کفش, مقالات

اصول ست کردن کفش و لباس

اصول ست کردن کفش و لباس - شهر کفش

اصول ست کردن کفش و لباس

در دنیای مدرن، استایل شما به راهی برای نشان دادن شخصیت شما تبدیل شده است و کفش ها نقش مهمی در این امر دارند. انتخاب نوع کفش مناسب که با لباس شما ست باشد، یک کار بسیار گیج کننده است. زیرا هر روز مدهای جدیدی ظاهر می شود. علاوه بر این برای یک فرد بسیار دشوار است که به تک تک نکات استایل خود توجه کند. بنابراین برای این کار باید نگاهی به روزنامه ها، مجلات و خواندن مقالات سایت های مختلف در حوزه مد و لباس بیندازد تا بتواند بهتر انتخاب کنید. در این مقاله نکته های خیلی کاربردی و مفیدی را برای شما آماده کردیم تا ازین به بعد راحت تر کفش و لباس های خود را با هم ست کنید و یک استایل شیک و بروز برای خود بسازید.

کفش‌هایی با رنگ خنثی مثل سفید یا مشکی با  هر رنگی جلوه زیبایی دارند، و ست کردن این کفش ها با لباس های مختلف کار راحتیست.

اما زمانی که تصمیم گرفتید که لباس هایتان را با کفش های رنگی (به غیر از کفش سفید و سیاه) ست کنید تازه این سردرگمی برای شما رخ می دهد.

یک قانون ساده برای ست کردن رنگ کفش و لباس

اگر لباس شما سایه رنگی ( اجزای رنگی)  خاصی دارد ، می توانید کفش های خود را با آن رنگ ست کنید، این قانون ساده در بیشتر مواقع کمک می کند. همچنین می توانید کفش های رنگی را با لباس هایی با رنگ های خنثی ست کنید.

 

خرید کفش و لباس  - فروشگاه شهر کفش

 

برخی از رنگ ها که با رنگ خاصی از لباس ها مطابقت دارند عبارتند از:

آبی

می توانید کفش های رنگ آبی را با قهوه ای، زرد یا سفید ست کنید. چنین کفش هایی جایگزین کفش های مشکی هستند.

صورتی

کفش های صورتی روی لباس های بنفش، سفید یا پاستیلی عالی به نظر می رسند. در بهار 2014 این رنگ کفش به عنوان یک ترند اصلی بود و ظاهری زنانه و ملایم به استایل شما می بخشید.

قرمز

کفش‌های قرمز رنگ به لباس‌ها حس خوشایند و زنده ای می‌دهد و می‌توان آن را با لباس‌های آبی ، سرمه‌ای، صورتی و رنگ‌های خنثی ست کرد.

متالیک

این رنگ را می‌توان با لباس‌های بنفش، قرمز، سفید، آبی، مشکی و سبز زمردی ست کرد. کفش های متالیک رنگ های ترند و امروزی هستند که شامل کفش های نقره ای و طلایی، سبز و آبی ملایم می شوند

خواندن
پیچ خوردگی مچ پا: درمان، علت و علائم آن

نارنجی

لباس هایی در رنگ هایی مانند خاکی، آبی، قرمز، سفید، زرد با کفش های نارنجی ست می شوند. رنگ های خاکی مایل به قهوه ای یا بژ کاملاً با کفش های نارنجی مطابقت دارد.

زرد

این رنگ را می توان به راحتی از طریق کفش به استایل خود اضافه کنید و با لباس های سبز، آبی و تک رنگ عالی به نظر می رسد.

تا اینجا راجب کفش های رنگی و رنگ هایی برای ست شدن با آنها نکاتی را توضیح دادیم.

حالا در مورد کفش هایی با رنگ های خنثی بیشتر توضیح میدهیم:

قبل از هر چیزی باید بدانیم رنگ خنثی یعنی چه؟

برخی از افراد «رنگ‌های خنثی» را به‌عنوان سیاه، سفید و خاکستری تعریف می‌کنند. در حالی که بسیاری دیگر از رنگ‌های با تن قهوه‌ای مانند برنزی و کرم را هم می توان به عنوان رنگ خنثی دانست.

طبق تعریف، رنگ خنثی رنگی است که نه گرم باشد نه سرد. بنابراین در تئوری، رنگ‌های خنثی با هر رنگ دیگری کار می‌کنند (با رنگ های گرم و سرد) .کفش‌های خنثی نیز این امکان را به شما می‌دهند که آنها را تقریباً با هر لباسی ست کنید.

 

قیمت کفش خارجی - شهرکفش تهرانپارس

 

آیا کفش هایی با رنگ خنثی با هر رنگی عالی بنظر می رسند؟

این یک ایده است، اما واقعیت این است که استایل شما زمانی عالی به نظر می رسد که تعادل رنگ را در آن رعایت کنید. در قالب مثال زیر بهتر درک میکنید که منظور از تعادل چیست:

به عنوان مثال میدانیم رنگ سفید که یک رنگ خنثی است با هر رنگ دیگری عالی می شود، اما اگر لباس شما کاملا قرمز باشد (شلوار ، پیراهن،کمربند و...) پوشیدن کفش های سفید توجه را بیش از حد به کفش جلب می کند و تعادل را از بین میبرد (بیشتر به کفش شما نگاه می شود). البته ممکن است این همان چیزی باشد که شما دنبالش هستید. اما یک رویکرد متعادل تر، ست کردن شلوار قرمز و کفش سفید با یک پیراهن سفید یا حداقل یک کمربند یا کیف دستی سفید است. در این صورت استایل خیلی بهتر و شیک تری خواهید داشت.

یک استثنا برای اصل "استایل متعادل" وجود دارد: اگر رنگ کفش شما با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، یا هم رنگ باشند در واقع کفش های شما ناپدید می شوند و این شما را آزاد می کند تا هر آنچه را که می خواهید با آنها بپوشید.

خواندن
قارچ ناخن پا چیست؟ درمان های خانگی برای رفع آن

با این حال، همچنان ترجیح بر این است که در قسمت های مختلف استایل حداقل از دو رنگ استفاده شود.

به طور کلی، تن لباس شما باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، یک لباس شرابی تیره با کمربند مشکی با کفش های کرم (که می تواند خنثی باشد) هماهنگی ندارد زیرا برای بقیه لباس ها خیلی روشن هستند.

همه کاره ترین رنگ کدام رنگ است؟

اگر می‌توانید فقط یک جفت کفش در کمد خود داشته باشید، توصیه می‌کنم آن یک جفت کفش مشکی باشد. کفش های مشکی یک جزء ضروری در کمد هر فردی است.

اگر اجازه داشتم جفت دومی را پیشنهاد کنم، یک جفت کفش به رنگ خنثی روشن مانند بژ یا قهوه ای مایل به زرد خواهد بود.

این دو سایه تقریباً با هر چیزی لباسی در کمد شما ست می شوند.

 

انتخاب رنگ کفش -شهرکفش

 

انتخاب رنگ های مناسب لباس برای کفش های خنثی:

در زیر چند پیشنهاد برای نحوه ست کردن رنگ های خنثی مختلف با رنگ‌های متنوع دیگر وجود دارد، اما به یاد داشته باشید که اینها تنها پیشنهاد هستند و به یاد داشته باشید که اصطلاح "خنثی" به معنی بی تاثیر نیست. پس از آن لذت ببرید و کفش های خنثی خود را با چندین رنگ مختلف امتحان کنید.

رنگ

مکمل

رنگ مترادف

رنگ چشمگیر همراه آن

کفش مشکی

قرمز، آبی، بنفش، فیروزه ای، سبز

همه تن های رنگی و خاکستری

سفید یا به کل رنگ روشن با ترکیبات مشکی

کفش خاکستری تیره

سرمه ای، قرمز تیره، بنفش، زرد ملایم تا تیره

مشکی، خاکستری روشن، سفید

رنگ های روشن با سایر لهجه های خاکستری

کفش خاکستری روشن

صورتی روشن، بنفش روشن، زرد روشن تا متوسط

سفید و مشکی

سفید با دیگر رنگبندی های خاکستری

کفش های سفید

رنگ های روشن یا پاستیلی یا رنگ های تیره

کرم یا خاکستری

همه رنگ ها

کفش بژ/کرم

صورتی های ملایم، سبز، بنفش، فیروزه ای

قهوه ای، برنزی

مشکی یا آبی تیره با سایر رنگبندی های کرم

کفش قهوه ای مایل به زرد

همه رنگ های ملایم

رنگ های روشن و خنثی ملایم

رنگ های روشن ،برنزه

کفش های قهوه ای

رنگ های خاکی متوسط تا تیره ،سبز، شرابی

قهوه ای روشن تر و کرم

سفید یا سیاه با سایر رنگبندی های قهوه ای

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.