سازی مناسبی ندارد. اما فو و دکتر باتس اظهار داشتند که یک پاشنه چوب پنبه یا پاشنه لاستیکی یا گوه ای می تواند در جذب شوک کمک کننده باشد.

انتخاب کفش با بالشتک مناسب می تواند برای دونده ها شوک اضافی را جذب کند و بنابراین ممکن است گزینه خوبی برای دونده های مسن تر، دونده هایی که سابقه آسیب دیدگی پا دارند یا دونده هایی که عمدتا بر روی سطوح سخت می دوند، باشد.

زیره های  Rocker-Bottom

زیره های راک پایین برای همه مناسب نیستند، اما در برخی شرایط می توانند مفید باشند. این زیره ها کف ضخیمی هستند که در قسمت جلو و گاهی هم در پشت کفش قرار می گیرند و به طور کلی، فشار وارده بر مفاصل و قسمت پایین پا را کاهش می دهند. زیره های راک پایین یکی از ویژگی های معمول کفش های درمانی و بهترین کفش برای کمر هستند که برای افراد مبتلا به مشکلات مربوط به دیابت در پا تجویز می شود و همچنین در برخی از مدل های کفش های کتانی و کفش پیاده روی هم دیده می شود. فو  خاطرنشان می کند که کفش های کتانی با یک کف لاستیکی ضخیم باعث کاهش ضربه روی پاشنه می شوند که این مسأله برای مقابله با ورم کف پا و همچنین دردهای زانو، مفصل ران و کمر درد مفید است.

بیشتر بخوانید:


از کفش هایی که با آن ها کمر درد را تجربه می کنید اجتناب کنید

هرچه یک کفش را بیشتر بپوشید و بیشتر با آن پیاده روی کنید، بیشتر متوجه تاثیر آن کفش بر کمر خود می شوید. اگر کفشی می پوشید و احساس درد به شما دست می دهد دیگر آن را نپوشید.

مراقب پاشنه منفی باشید

صندل لا انگشتی و در کل همه صندل ها و دمپایی ها و کفش های صاف، اگرچه برای پیاده روی سریع در بلوک یا ساحل قابل قبول هستند ولی برای پاهای شما مفید نیستند و در تمام طول روز نمی توان آن ها را پوشید. این مساله وقتی بیشتر جدی می شود که قبلا کمر درد داشته باشید. فو توضیح می دهد که بیشتر کفش های صاف پاشنه شما را زیر انگشتان پا پایین می آورند و یک پاشنه منفی ایجاد می کنند. اگرچه او متذکر می شود که کفش های با پاشنه صاف مقداری کوسن ارائه می دهند. کف این نوع کفش ها معمولاً به اندازه کافی ضخیم نیست تا شوک را جذب کند. البته تعداد کمی از مردم در خارج از خانه دمپایی می پوشند. بنابراین تا زمانی که دمپایی را فقط در خانه می پوشید، لازم نیست زیاد نگران آنها باشید.

بیشتر بخوانید:

خواندن
کفش پیاده روی اسکیچرز

پگونه صندل مناسب انتخاب کنیم؟

 

در کل فو برای استفاده از هر نوع کفشی که یک پاشنه منفی داشته باشد هشدار می دهد و می گوید این نوع کفش ها لگن شما را به گونه ای می چرخانند که می تواند کمر درد را بدتر کند.

کفش خیلی سخت یا خیلی نرم؟

اینکه پاشنه کفش خیلی سخت باشد یا خیلی نرم و اینکه کدام یک بهترین کفش برای کمر است مسأله مهمی است. با توجه به اینکه می خواهید کفش شما برخی از ضربه ها را در خود جذب کنند، بهتر است از پوشیدن کفش هایی که کاملاً سخت است، خودداری کنید چرا که کفش های با پاشنه سخت بالشتک سازی ندارند و آسیب جدی به کمر وارد می کنند. با این حال، کفش های با پاشنه نرم هم در عین حالی که بالشتک سازی خوبی دارند ولی اگر با یک پاشنه پشتیبانی کننده ترکیب نشود چندان گزینه مناسبی نیستند در کل بهترین کفش برای کمر، کفشی است که پاشنه ای با بالشتک سازی بالا و در عین حال با مقاومت خوب در برابر ضربه و اجسام سخت داشته باشد.

کفش های مینیمالیست معمولاً توصیه نمی شوند

فو می گوید، کفش های مینیمالیستی که بعضاً به دلیل کف بسیار نازک آنها “پابرهنه” نامیده می شوند برای کمر شما مناسب نیستند. کسانی که از قبل مشکل کمر دارند، به طور معمول این نوع کفش ها را می پسندند که متاسفانه این کفش ها هم به رفع این مشکلات کمک نمی کنند و ممکن است حتی برخی از کمردردها را تشدید کنند. لازم به تکرار است که این کفش ها لگن فرد را نسبت به کفش هایی با کف ضخیم تر به طور متفاوتی می چرخانند که همین امر به کمر فرد آسیب وارد می کند.

بیشتر بخوانید: 

کفش نامناسب چه مشکلاتی برای پا بوجود می آورد؟

از کجا می توانید در انتخاب کفش خود کمک بگیرید

اگر به توصیه های شخصی تری در مورد انتخاب کفش احتیاج دارید، Fu توصیه می کند به دنبال یک پزشک متخصص پا بروید که در زمینه بیومکانیک پا آموزش دیده باشد و بتواند مواردی مانند ناهنجاری های راه رفتن را تشخیص دهد. هر دو پزشك خاطرنشان كردند كه بعضی از فروشگاههای كفش، پرسنل آموزش دیده ای دارند كه می توانند بر اساس فرم پا و همچنین اندازه گیری ها، كفش خاصی را توصیه كنند.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید اینترنتی کفش

بخاطر داشته باشید که اگر با وجود پوشیدن کفش مناسب هنوز درد کمر دارید، ممکن است وقت آن باشد که دلایل دیگر درد خود را بررسی کنید. پزشک مراقبت های اولیه شما، علائم مشکلات پزشکی که ممکن است باعث کمر درد شود را بررسی می کند و مشخص می کند چه جنبه هایی از سبک زندگی شما در آن نقش دارد و شما چه تغییراتی می توانید در نحوه انتخاب کفش و نحوه پوشیدن کفش ایجاد کنید.

برای انتخاب کفش های اورجینال و های کپی با مشاوران شهر کفش در تماس باشید. شهر کفش عرضه کننده کفش های اسکچرز اورجینال، 361 درجه اورجینال و سایر برندهای اورجینال و های کپی می باشد و می توانید با اعتماد به ما بهترین انتخاب را داشته باشید.

منابع:

https://www.everydayhealth.com/news/best-worst-shoes-back-pain

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.