مقالات

آیا اسکیت بورد به پاهای شما آسیب می رساند

آیا اسکیت بورد به پاهای شما آسیب می رساند

به یاد دارم روزهایی که پدر و مادرم به من تذکر می دادند و می گفتند “آن کفش ها برای پاهای شما مضر هستند” یا می گفتند ” با پوشیدن این کفش ها در نهایت با مشکلات مچ پا مواجه خواهید شد” والدین من با تأمل در این مورد ، همیشه این موضوعات را مطرح می کردند. من هیچ وقت به این موضوع فکر نمی کردم با توجه به اینکه آن موقع من یک بچه بودم و در آن مرحله از زندگی هیچ نگرانی در دنیا نداشتم. وقتی که سن شما بیشتر می شود و یک فرد بالغ می شوید، مشکلات بدن خود را بیشتر احساس می کنید. کمر شما شروع به درد کردن می کند ، زانوها زودتر درد می کنند ، مچ پاهای شما درد می کنند و … . با گذراندن سالهای اولیه بازی اسکیت بورد ، متوجه خواهید شد، تمام آن زمان ها که اسکیت بورد، پاهای شما را می کوبید، به پای شما آسیب وارد می شد.

شاید والدین من و یا حتی مادربزرگم درست می گفتند؟ وقتی به آن فکر می کنید ، پای انسان دارای قسمت های متحرک زیادی است. استخوان ها ، مفاصل ، ماهیچه ها ، تاندون ها ، بافت های همبند و اعصاب. عدم مراقبت از بدن خطر آسیب به نقاط مختلف را افزایش می دهد. شایع ترین مشکلاتی که اسکیت بوردرها با آن روبرو می شوند عبارتند از: کبودی پاشنه ، صافی کف پا و مشکلات مچ پا.

بیشتر بخوانید:

تاثیر کفش بر کمردرد چیست

آیا می خواهید ورزش اسکیت را به صورت حرفه ای دنبال کنید؟

آیا اسکیت بورد به پاهای شما آسیب می رساند

آیا می خواهید برای همیشه ورزش اسکیت را انجام دهید؟ برای این که بتوانید سالهای سال ورزش اسکیت را ادامه دهید، ابتدا از پاهای خود مراقبت کنید زیرا اکثر اسکیت بازان به سلامت پاهای خود توجه نمی کنند. در بعضی از مواقع با انجام کارهایی مانند خیساندن آنها ، از پا بیرون آوردن اسکیت بوردها یا فقط استراحت طولانی مدت دادن به پاها می توان از پاهای خود مراقبت کرد. یادگیری موارد اساسی مانند این نکاتی که ذکر شد برای جلوگیری از کبودی یا پاره شدن ماهیچه های موجود در پا مهم است.

پاها از سه طاق تشکیل شده اند ، “قوس” اصلی در داخل ، یکی دیگر به صورت موازی در لبه بیرونی پای شما قرار دارد و یکی روی سر متاتارسال (معروف به “توپ های پای شما”)

خواندن
تاریخچه جالب شرکت آدیداس

با توجه به اینکه در بسیاری از کفش های مدرن اسکیت بورد، پا و استحکام آن پشتیبانی نمی شود، این موضوع می تواند پای فرد را به خطر بیندازد. البته کفش های اسکیت خوب و استاندارد به خوبی از پا پشتیبانی می کنند و به عنوان یک مانع در برابر وارد شدن فشار به پا شدید عمل می کنند.

بیشتر بخوانید:

کفش اسکیت برای پیاده روی

آیا پوشیدن کفش های اسکیت در درازمدت تاثیر دارد؟

کفش های اسکیت بهترین پشتیبانی را در مورد پشتیبانی از پد و قوس ارائه نمی دهند. من متوجه شدم کفش های اسکیت در پوشیدن و پارگی روزمره ناراحت کننده هستند. اگر قرار بر گذراندن 8 ساعت در روز برای دویدن در محل کار باشد ، کفش های اسکیت ایده آل نیستند. یک کفش اسکیت برای پایین آمدن از پله ها ، شکاف ها و اسکیت روزانه طراحی شده است. به همین دلیل ، وجود حمایت اضافی در پاشنه احتمال کبودی پاشنه را به حداقل می رساند. با این حال ، کفش های دیگر به جز کفش اسکیت مستعد درد پا هستند که باعث می شود انجام اسکیت بورد بسیار سخت تر شود. فعالیت های روزانه مانند پیاده روی با کفش اسکیت می تواند یک چالش باشد و این زمانی است که باید مراقب باشید.

یکی از بزرگترین اشتباهات ، پوشیدن کفش اسکیت در تمام طول روز است. بعد از 10 سال اسکیت کردن با یک کفش اسکیت عادی، به کفشی نیاز داشتم که از ویژگی های پشتیبانی و راحتی بیشتری برخوردار باشد. من 12 ساعت در روز روی پای خود کار می کنم و کفش هایی که کفی تختی دارند، مزاحم کار من می شدند. صادقانه بگویم که پوشیدن کفش اسکیت در این شرایط اذیت کننده است. برای اسکیت کردن، داستان، متفاوت است زیرا این نوع کفش ها به گونه ای متفاوت به راحتی اسکیت بازان کمک می کنند.. مواد سازنده کفش اسکیت معمولاً از بوم یا جیر تشکیل شده اند .

بیشتر بخوانید:

مقایسه کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

آیا می توانید با کفش های معمولی اسکیت کنید؟

قطعا نه. هرکسی که بخواهد به بازی یا ورزش اسکیت مشغول شود به کفش مناسب نیاز دارد. اولین بار که روی اسکیت بورد رفتم و مشغول این بازی شدم، صندل به پا داشتم و به همین دلیل پاهایم خونریزی می کرد. اگر یک مبتدی هستید، این نکته را در نظر داشته باشید که پوشیدن کفش اسکیت الزامی است.

خواندن
راهنمای کامل نحوه شستشوی کفش

بیشتر بخوانید:

بهترین کفش برای کمر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

احتمال آسیب و درد پا با پوشیدن کفش اسکیت

آیا اسکیت بورد به پاهای شما آسیب می رساند

من به هیچ وجه متخصص پزشکی نیستم و نمی توانم به شما می گویم پوشیدن کفش اسکیت باعث “صافی کف پا” یا هر بیماری دیگری می شود. همانطور که قبلاً گفتم ، کفش به عنوان یک مانع عمل می کند و پا را در حالت طبیعی خود (حالتی که با پای برهنه هستید) محدود می کند. اگر احساس درد می کنید ، کفش مناسب تری را امتحان کنید ، بندها را تنظیم کنید یا زبان کفش را بیشتر بیرون بکشید.

کفش های جایگزین کفش اسکیت

اگر یک اسکیت باز به هر دلیلی به کفش اسکیت دسترسی نداشت از کدام گزینه های جایگزین می تواند استفاده کند؟ کفش دوندگی بهترین گزینه برای اسکیت بازهااست که به جای کفش اسکیت استفاده کنند. طراحی سبک وزن و راحتی کفش دویدن بسیار خوب است و نمی توان از آن به راحتی گذشت. البته یادآوری کنیم که در صورت عدم دسترسی به کفش اسکیت از کفش دوندگی استفاده کنید، چون هیچ کفشی جای خود کفش اسکیت را نمی گیرد.

بیشتر بخوانید:

کفش برای واریس را چگونه انتخاب کنیم

پشتیبانی اضافی از کفش اسکیت

مواردی وجود دارد که پوشیدن کفش اسکیت باعث بروز درد در پای فرد می شود. برای محافظت بیشتر از پاهای خود و برای اینکه درد کمتری احساس کنید از ژل به همراه کفش اسکیت استفاده کنید. با خیساندن کفش اسکیت در آب و کشیدن آن ها، پاهای شما راحت تر در  کفش اسکیت قرار می گیرند و پای شما کمتر آسیب می بیند. البته از کفی Fp هم می توانید درون کفش های اسکیت استفاده کنید تا آسیب کمتری به شما برسد.

بیشتر بخوانید:

دلایل درد زانو | درمان با چند راهکار ساده

منابع:

https://outreachskateboarding.com/why-skateboarding-hurts-your-feet/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.