مقالات, کفش

بهترین های کفش دامادی و مجلسی

شهرکفش - کفش دامادی و مجالس

بهترین مدلهای کفش دامادی

وقتی صحبت از لباس مردانه در روز عروسی می‌شود، کت و شلوار اغلب اولین چیزی است که به ذهن می‌رسد. باید بدانید، بخش‌های دیگری فراتر از کت و شلوار وجود دارند که باید در نظر بگیرید. لوازم جانبی مانند کراوات، دستمال جیبی، جوراب و کفش تضمین می‌کند که مردان بهترین لباس را از سر تا پا داشته باشند. در این مقاله به کفش‌های مناسب دامادی می‌پردازیم. اگرچه تنوع زیادی در انتخاب کفش وجود دارد، اما چند مدل اصلی برای کفش دامادی مردانه وجود دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید. آشنایی با این اصطلاحات می‌تواند به پسرها کمک کند که بدانند چه چیزی بپوشند. مواردی که در انتخاب کفش دامادی باید به آن‌ها اهمیت دهید در لیست زیر آمده است.

1. رنگ و مدل کت و شلوار در انتخاب کفش‌های دامادی مهم هستند

رنگ و جنس کت و شلوار داماد اولین جنبه ای است که باید در انتخاب کفش دامادی به آن توجه کرد. علاوه بر این، کفش‌ها باید با سبک کت و شلوار مطابقت داشته باشند، رنگ‌های معمولی برای کفش دامادی، تمایل به رنگ‌های چرم قهوه‌ای یا مشکی دارند، اما می‌توانید کفش‌های رنگی نیز به آن‌ها اضافه کنید. نوع ساعت، پیراهن یا کراواتی که می‌پوشید باید با کفش‌های شما همخوانی داشته باشد. به همین دلیل مهم است که چند هفته قبل از عروسی همه لباس‌های خود را با هم بپوشید و آن را کامل امتحان کنید تا مطمئن شوید همه چیز با هم مطابقت دارد.

2. در عروسی‌های سنتی کفش دامادی سنتی بپوشید

اگر مراسم عروسی شما از آداب و رسوم سختگیرانه پیروی می‌کند، داماد باید کفش‌های رسمی مانند آکسفورد یا بروگ با چرم مشکی بپوشد.

شهر کفش - کفش دامادی مجلسی

3. زمان عروسی، در انتخاب کفش دامادی مهم است

هنگام انتخاب کفش عروسی، زمان سال، آب و هوا و محل برگزاری را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، کفش‌های عروسی مشکی براق برای یک مکان شیک‌تر مناسب هستند، در حالی که می‌توانید سبکی آرام‌تر را برای عروسی تابستانی یا ساحلی انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که آیا روی چمن راه می‌روید یا روی زمین محکم. اگرچه این موضوع به اندازه کفش عروس مهم نیست، اما خوب است که انتخاب کفش مناسب برای روز بزرگ خود را در نظر داشته باشید.

4. در انتخاب کفش دامادی به دنبال راحتی باشید

مهم ترین چیز این است که کفش‌ها به خوبی در پای شما جا بیفتند، راحت باشند و احساس خوبی در آنها داشته باشید. این قانون برای کل لباس‌هایی که در این روز می‌پوشید صدق می‌کنند، از کت و شلواری که انتخاب می‌کنید تا کفشی که در طول روز با آن راه می‌روید. عروسی‌ها رویدادهای کوتاهی نیستند، بنابراین یک جفت کفش انتخاب کنید که هم از نظر استایل و هم از نظر راحتی با آن راحت باشید. از چند روز قبل آنها را بپوشید تا از ایجاد تاول در روز بزرگ خود جلوگیری کنید.

5. به پاشنه کفش دامادی اهمیت دهید

کفش پاشنه بلند فقط برای عروس خانم‌ها نیست. برخی از دامادها ممکن است بخواهند یک اینچ یا بیشتر افزایش قد داشته باشند، به خصوص اگر عروس قرار است کفش‌های پاشنه بلند بپوشد. می‌توانید پلتفرم‌هایی را خریداری کنید که در داخل کفش داماد قرار می‌گیرند و اصلا به چشم نمی آیند. پیاده روی را با این پلتفرم‌ها تمرین کنید تا مطمئن شوید که در روز بزرگ خود به طور عادی راه می‌روید. همچنین برخی از طراحان کفش‌های دامادی ای را ارائه می‌دهند که پلتفرم آن دقیقاً در کفش تعبیه شده است و به آن‌ها کفش دامادی پاشنه مخفی می‌گویند.

شهر کفش - کفش دامادی قهوه ای

6. جنس زیره کفش دامادی اهمیت دارد

اگرچه اکثر ما توجه زیادی به این موضوع نداریم که زیره کفش از چه موادی ساخته شده و چگونه دوخته می‌شود، اما این قسمت از کفش، مهم ترین شاخص راحتی و انعطاف پذیری آن است. اگر به ویترین مغازه‌ها نگاهی بیاندازید می‌بینید که زیره کفش‌های بی کیفیت به هم دوخته شده، به رویه چسبیده یا با خمیر جوش داده شده است. در این نوع کفش دامادی پاهای شما عرق می‌کند، بو می‌دهد. یادآوری مجدد این نکته خالی از لطف نیست که در روز عروسی مدت زیادی ایستاده خواهید بود و توصیه می‌کنیم در انتخاب کفشی که برای این روز خاص خریده اید برای پوشیدن بعد از عروسی دقت کنید. انتخاب کفش دامادی چرم برابر است با کیفیت عالی. پولی که هنگام خرید کفش برای داماد برای کفش‌های چرم مصنوعی خرج می‌کنید، قطعا و قطعا هدر می‌رود. اکیدا توصیه می‌کنیم از کفش‌های ساخته شده از پلاستیک، چرم پلاستیکی یا پلیمر دوری کنید و محصولاتی را که کاملاً از چرم ساخته شده اند انتخاب کنید. این به دلیل این واقعیت است که کفش‌های 100٪ چرم بسیار با کیفیت و بادوام هستند.

خواندن
قارچ ناخن پا چیست؟ درمان های خانگی برای رفع آن

انتخاب جوراب مناسب برای کفش دامادی

می‌توان گفت که کفش‌های مشکی و قهوه‌ای در صدر فهرست رنگ‌های کفش مردانه دامادی قرار دارند، زیرا با بیشتر رنگ‌ها سازگاری دارند. این دو رنگ تقریباً با تمام کت و شلوارهای داماد سازگار هستند، مگر اینکه بخواهید از مدهای جدید استفاده کنید و در عروسی کفش‌های کتانی یا به درخواست عروس کفش‌هایی با رنگ‌های دیگر را ترجیح دهید. شاید هماهنگی کفش و جوراب در روزهای عروسی چندان رایج نباشد اما، باید گفت جوراب مشکی خیلی استاندارد است. انتخاب رنگی که با کفش عروس سازگار باشد فضای بسیار شیکی ایجاد می‌کند.

کفش‌های دامادی جدید

شهر کفش - کفش دامادی جدید

در بین مدل‌های کفش دامادی، همان طور که انتظار می‌رود، مدل‌های کلاسیک بند دار پرطرفدارتر هستند. یکی دیگر از مدل‌های کفش داماد که برای آقایانی که ریسک بی مورد را دوست ندارند، جلب توجه می‌کند، کفش‌های کلاسیک بدون بند مخصوص داماد است. می‌توان گفت بهتر است در این مورد ریسک نکنید بهتر است و از مدل‌هایی که همیشه جواب می‌دهند استفاده کنید، بهتر است. کت و شلوارهای مشکی هنوز هم رایج ترین گزینه برای عروسی‌های رسمی هستند، به خصوص با کراوات مشکی. اگر کت و شلوار شما مشکی است (یا قسمت عمده آن مشکی است)، کفش‌های مشکی تقریباً تنها گزینه شما هستند. انتخاب کفش‌های قهوه‌ای یا حتی کفش‌های رنگ تیره می‌تواند ظاهر شما را نامتعادل جلوه دهد، بنابراین برای داشتن یک مجموعه شیک و جاودانه، رنگ مشکی را انتخاب کنید.

شهر کفش - کفش دامادی کالج

کفش‌های مجلسی همیشه خاص هستند البته می‌توانید کفش‌های منگوله‌ای، کفش‌های لوفر پنی، کفش‌ چرم لاکی یا بروگ کلاسیک یا کفش کالج دامادی را انتخاب کنید. از امتحان کردن مواد مختلف با کت و شلوار خود نترسید زیرا این انتخاب واقعاً می‌تواند ظاهر شما را تغییر دهد.

مدل‌های مختلف کفش دامادی جدید

داماد معمولاً به عروس اجازه می‌دهد تمام توجهات را در عروسی داشته باشد، اما همه دوست دارند در روز عروسی خود را در آینه نگاه کنند و ببینند که چقدر خوش تیپ هستند. چندین عنصر وجود دارد که به یک داماد کمک می‌کند تا به بهترین شکل ظاهر شود. این عناصر شامل کت و شلوار، پیراهن، اکسسوری‌ها و البته کفش عروسی است. داماد به اندازه خانم‌ها برای لباس عروس و اکسسوری گزینه‌های زیادی ندارد، اما هنوز هم باید در انتخاب کفش دامادی مناسب مردانه موارد زیادی را در نظر گرفت.

شهر کفش - کفش دامادی چرم

کفش‌های آکسفورد دامادی

این مدل کفش‌ها شاید کلاسیک ترین سبک کفش‌های عروسی مردانه باشند. بسته به نوع ساخت آنها، آکسفوردها هم برای عروسی و هم برای پوشاک روزانه مناسب هستند.

کفش‌های مونک دامادی

این سبک نام “مونک” یا به اصطلاح راهبان را دارد، زیرا راهبان در اصل این کفش‌های بدون بند را می‌پوشیدند. به جای بند، با یک سگک، کفش را به پا محکم نگه می‌دارد. این کفش‌ها که اغلب از چرم، پارچه یا جیر ساخته می‌شوند، به دلیل منحصربه‌فرد بودن، ظاهری خاص دارند.

کفش‌های دربی دامادی

کفش‌های دربی به طرز چشمگیری شبیه به آکسفورد هستند. تنها تفاوت این است که کفش‌های دربی دارای بند باز هستند که ظاهر غیر رسمی تری را برای داماد ایجاد می‌کنند. اگرچه آنها به اندازه آکسفوردها رسمی نیستند، اما می‌توانند مانند کفش عروسی مردانه نیز مناسب باشند. با این حال، لباس فرد است که تعیین می‌کنند که چه کفشی بپوشد. به عنوان مثال، یک کفش جیر قهوه ای غیر رسمی تر از یک کفش چرم مشکی است.

خواندن
طریقه صحیح راه رفتن را بیاموزیم

کفش کالج دامادی

کفش‌های کالج دامادی یک انتخاب مناسب برای عروسی‌های تابستانی هستند، آنها همچنین سلاح مخفی عروسی تابستانی شما هستند. می‌توانید آن‌ها را بدون جوراب بپوشید یا در صورت تمایل با جوراب‌های که به شما کمک می‌کند خنک بمانید بپوشید. همچنین آن‌ها را می‌توانید به راحتی بپوشید و در آورید.

شهر کفش - کفش کالج دامادی

کفش اسپرت دامادی

اگر می‌خواهید ظاهری حتی غیررسمی‌تر داشته باشید، کفش اسپرت دامادی نیز می‌تواند فوق‌العاده به نظر برسد. رنگ‌های مختلف را با لباس خود امتحان کنید و البته مطمئن شوید که کفش‌هایتان تمیز هستند!

شهر کفش - کفش اسپرت دامادی

کفش‌های دامادی که در فصل زمستان باید انتخاب کنید

پوشیدن و حرکت کردن با لباس‌های عروسی به اندازه کافی دشوار هستند، اما اگر بخواهیم دمای پایین هوا و تگرگ ناگهانی را نیز با آن ترکیب کنیم این لباس‌ها حتی پیچیده تر هم می‌شوند. عروسی‌های زمستانی می‌توانند بسیار سرگرم کننده باشند، اما شما باید لباس مناسبی نیز بپوشید. این معمولاً به این معنی است که کت و شلوارهای بافتنی سنگین، مانند توید یا هوندستوت، کت‌های پشمی مخروطی و البته کفش‌های مجلسی مردانه را انتخاب کنید. اما این سوال بزرگ است، کدام کفش عروسی مردانه برای زمستان مناسب است؟ در این بخش برخی از سبک‌های مناسب برای زمستان را گردآوری کرده ایم. آن‌ها به شما کمک می‌کنند جذاب به نظر برسید و در عین حال انگشتان پای شما گرم بماند.

کفش دامادی بند خور برای زمستان مناسب هستند

شهر کفش - کفش دامادی بندی

کفش بند خور دامادی، در هر فصلی، پذیرفته می‌شود. مدل‌های بروگ برای این فصل مناسب هستند. در نهایت، کمی به زیره آن‌ها توجه کنید؛ در زمستان، بهتر است به جای زیره چرم خالص، یک زیره لاستیکی یا مصنوعی انتخاب کنید. در این صورت آن‌ها خیس نخواهند شد.

 مدل بروگ ترکیبی کلاسیک است و در خرید آن‌ها انتخاب گسترده‌تری از رنگ‌ها را دارید. بسته به لباستان، می‌توانید از رنگ قهوه‌ای، سرمه‌ای یا حتی سبز تیره یا زرشکی استفاده کنید.

شهرکفش - کفش دامادی چرمی

کفش مدل مونک Monk برای دامادی در زمستان

عروسی‌های زمستانی بهانه ای عالی برای استفاده از کفش‌های با مدل‌های متفاوت هستند. بسیاری از پسرها با پوشیدن کفش‌هایی که سگک‌ دارند کمی احساس ناراحتی می‌کنند، اما لباس عروسی همیشه به توجه به جزئیات بستگی دارد. به معنای واقعی کلمه هر کس دیگری در این موقعیت لباس آکسفورد یا کفش کتانی می‌پوشد، بنابراین این شانس شماست که با انتخاب یک مدل متنوع متمایز شوید. سگک‌های دوتایی درشت کفش‌های مونک زیر کت و شلوار زغالی یا سرمه ای شیک به نظر می‌رسند.

کفش دامادی چرم

شهرکفش - کفش دامادی مشکی

چرم لاکی بیشتر به جنس آن اشاره دارد تا سبک کفش. این نوع رویه کفش اساساً چرم فرآوری شده است که به درخشندگی بادوام و براق تبدیل شده است. چرم لاکی ضد آب نیست، اما در زمستان کمی بهتر می‌ماند. همچنان باید مواظب خیس شدن کفش‌های چرمی باشید و قبل از استفاده آن را با اسپری محافظ چرمی ضد آب کنید.

 قیمت کفش دامادی جدید

اکنون که ایده بهتری در مورد چگونگی انتخاب کفش دامادی مناسب دارید، خرید کفش را شروع کنید و مدل‌های مختلفی را امتحان کنید تا مدل خود را پیدا کنید. فراموش نکنید که کفش‌ها را با کت و شلوار عروسی خود امتحان کنید. قیمت کفش دامادی بسته به مدلی که انتخاب می‌کنید و جنسی که کفش دارد متفاوت است. برای خرید کفش دامادی بهتر است لباس‌هایی که قرار است با کفش خود بپوشید را به  تن داشته باشید و سپس اقدام به خرید کفش کنید. از اینکه مدل‌های مختلف را امتحان کنید معذب نباشید و سعی کنید مدلی را خریداری کنید که بعد از جشن خود نیز بتوانید از آن استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.