مقالات

اصول پیاده روی در روزهای کرونایی

اصول پیاده روی در روزهای کرونایی

قریب به دو سالی است که همه گیری کرونا تمام دنیا را درگیر کرده است. در این شرایط فقط ابتلا به کرونا نیست که باعث مرگ و میر انسان ها می شود بلکه کاهش شدید فعالیت بدنی افراد به دلیل بسته بودن سالن های ورزشی و ترس از حضور از پارک ها و انجام فعالیت های ورزشی هم به خطری جدی تبدیل شده است. دو سال است که همه رسانه ها عنوان می کنند که در خانه بمانید و از پروتکل های لازم که توسط مقامات بهداشتی پیشنهاد شده است پیروی کنید. حتی بسیاری از دولت ها قوانینی را برای جلوگیری از بیرون آمدن افراد از خانه هایشان وضع کرده اند. در این شرایط یک سوال ذهن بسیاری از مردم را به خود درگیر کرده است. آیا پیاده روی در روزهای کرونایی در فضای باز ایمن است؟ اگر شما نیز راجع به همین موضوع سوال دارید، تنها نیستید. بنابراین ، برای کمک به شما ، سایت IndiaToday.in با چند متخصص پزشکی تماس گرفته است و در اینجا نظرات این متخصصان راجع به این قضیه وجود دارد. آیا بیرون رفتن برای پیاده روی در حال حاضر و در این شرایط وخیم ایمن است؟ آیا ورزش در خارج از منزل می تواند شما یا اطرافیان شما را در معرض خطر ابتلا یا شیوع کووید -19 قرار دهد؟ پاسخ پیچیده است.

بیشتر بخوانید:

هشت نکته برای آموزش شیوه صحیح دویدن

پیاده روی یا دویدن در فضای باز در طول همه گیری کووید -19 می تواند نعمتی نجات دهنده برای سلامت روحی و جسمی شما باشد. اما در دورانی که قرار است همه ما داخل آن بمانیم، ممکن است عجیب به نظر برسد که تعداد زیادی از افراد در فضاهای بیرونی برای دویدن جمع شوند. قبل از ادامه بحث راجع به پیاده روی در روزهای کرونایی، برای نشان دادن وخامت اوضاع چند آمار را ارائه می کنیم. در کشور ایران همین روزها یعنی اوایل شهریور روزانه بیش از 30 هزار نفر مورد جدید ابتلا به کووید -19 گزارش می شود و مجموع افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند بیش از پنج میلیون نفر است.

بیشتر بخوانید:

مزیت پیاده روی صبحگاهی | ناشتا یا بعد از صبحانه؟

به گزارش خبرنگار ایمنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آمار جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز (جمعه ۱۲ شهریورماه 1400) اعلام کرد: در این بازه زمانی بر پایه جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور ۲۷ هزار و ۶۲۱ نفر مبتلای جدید شناسایی شده است که با احتساب این تعداد، عدد دقیق مجموع  مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز و تا این لحظه، به پنج میلیون و ۸۳ هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است که از این تعداد، 4,302,011 نفر بهبود یافته و متاسفانه 109,549 نفر جان خود را از دست داده‌اند. از تعداد بیماران بستری در کشور تاکنون چهار میلیون و ۳۰۲ هزار و ۱۱ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند. در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۱ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون ۱۰۹ هزار و ۵۴۹ نفر در کشور بر اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند. از شمار مبتلایان شناسایی شده، چهار هزار و ۶۱ نفر بستری‌های بیمارستان به شمار می‌روند و هفت هزار و ۷۹۵ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

خواندن
نحوه انتخاب چکمه ی اسنوبورد

بیشتر بخوانید:

اهمیت پیاده روی برای قلب چیست | پیاده روی و سلامت قلب

پیاده روی در روزهای کرونایی

فراموش نکنیم که آمارهایی که ارائه دادیم آمارهای رسمی هستند و بدون هیچ شکی آمارهای واقعی بسیار بیشتر از این اعداد است. علاوه بر این، سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه 10 شهریور اعلام کرد که هند تقریبا نیمی از موارد کووید -19 گزارش شده در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است ، زیرا مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور طی 24 ساعت گذشته با رکورد 3780 افزایش یافته است.

پیاده روی در روزهای کرونایی

خلاصه نظرات این متخصصان این است که پیاده روی و ورزش در فضای بسته در حال حاضر اصلا توصیه نمی شود. اگر هم به پیاده روی رفتید حتما در فضای باز این کار را انجام دهید و تمام روش های مناسب فاصله گذاری اجتماعی از جمله رعایت فاصله شش متری بین خود و دیگران را رعایت کنید. اعتقاد بر این است که کووید -19 از طریق قطرات تنفسی از فرد مبتلا که سرفه می کند، عطسه می کند یا صحبت می کند منتقل می شود. شواهد جدیدی نیز وجود دارد که نشان می دهد افرادی که بدون علامت هستند می توانند بیماری را گسترش دهند ، اگرچه مکانیسم دقیق آن کاملاً مشخص نیست. به همین دلایل ، رعایت فاصله اجتماعی با افراد دیگر و زدن ماسک هنگام حضور در جمع مردم بسیار مهم است. به طور کلی، میکروب ها در خارج از منزل به سرعت از بین می روند، اما این بدان معنا نیست که شما می توانید فاصله گذاری و سایر اقدامات پیشگیرانه از کووید -19 را در خارج از منزل کنار بگذارید. در ادامه نظرات تک تک این متخصصان را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید:

کتونی اسکیچرز پیاده روی Skechers Go Walk

دکتر آنکیت جین، پزشک مشاور در بیمارستان نئو در نویدا گفت با توجه به شیوع همه گیر و افزایش روزبه روز موارد کووید -19 بیرون رفتن از خانه توصیه نمی شود زیرا همیشه می توانید راهی برای تمرین در خانه پیدا کنید. با این حال، اگر واقعاً اجباری است که به دلیل مسائل مربوط به سلامتی خود پیاده روی کنید، باید همه اقدامات احتیاطی لازم را رعایت کنید. قبل از بیرون رفتن باید از محافظ صورت، دستکش و ماسک استفاده کرد. از رفتن به مکانهای عمومی که بسیار شلوغ است خودداری کنید. اگر قصد پیاده روی دارید ، پیشنهاد می کنم صبح زود را برای انجام این کار انتخاب کنید. در اصل، سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که هیچ فردی در پارک یا محوطه یا محله شما وجود نداشته باشد. ثانیاً، روی نیمکت ها ننشینید و به هیچ یک از اشیاء فلزی یا وسایل بدنسازی در فضای باز دست نزنید. هم چنین به محض رسیدن به خانه ، حمام کنید، همه چیز را ضد عفونی کنید و لباس های خود را بشویید.

بیشتر بخوانید:

بهترین کفی کفش را بشناسیم

دکتر Ijen Bhattacharya ، پزشک مشاور و متخصص دیابت مستقر در Noida می گوید اگرچه بیرون رفتن از خانه توصیه نمی شود، اما برای افرادی که از بیماری هایی مانند دیابت یا کلسترول رنج می برند، انجام فعالیت فیزیکی مانند 15 دقیقه پیاده روی ضروری است. با این حال به دلیل همه گیری، این افراد بیمار در خانه های خود گیر کرده اند. همین بی تحرکی، وضعیت آنها را بدتر می کند و آنها را در برابر عفونت های ویروسی آسیب پذیر می کند. وی گفت: “با اقدامات احتیاطی مناسب مانند استفاده از ماسک صورت و رعایت فاصله اجتماعی مناسب در هر کجا که ممکن باشد مردم می توانند 15 تا 30 دقیقه قدم بزنند. با این حال، پیاده روی نباید انگیزه ای برای صحبت با مردم یا ورزشکاران دیگر باشد. باید بدون صحبت با دیگران، پیاده روی را تکمیل کنید و سپس بدون تماس با دیگران به خانه برگردید. همیشه می توانید صحبت با دوستان را به راحتی در خانه خود با تلفن همراه انجام دهید. در نظر داشته باشید هنگام بیرون رفتن برای پیاده روی ، انتخاب فضای باز با مساحت زیاد بسیار مهم است. “

خواندن
کفش ویوا

پیاده روی در روزهای کرونایی

جیمز پونیوزوزیک، نویسنده نیویورک تایمز ، در اواخر ماه مارس در توئیتی نوشت که دویدن در خارج از منزل را متوقف کرد زیرا این کار بسیار نگران کننده بود و نمی توان مطمئن بود که آیا توسط دیگران آلوده خواهید شد یا خیر.

بیشتر بخوانید:

بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

دکتر آرون ای گلات، رئیس بخش پزشکی و دکتر گلت می گویند: “با فرض اینکه آنها دستورالعمل های واقعی فاصله گذاری اجتماعی را دنبال می کنند ، دویدن و پیاده روی در خارج از منزل ، امن ترین فعالیتهایی است که می توانند انجام دهند و به لحاظ بهداشتی پیاده روی کار بسیار سالمی است.”

دکتر الن فاکسمن، استادیار دانشکده پزشکی ییل که مکانیسم های طبیعی محافظت از راه تنفسی در برابر ویروس های تنفسی را مطالعه می کند، می گوید: شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه ویروس ممکن است از طریق ذرات کوچکتر، معروف به “ذرات معلق” که می توانند مسافتی بیش از 6 فوت را طی کنند، منتقل شوند. اگر دونده ای را دیدید که به شما نزدیک می شود، به او تذکر دهید. مراکز کنترل بیماری ها توصیه می کنند که همه افراد در مکان های عمومی که رعایت فاصله اجتماعی دشوار است، مانند مغازه خواربار فروشی یا داروخانه ، از ماسک استفاده کنند. در حالی که در هنگام دویدن و راه رفتن یا دویدن، پوشش صورت می تواند ناراحت کننده باشد، اما این دکتر می گوید که باید از ماسک استفاده کنید تا از انتقال عفونت به افراد دیگر جلوگیری شود. حتی اگر ظاهرا هیچ مشکل جسمی ندارید، ممکن است کرونا داشته باشید و می توانید ناقل بدون علامت باشید.

بیشتر بخوانید:

انواع زیره های کفش را بشناسیم

گلات می گوید: شما نباید در یک خیابان شلوغ یا در یک زمان شلوغ دنبال پیاده روی و دوندگی کنید و یا با گروهی از افراد بدوید و همچنین نباید برای صحبت با سایر افرادی که در حال دویدن می بینید، توقف کنید. اگر در هنگام ورزش کردن، حوصله تان سر رفته است، در هنگام دویدن با آنها تماس بگیرید و یا با آنها چت کنید.

منابع: https://www.cnbc.com/2020/04/15/how-to-stay-safe-running-walking-outside-amid-coronavirus-pandemic.html

https://www.indiatoday.in/lifestyle/health/story/is-it-safe-to-go-outdoors-for-a-walk-now-what-doctors-say-1799225-2021-05-05

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.